Amerikansk fodbold »USA » NFL » 2017/2018

results
SA÷5¬~ZA÷USA: NFL¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷SjUkw7Qs¬ZD÷t¬ZE÷YZqsSF5R¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/usa/nfl/¬ZX÷05USA 003......0020000000169000NFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷WbimsJD3¬AD÷1512955800¬ADE÷1512955800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Pittsburgh Steelers¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PIT¬AE÷Pittsburgh Steelers¬JA÷MX31YsgT¬WU÷pittsburgh-steelers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷39¬BA÷7¬BC÷13¬BE÷0¬BG÷19¬WN÷BAL¬AF÷Baltimore Ravens¬JB÷vDjTT11p¬WV÷baltimore-ravens¬AH÷38¬BB÷0¬BD÷14¬BF÷17¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷GObGvQi5¬AD÷1512941100¬ADE÷1512941100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Jacksonville Jaguars¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷JAC¬AE÷Jacksonville Jaguars¬JA÷dCw3PnAb¬WU÷jacksonville-jaguars¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷30¬BA÷3¬BC÷0¬BE÷21¬BG÷6¬WN÷SEA¬AF÷Seattle Seahawks¬JB÷vyT7O6P4¬WV÷seattle-seahawks¬AH÷24¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷10¬BH÷14¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Aq3vquqi¬AD÷1512941100¬ADE÷1512941100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Los Angeles Rams¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LOS¬AE÷Los Angeles Rams¬JA÷Iu7pxQg4¬WU÷los-angeles-rams¬AG÷35¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷14¬BG÷7¬WN÷PHI¬AF÷Philadelphia Eagles¬JB÷nFBlyp9A¬WV÷philadelphia-eagles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷43¬BB÷14¬BD÷10¬BF÷7¬BH÷12¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷4nGhLyip¬AD÷1512939900¬ADE÷1512939900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Arizona Cardinals¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ARI¬AE÷Arizona Cardinals¬JA÷pxCjGrXp¬WU÷arizona-cardinals¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷12¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷6¬BG÷6¬WN÷TEN¬AF÷Tennessee Titans¬JB÷bu0YvS9o¬WV÷tennessee-titans¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷2yc8mFyT¬AD÷1512939900¬ADE÷1512939900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Denver Broncos¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DEN¬AE÷Denver Broncos¬JA÷d2f0zMyq¬WU÷denver-broncos¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷23¬BA÷10¬BC÷3¬BE÷7¬BG÷3¬WN÷NYJ¬AF÷New York Jets¬JB÷jPg4Zuik¬WV÷new-york-jets¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷rwFdKe6j¬AD÷1512939900¬ADE÷1512939900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Los Angeles Chargers¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LAC¬AE÷Los Angeles Chargers¬JA÷dQIyvnPi¬WU÷los-angeles-chargers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷30¬BA÷13¬BC÷10¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷WAS¬AF÷Washington Redskins¬JB÷vk8tw6vb¬WV÷washington-redskins¬AH÷13¬BB÷0¬BD÷6¬BF÷0¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷CjGXnlpP¬AD÷1512928800¬ADE÷1512928800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Buffalo Bills¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Bills¬JA÷fLrKPe4s¬WU÷buffalo-bills¬AS÷1¬AZ÷0¬AG÷13¬AT÷7¬BI÷6¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷IND¬AF÷Indianapolis Colts¬JB÷lrrOOFJm¬WV÷indianapolis-colts¬AZ÷0¬AH÷7¬AU÷7¬BJ÷0¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷nq7ar8ht¬AD÷1512928800¬ADE÷1512928800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Carolina Panthers¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷MIN¬AF÷Minnesota Vikings¬JB÷pAyXMgl0¬WV÷minnesota-vikings¬AH÷24¬BB÷7¬BD÷6¬BF÷0¬BH÷11¬WM÷CAR¬AE÷Carolina Panthers¬JA÷SYtSNZYg¬WU÷carolina-panthers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷31¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷10¬BG÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷t663sS7n¬AD÷1512928800¬ADE÷1512928800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cincinnati Bengals¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CIN¬AE÷Cincinnati Bengals¬JA÷O0zyMD36¬WU÷cincinnati-bengals¬AG÷7¬BA÷7¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷CHI¬AF÷Chicago Bears¬JB÷INZvLXIC¬WV÷chicago-bears¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷33¬BB÷6¬BD÷6¬BF÷7¬BH÷14¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Kd57tnNh¬AD÷1512928800¬ADE÷1512928800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Cleveland Browns¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CLE¬AE÷Cleveland Browns¬JA÷WQwqKiYI¬WU÷cleveland-browns¬AZ÷0¬AG÷21¬AT÷21¬BI÷0¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷GBP¬AF÷Green Bay Packers¬JB÷W4tiSlQu¬WV÷green-bay-packers¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷27¬AU÷21¬BJ÷6¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷14¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷xYaCu6xa¬AD÷1512928800¬ADE÷1512928800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Houston Texans¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HOU¬AE÷Houston Texans¬JA÷AeueR8un¬WU÷houston-texans¬AG÷16¬BA÷3¬BC÷6¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷SFO¬AF÷San Francisco 49ers¬JB÷ILvaQSfh¬WV÷san-francisco-49ers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷26¬BB÷0¬BD÷13¬BF÷10¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷AobKwp7B¬AD÷1512928800¬ADE÷1512928800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kansas City Chiefs¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KAN¬AE÷Kansas City Chiefs¬JA÷hvXBNQvB¬WU÷kansas-city-chiefs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷26¬BA÷3¬BC÷13¬BE÷10¬BG÷0¬WN÷OAK¬AF÷Oakland Raiders¬JB÷n1WFMpfH¬WV÷oakland-raiders¬AH÷15¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷15¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷lz2rrabc¬AD÷1512928800¬ADE÷1512928800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New York Giants¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYG¬AE÷New York Giants¬JA÷Q5Ahz4OG¬WU÷new-york-giants¬AG÷10¬BA÷0¬BC÷10¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷DAL¬AF÷Dallas Cowboys¬JB÷8UacZNwN¬WV÷dallas-cowboys¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷30¬BB÷3¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷20¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Ol2Ox4MH¬AD÷1512928800¬ADE÷1512928800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tampa Bay Buccaneers¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TAM¬AE÷Tampa Bay Buccaneers¬JA÷QiVJL49N¬WU÷tampa-bay-buccaneers¬AG÷21¬BA÷7¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷14¬WN÷DET¬AF÷Detroit Lions¬JB÷rTPOKOOT¬WV÷detroit-lions¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷24¬BB÷7¬BD÷7¬BF÷7¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷8IkivdtP¬AD÷1512696300¬ADE÷1512696300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Atlanta Falcons¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ATL¬AE÷Atlanta Falcons¬JA÷x42mVHtK¬WU÷atlanta-falcons¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷20¬BA÷3¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷10¬WN÷NOS¬AF÷New Orleans Saints¬JB÷KSihUydQ¬WV÷new-orleans-saints¬AH÷17¬BB÷3¬BD÷7¬BF÷7¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷URjmuxRI¬AD÷1512437400¬ADE÷1512437400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cincinnati Bengals¬ER÷Runde 13¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷PIT¬AF÷Pittsburgh Steelers¬JB÷bD3qWcRD¬WV÷pittsburgh-steelers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷23¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷7¬BH÷13¬WM÷CIN¬AE÷Cincinnati Bengals¬JA÷AcA17ElD¬WU÷cincinnati-bengals¬AG÷20¬BA÷10¬BC÷7¬BE÷3¬BG÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~
5
1513046904
271
fixtures
SA÷5¬~ZA÷USA: NFL¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷SjUkw7Qs¬ZD÷t¬ZE÷YZqsSF5R¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/usa/nfl/¬ZX÷05USA 003......0020000000169000NFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷p2eitwT9¬AD÷1513042200¬ADE÷1513042200¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷23¬CX÷Miami Dolphins¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AI÷y¬AX÷0¬AO÷1513044511¬BX÷15¬WQ÷¬WM÷MIA¬AE÷Miami Dolphins¬JA÷I3kXSLGj¬WU÷miami-dolphins¬AG÷13¬BA÷6¬BC÷7¬WN÷PAT¬AF÷New England Patriots¬JB÷Iee8i5gi¬WV÷new-england-patriots¬WC÷2¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷7¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3 Sport (Den)","BU":"http:\/\/www.tv3sport.dk\/"},{"BN":"ViaPlay","BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18630&cid=4255&productGroup=sport"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷vPfeucrG¬AD÷1513301100¬ADE÷1513301100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Indianapolis Colts¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷IND¬AE÷Indianapolis Colts¬JA÷dnfCjP8c¬WU÷indianapolis-colts¬WN÷DEN¬AF÷Denver Broncos¬JB÷j9gGkqO3¬WV÷denver-broncos¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷IFgavHcM¬AD÷1513459800¬ADE÷1513459800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Detroit Lions¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CHI¬AF÷Chicago Bears¬JB÷nymPmNhG¬WV÷chicago-bears¬WM÷DET¬AE÷Detroit Lions¬JA÷4CcKl3wA¬WU÷detroit-lions¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷zil4wyDS¬AD÷1513473900¬ADE÷1513473900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kansas City Chiefs¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KAN¬AE÷Kansas City Chiefs¬JA÷QRoTns8M¬WU÷kansas-city-chiefs¬WN÷LAC¬AF÷Los Angeles Chargers¬JB÷f1jXo1NS¬WV÷los-angeles-chargers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷x0zWYfLq¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Buffalo Bills¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Bills¬JA÷dAxasLVq¬WU÷buffalo-bills¬WN÷MIA¬AF÷Miami Dolphins¬JB÷vZR3tuoj¬WV÷miami-dolphins¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷WMZZXEzj¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Carolina Panthers¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAR¬AE÷Carolina Panthers¬JA÷j9V7ua0d¬WU÷carolina-panthers¬WN÷GBP¬AF÷Green Bay Packers¬JB÷4CJk4rwc¬WV÷green-bay-packers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷U7hwXYkd¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cleveland Browns¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CLE¬AE÷Cleveland Browns¬JA÷r3Ig32h3¬WU÷cleveland-browns¬WN÷BAL¬AF÷Baltimore Ravens¬JB÷0vDb2M79¬WV÷baltimore-ravens¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷WCWLeISd¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Jacksonville Jaguars¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷JAC¬AE÷Jacksonville Jaguars¬JA÷vVB21tNF¬WU÷jacksonville-jaguars¬WN÷HOU¬AF÷Houston Texans¬JB÷YiB600xM¬WV÷houston-texans¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷A3VPfxr3¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Minnesota Vikings¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIN¬AE÷Minnesota Vikings¬JA÷neFAaKiS¬WU÷minnesota-vikings¬WN÷CIN¬AF÷Cincinnati Bengals¬JB÷hxhwev0q¬WV÷cincinnati-bengals¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷vwzUgdc9¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New Orleans Saints¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOS¬AE÷New Orleans Saints¬JA÷WSjsfbFk¬WU÷new-orleans-saints¬WN÷NYJ¬AF÷New York Jets¬JB÷Q35pgIUe¬WV÷new-york-jets¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷ITYXhGCF¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New York Giants¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYG¬AE÷New York Giants¬JA÷4f4lhxp2¬WU÷new-york-giants¬WN÷PHI¬AF÷Philadelphia Eagles¬JB÷6arXGLM2¬WV÷philadelphia-eagles¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷0hOxhzSL¬AD÷1513533600¬ADE÷1513533600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Washington Redskins¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WAS¬AE÷Washington Redskins¬JA÷K2nyGux9¬WU÷washington-redskins¬WN÷ARI¬AF÷Arizona Cardinals¬JB÷EPouFaiF¬WV÷arizona-cardinals¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷EeStifsS¬AD÷1513544700¬ADE÷1513544700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Seattle Seahawks¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SEA¬AE÷Seattle Seahawks¬JA÷jk98cXLs¬WU÷seattle-seahawks¬WN÷LOS¬AF÷Los Angeles Rams¬JB÷8Q3Ddiyl¬WV÷los-angeles-rams¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷IkA85gdL¬AD÷1513545900¬ADE÷1513545900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Pittsburgh Steelers¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PIT¬AE÷Pittsburgh Steelers¬JA÷00p846ZO¬WU÷pittsburgh-steelers¬WN÷PAT¬AF÷New England Patriots¬JB÷25OjTkCP¬WV÷new-england-patriots¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷WzF8nEkq¬AD÷1513545900¬ADE÷1513545900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷San Francisco 49ers¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SFO¬AE÷San Francisco 49ers¬JA÷nH2HeBjf¬WU÷san-francisco-49ers¬WN÷TEN¬AF÷Tennessee Titans¬JB÷tv2LfV50¬WV÷tennessee-titans¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷ARDCoY4k¬AD÷1513560600¬ADE÷1513560600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Oakland Raiders¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OAK¬AE÷Oakland Raiders¬JA÷hE5PgkL6¬WU÷oakland-raiders¬WN÷DAL¬AF÷Dallas Cowboys¬JB÷zweUh9zD¬WV÷dallas-cowboys¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷jwV9phKe¬AD÷1513647000¬ADE÷1513647000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tampa Bay Buccaneers¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷ATL¬AF÷Atlanta Falcons¬JB÷2qmGGCSJ¬WV÷atlanta-falcons¬WM÷TAM¬AE÷Tampa Bay Buccaneers¬JA÷ETgYiTkJ¬WU÷tampa-bay-buccaneers¬AW÷1¬AN÷n¬~~
5
1513046904
49
Hjælp: Du er på NFL resultater sektionen indenfor Amerikansk fodbold/USA. FlashScore.dk tilbyder NFL livescore, slutresultater og deltidsresultat, NFL stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden dansk NFL live resultater kan du følge over 5000 turneringer fra mere end 30 forskellige typer af sport omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering).NFL resultat service er real time og opdateres live.