Amerikansk fodbold »USA » NFL » 2017/2018

results
SA÷5¬~ZA÷USA: NFL¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷SjUkw7Qs¬ZD÷t¬ZE÷YZqsSF5R¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/usa/nfl/¬ZX÷05USA 003......0020000000169000NFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷6mAKXBuE¬AD÷1514755500¬ADE÷1514755500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Atlanta Falcons¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ATL¬AE÷Atlanta Falcons¬JA÷drKOV3kL¬WU÷atlanta-falcons¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷22¬BA÷7¬BC÷0¬BE÷6¬BG÷9¬WN÷CAR¬AF÷Carolina Panthers¬JB÷j5JSUN4R¬WV÷carolina-panthers¬AH÷10¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷rDXmGqAt¬AD÷1514755500¬ADE÷1514755500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Baltimore Ravens¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CIN¬AF÷Cincinnati Bengals¬JB÷Ak0aP1Sl¬WV÷cincinnati-bengals¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷31¬BB÷7¬BD÷10¬BF÷7¬BH÷7¬WM÷BAL¬AE÷Baltimore Ravens¬JA÷SQAfQsDr¬WU÷baltimore-ravens¬AG÷27¬BA÷0¬BC÷10¬BE÷7¬BG÷10¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷n5jzSt9h¬AD÷1514755500¬ADE÷1514755500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Denver Broncos¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DEN¬AE÷Denver Broncos¬JA÷QoxTmxB6¬WU÷denver-broncos¬AG÷24¬BA÷3¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷14¬WN÷KAN¬AF÷Kansas City Chiefs¬JB÷K8yXndQC¬WV÷kansas-city-chiefs¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷27¬BB÷7¬BD÷7¬BF÷10¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷676yQKw5¬AD÷1514755500¬ADE÷1514755500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Los Angeles Chargers¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷OAK¬AF÷Oakland Raiders¬JB÷jsPl5wts¬WV÷oakland-raiders¬AH÷10¬BB÷0¬BD÷10¬BF÷0¬BH÷0¬WM÷LAC¬AE÷Los Angeles Chargers¬JA÷bkXM9JXP¬WU÷los-angeles-chargers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷30¬BA÷0¬BC÷20¬BE÷10¬BG÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷QekvR0Ob¬AD÷1514755500¬ADE÷1514755500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Los Angeles Rams¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LOS¬AE÷Los Angeles Rams¬JA÷IgfznGuJ¬WU÷los-angeles-rams¬AG÷13¬BA÷3¬BC÷3¬BE÷0¬BG÷7¬WN÷SFO¬AF÷San Francisco 49ers¬JB÷KbYIAaIJ¬WV÷san-francisco-49ers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷34¬BB÷10¬BD÷10¬BF÷7¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Y1Q0Dsfa¬AD÷1514755500¬ADE÷1514755500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Miami Dolphins¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIA¬AE÷Miami Dolphins¬JA÷Aopbp34E¬WU÷miami-dolphins¬AG÷16¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷3¬BG÷13¬WN÷BUF¬AF÷Buffalo Bills¬JB÷48q2qNJK¬WV÷buffalo-bills¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷22¬BB÷7¬BD÷3¬BF÷9¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷pb5uPvgB¬AD÷1514755500¬ADE÷1514755500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Seattle Seahawks¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SEA¬AE÷Seattle Seahawks¬JA÷UXNh4cem¬WU÷seattle-seahawks¬AG÷24¬BA÷7¬BC÷0¬BE÷7¬BG÷10¬WN÷ARI¬AF÷Arizona Cardinals¬JB÷CdDc3HAg¬WV÷arizona-cardinals¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷26¬BB÷10¬BD÷10¬BF÷3¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷vumST2vt¬AD÷1514755500¬ADE÷1514755500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tampa Bay Buccaneers¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TAM¬AE÷Tampa Bay Buccaneers¬JA÷d6pCiKBs¬WU÷tampa-bay-buccaneers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷31¬BA÷7¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷18¬WN÷NOS¬AF÷New Orleans Saints¬JB÷jTqGjvRm¬WV÷new-orleans-saints¬AH÷24¬BB÷14¬BD÷0¬BF÷3¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷hriWSMgn¬AD÷1514755500¬ADE÷1514755500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tennessee Titans¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TEN¬AE÷Tennessee Titans¬JA÷UJrKkbtf¬WU÷tennessee-titans¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷15¬BA÷0¬BC÷12¬BE÷3¬BG÷0¬WN÷JAC¬AF÷Jacksonville Jaguars¬JB÷newPlIe0¬WV÷jacksonville-jaguars¬AH÷10¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷0¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷0lShF3Pn¬AD÷1514743200¬ADE÷1514743200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Detroit Lions¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DET¬AE÷Detroit Lions¬JA÷lta3OLse¬WU÷detroit-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷35¬BA÷3¬BC÷17¬BE÷7¬BG÷8¬WN÷GBP¬AF÷Green Bay Packers¬JB÷IF37Nuc1¬WV÷green-bay-packers¬AH÷11¬BB÷3¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷8¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷vuRdENvg¬AD÷1514743200¬ADE÷1514743200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Indianapolis Colts¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷IND¬AE÷Indianapolis Colts¬JA÷d62BMaC7¬WU÷indianapolis-colts¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷22¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷7¬BG÷8¬WN÷HOU¬AF÷Houston Texans¬JB÷bBtfoqk8¬WV÷houston-texans¬AH÷13¬BB÷3¬BD÷10¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷pxU4C195¬AD÷1514743200¬ADE÷1514743200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Minnesota Vikings¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIN¬AE÷Minnesota Vikings¬JA÷rar6rsZQ¬WU÷minnesota-vikings¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷23¬BA÷7¬BC÷9¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷CHI¬AF÷Chicago Bears¬JB÷OhQYw1sr¬WV÷chicago-bears¬AH÷10¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷S0J9BLOB¬AD÷1514743200¬ADE÷1514743200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New England Patriots¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PAT¬AE÷New England Patriots¬JA÷2qPxwLdl¬WU÷new-england-patriots¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷26¬BA÷7¬BC÷14¬BE÷3¬BG÷2¬WN÷NYJ¬AF÷New York Jets¬JB÷d6OtxuCf¬WV÷new-york-jets¬AH÷6¬BB÷3¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷6iIDAuvI¬AD÷1514743200¬ADE÷1514743200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New York Giants¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYG¬AE÷New York Giants¬JA÷A9SpyaR0¬WU÷new-york-giants¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷18¬BA÷15¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷3¬WN÷WAS¬AF÷Washington Redskins¬JB÷hYHkzJt7¬WV÷washington-redskins¬AH÷10¬BB÷7¬BD÷3¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷zRMH9agO¬AD÷1514743200¬ADE÷1514743200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Philadelphia Eagles¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Eagles¬JA÷WOGgZxdD¬WU÷philadelphia-eagles¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷DAL¬AF÷Dallas Cowboys¬JB÷bV4ybMYD¬WV÷dallas-cowboys¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷6¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷6¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷EHLL8J8U¬AD÷1514743200¬ADE÷1514743200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Pittsburgh Steelers¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PIT¬AE÷Pittsburgh Steelers¬JA÷xM3uctlK¬WU÷pittsburgh-steelers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷28¬BA÷7¬BC÷14¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷CLE¬AF÷Cleveland Browns¬JB÷Kpgpd03Q¬WV÷cleveland-browns¬AH÷24¬BB÷0¬BD÷14¬BF÷10¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~ZA÷USA: NFL - Play Offs¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷AFJfxRul¬ZD÷t¬ZE÷YZqsSF5R¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷11¬ZL÷/amerikansk-fodbold/usa/nfl/¬ZX÷05USA 003......0020000000225000NFL - Play O015y Offs000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷Wrczwcfe¬AD÷1517787000¬ADE÷1517787000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New England Patriots¬ER÷Finale¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷PHI¬AF÷Philadelphia Eagles¬JB÷dhXVxnug¬WV÷philadelphia-eagles¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷2¬AH÷41¬BB÷9¬BD÷13¬BF÷7¬BH÷12¬WM÷PAT¬AE÷New England Patriots¬JA÷vHMzx6fa¬WU÷new-england-patriots¬AG÷33¬BA÷3¬BC÷9¬BE÷14¬BG÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷GdQoSFR5¬AD÷1516578000¬ADE÷1516578000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Philadelphia Eagles¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Eagles¬JA÷2FiiBnEo¬WU÷philadelphia-eagles¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷38¬BA÷7¬BC÷17¬BE÷7¬BG÷7¬WN÷MIN¬AF÷Minnesota Vikings¬JB÷t6jeA6Ti¬WV÷minnesota-vikings¬AH÷7¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷fmPkRZtC¬AD÷1516565100¬ADE÷1516565100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New England Patriots¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PAT¬AE÷New England Patriots¬JA÷OUu09Qrb¬WU÷new-england-patriots¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷24¬BA÷3¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷14¬WN÷JAC¬AF÷Jacksonville Jaguars¬JB÷z5q48pb4¬WV÷jacksonville-jaguars¬AH÷20¬BB÷0¬BD÷14¬BF÷3¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷6mn9cp09¬AD÷1515966000¬ADE÷1515966000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Minnesota Vikings¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIN¬AE÷Minnesota Vikings¬JA÷O6VhqyB5¬WU÷minnesota-vikings¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷29¬BA÷10¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷12¬WN÷NOS¬AF÷New Orleans Saints¬JB÷WWUdreQB¬WV÷new-orleans-saints¬AH÷24¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷17¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷v1pHeOUL¬AD÷1515953100¬ADE÷1515953100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Pittsburgh Steelers¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PIT¬AE÷Pittsburgh Steelers¬JA÷6kN9ugAU¬WU÷pittsburgh-steelers¬AG÷42¬BA÷0¬BC÷14¬BE÷7¬BG÷21¬WN÷JAC¬AF÷Jacksonville Jaguars¬JB÷rBbF0xtt¬WV÷jacksonville-jaguars¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷45¬BB÷14¬BD÷14¬BF÷0¬BH÷17¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷h4lLfrpS¬AD÷1515892500¬ADE÷1515892500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New England Patriots¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PAT¬AE÷New England Patriots¬JA÷M1cJaden¬WU÷new-england-patriots¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷35¬BA÷0¬BC÷21¬BE÷7¬BG÷7¬WN÷TEN¬AF÷Tennessee Titans¬JB÷vwhObGAh¬WV÷tennessee-titans¬AH÷14¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷pvoDd4FF¬AD÷1515879300¬ADE÷1515879300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Philadelphia Eagles¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Eagles¬JA÷ANT0sFuI¬WU÷philadelphia-eagles¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷15¬BA÷0¬BC÷9¬BE÷3¬BG÷3¬WN÷ATL¬AF÷Atlanta Falcons¬JB÷hnJ5tZfO¬WV÷atlanta-falcons¬AH÷10¬BB÷3¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷zRhgJKuG¬AD÷1515361200¬ADE÷1515361200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Orleans Saints¬ER÷1/8 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CAR¬AF÷Carolina Panthers¬JB÷88fWOyiI¬WV÷carolina-panthers¬AH÷26¬BB÷0¬BD÷9¬BF÷3¬BH÷14¬WM÷NOS¬AE÷New Orleans Saints¬JA÷UHeSPHyC¬WU÷new-orleans-saints¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷31¬BA÷7¬BC÷14¬BE÷3¬BG÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷lUdcIveM¬AD÷1515348300¬ADE÷1515348300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Jacksonville Jaguars¬ER÷1/8 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷JAC¬AE÷Jacksonville Jaguars¬JA÷2VgzOe6O¬WU÷jacksonville-jaguars¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷10¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷BUF¬AF÷Buffalo Bills¬JB÷E5cvNFLU¬WV÷buffalo-bills¬AH÷3¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷t4gkK0Q9¬AD÷1515287700¬ADE÷1515287700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Los Angeles Rams¬ER÷1/8 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LOS¬AE÷Los Angeles Rams¬JA÷Yk2JRw7a¬WU÷los-angeles-rams¬AG÷13¬BA÷0¬BC÷10¬BE÷0¬BG÷3¬WN÷ATL¬AF÷Atlanta Falcons¬JB÷Ct1NQcM5¬WV÷atlanta-falcons¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷26¬BB÷6¬BD÷7¬BF÷6¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Whn2HbAS¬AD÷1515274500¬ADE÷1515274500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kansas City Chiefs¬ER÷1/8 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KAN¬AE÷Kansas City Chiefs¬JA÷tdBrS7Iu¬WU÷kansas-city-chiefs¬AG÷21¬BA÷14¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷TEN¬AF÷Tennessee Titans¬JB÷KnAnRRXo¬WV÷tennessee-titans¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷22¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷7¬BH÷12¬AW÷1¬AN÷n¬~ZA÷USA: NFL - All Stars¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷xtzLP4A0¬ZD÷t¬ZE÷YZqsSF5R¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷17¬ZL÷/amerikansk-fodbold/usa/nfl/¬ZX÷05USA 003......0020000000304000NFL - All St015 Stars000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷Sb6UgJXf¬AD÷1517169600¬ADE÷1517169600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷AFC¬ER÷Finale¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷AFC¬AE÷AFC¬JA÷hUkxImXB¬WU÷afc¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷2¬AG÷24¬BA÷3¬BC÷0¬BE÷14¬BG÷7¬WN÷NFC¬AF÷NFC¬JB÷WKltH7nI¬WV÷nfc¬AH÷23¬BB÷7¬BD÷13¬BF÷0¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~
5
1519403618
332
fixtures
5
1519403618
0
Hjælp: Du er på NFL resultater sektionen indenfor Amerikansk fodbold/USA. FlashScore.dk tilbyder NFL livescore, slutresultater og deltidsresultat, NFL stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden dansk NFL live resultater kan du følge over 5000 turneringer fra mere end 30 forskellige typer af sport omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering).NFL resultat service er real time og opdateres live.