Amerikansk fodbold »Tyskland » GFL » 2018

results
SA÷5¬~ZA÷TYSKLAND: GFL¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷vRoqyzkn¬ZD÷p¬ZE÷jgsDvTBl¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/tyskland/gfl/¬ZX÷05Tyskland 008skland0440000000179000GFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷UezLKRtF¬AD÷1526824800¬ADE÷1526824800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Marburg Mercenaries¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAR¬AE÷Marburg Mercenaries¬JA÷xEXGJiDr¬WU÷marburg-mercenaries¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷33¬BA÷7¬BC÷14¬BE÷0¬BG÷12¬WN÷MUN¬AF÷Munich Cowboys¬JB÷WzXKIBSl¬WV÷munich-cowboys¬AH÷30¬BB÷10¬BD÷14¬BF÷0¬BH÷6¬~AA÷8nZOJodL¬AD÷1526821200¬ADE÷1526821200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Allgau Comets¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ALL¬AE÷Allgau Comets¬JA÷rBzPHVse¬WU÷allgau-comets¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷56¬BA÷21¬BC÷21¬BE÷14¬BG÷0¬WN÷STU¬AF÷Stuttgart Scorpions¬JB÷QZPTGkc1¬WV÷stuttgart-scorpions¬AH÷14¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷7¬~AA÷2Z3OL7R8¬AD÷1526747400¬ADE÷1526747400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ingolstadt Dukes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ING¬AE÷Ingolstadt Dukes¬JA÷rDFrx0T9¬WU÷ingolstadt-dukes¬AG÷26¬BA÷3¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷16¬WN÷FRA¬AF÷Frankfurt Universe¬JB÷0lAmyKrG¬WV÷frankfurt-universe¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷40¬BB÷2¬BD÷15¬BF÷7¬BH÷16¬~AA÷dxDYbpKe¬AD÷1526738400¬ADE÷1526738400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hamburg Huskies¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAM¬AE÷Hamburg Huskies¬JA÷b7YILvqT¬WU÷hamburg-huskies¬AG÷6¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷6¬WN÷DRE¬AF÷Dresden Monarchs¬JB÷G0zpHbip¬WV÷dresden-monarchs¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷42¬BB÷14¬BD÷14¬BF÷14¬BH÷0¬~AA÷zNOP06kq¬AD÷1526738400¬ADE÷1526738400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hildesheim Invaders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷NYL¬AF÷New Yorker Lions¬JB÷Olt6OtaA¬WV÷new-yorker-lions¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷51¬BB÷7¬BD÷23¬BF÷14¬BH÷7¬WM÷HIL¬AE÷Hildesheim Invaders¬JA÷URt2PMq4¬WU÷hildesheim-invaders¬AG÷6¬BA÷0¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷0¬~AA÷EDNTaQ4k¬AD÷1526738400¬ADE÷1526738400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kiel Hurricanes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIE¬AE÷Kiel Hurricanes¬JA÷xhpAN0EG¬WU÷kiel-hurricanes¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷22¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷15¬WN÷COL¬AF÷Cologne Crocodiles¬JB÷KGZEMKTM¬WV÷cologne-crocodiles¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷22¬BB÷15¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷0¬~AA÷Or5KMmC2¬AD÷1526738400¬ADE÷1526738400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kirchdorf Wildcats¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIR¬AE÷Kirchdorf Wildcats¬JA÷AaHzvMbc¬WU÷kirchdorf-wildcats¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷SCH¬AF÷Schwabisch Unicorns¬JB÷4MGvwtE3¬WV÷schwabisch-unicorns¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷29¬BB÷0¬BD÷9¬BF÷14¬BH÷6¬~AA÷AuHxb4Z1¬AD÷1526734800¬ADE÷1526734800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Berlin Rebels¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷POT¬AF÷Potsdam Royals¬JB÷ddDWv2qi¬WV÷potsdam-royals¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷31¬BB÷6¬BD÷6¬BF÷12¬BH÷7¬WM÷BER¬AE÷Berlin Rebels¬JA÷fiZmGI6j¬WU÷berlin-rebels¬AG÷20¬BA÷0¬BC÷13¬BE÷7¬BG÷0¬~AA÷4vYg6SRL¬AD÷1526220000¬ADE÷1526220000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Potsdam Royals¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷POT¬AE÷Potsdam Royals¬JA÷t6073uNp¬WU÷potsdam-royals¬AG÷41¬BA÷0¬BC÷14¬BE÷13¬BG÷14¬WN÷COL¬AF÷Cologne Crocodiles¬JB÷f9lkSOao¬WV÷cologne-crocodiles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷42¬BB÷13¬BD÷7¬BF÷7¬BH÷15¬~AA÷rVWc5nsS¬AD÷1526216400¬ADE÷1526216400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Frankfurt Universe¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FRA¬AE÷Frankfurt Universe¬JA÷YamgRrFi¬WU÷frankfurt-universe¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷63¬BA÷14¬BC÷21¬BE÷14¬BG÷14¬WN÷MAR¬AF÷Marburg Mercenaries¬JB÷jyrbQ2Uc¬WV÷marburg-mercenaries¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷0¬~AA÷MFrk78CF¬AD÷1526142600¬ADE÷1526142600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ingolstadt Dukes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ING¬AE÷Ingolstadt Dukes¬JA÷OlKz91aN¬WU÷ingolstadt-dukes¬AG÷42¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷28¬WN÷ALL¬AF÷Allgau Comets¬JB÷6D9u8LET¬WV÷allgau-comets¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷52¬BB÷7¬BD÷10¬BF÷14¬BH÷21¬~AA÷GIus9Us3¬AD÷1526140800¬ADE÷1526140800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Yorker Lions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬JA÷f9SJCq0b¬WU÷new-yorker-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷42¬BA÷21¬BC÷14¬BE÷7¬BG÷0¬WN÷KIE¬AF÷Kiel Hurricanes¬JB÷xYHOB3F4¬WV÷kiel-hurricanes¬AH÷3¬BB÷3¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷0¬~AA÷Auuo8lc9¬AD÷1526137200¬ADE÷1526137200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Schwabisch Unicorns¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SCH¬AE÷Schwabisch Unicorns¬JA÷GOGSANUA¬WU÷schwabisch-unicorns¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷49¬BA÷14¬BC÷21¬BE÷9¬BG÷5¬WN÷STU¬AF÷Stuttgart Scorpions¬JB÷pbLW9spH¬WV÷stuttgart-scorpions¬AH÷19¬BB÷0¬BD÷6¬BF÷6¬BH÷7¬~AA÷xStwAASd¬AD÷1525611600¬ADE÷1525611600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Allgau Comets¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ALL¬AE÷Allgau Comets¬JA÷nqPBE5Vo¬WU÷allgau-comets¬AG÷14¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷7¬WN÷SCH¬AF÷Schwabisch Unicorns¬JB÷t6OFDPph¬WV÷schwabisch-unicorns¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷55¬BB÷14¬BD÷14¬BF÷27¬BH÷0¬~AA÷SdanmmLq¬AD÷1525528800¬ADE÷1525528800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hamburg Huskies¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAM¬AE÷Hamburg Huskies¬JA÷KWsrM5N5¬WU÷hamburg-huskies¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷NYL¬AF÷New Yorker Lions¬JB÷2eXnLPxC¬WV÷new-yorker-lions¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷45¬BB÷14¬BD÷7¬BF÷21¬BH÷3¬~AA÷jy8KiTCS¬AD÷1525528800¬ADE÷1525528800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kiel Hurricanes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIE¬AE÷Kiel Hurricanes¬JA÷C6vzORhg¬WU÷kiel-hurricanes¬AG÷6¬BA÷0¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷BER¬AF÷Berlin Rebels¬JB÷ttqvNo8a¬WV÷berlin-rebels¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷17¬BB÷10¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷0¬~AA÷0AcfoRkd¬AD÷1525528800¬ADE÷1525528800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kirchdorf Wildcats¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIR¬AE÷Kirchdorf Wildcats¬JA÷lCZbINMU¬WU÷kirchdorf-wildcats¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷20¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷13¬BG÷0¬WN÷ING¬AF÷Ingolstadt Dukes¬JB÷8hQ7FoGu¬WV÷ingolstadt-dukes¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷20¬BB÷0¬BD÷12¬BF÷8¬BH÷0¬~AA÷MJbjn7zj¬AD÷1525525200¬ADE÷1525525200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dresden Monarchs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DRE¬AE÷Dresden Monarchs¬JA÷GbyiKqhI¬WU÷dresden-monarchs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷42¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷21¬BG÷7¬WN÷POT¬AF÷Potsdam Royals¬JB÷ALzeJ37O¬WV÷potsdam-royals¬AH÷24¬BB÷7¬BD÷17¬BF÷0¬BH÷0¬~
5
1527218421
28
fixtures
SA÷5¬~ZA÷TYSKLAND: GFL¬ZEE÷Slh9krl3¬ZB÷81¬ZY÷Tyskland¬ZC÷vRoqyzkn¬ZD÷p¬ZE÷jgsDvTBl¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷81_Slh9krl3¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/tyskland/gfl/¬ZX÷05Tyskland 008skland0440000000179000GFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Tyskland¬~AA÷29YSI5BR¬AD÷1527343200¬ADE÷1527343200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hildesheim Invaders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HIL¬AE÷Hildesheim Invaders¬JA÷4QOXF9C7¬WU÷hildesheim-invaders¬WN÷BER¬AF÷Berlin Rebels¬JB÷htIFvgk8¬WV÷berlin-rebels¬AN÷n¬~AA÷MgFaDqZl¬AD÷1527350400¬ADE÷1527350400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Dresden Monarchs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DRE¬AE÷Dresden Monarchs¬JA÷SbASyiZQ¬WU÷dresden-monarchs¬WN÷KIE¬AF÷Kiel Hurricanes¬JB÷pvcfXAsr¬WV÷kiel-hurricanes¬AN÷n¬~AA÷vVPfEPJr¬AD÷1527350400¬ADE÷1527350400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New Yorker Lions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷HAM¬AF÷Hamburg Huskies¬JB÷Ee6OxXJK¬WV÷hamburg-huskies¬WM÷NYL¬AE÷New Yorker Lions¬JA÷WWGJwD4E¬WU÷new-yorker-lions¬AN÷n¬~AA÷0pE3C3le¬AD÷1527352200¬ADE÷1527352200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ingolstadt Dukes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ING¬AE÷Ingolstadt Dukes¬JA÷OUebWUdl¬WU÷ingolstadt-dukes¬WN÷SCH¬AF÷Schwabisch Unicorns¬JB÷4tDeVlCf¬WV÷schwabisch-unicorns¬AN÷n¬~AA÷UJI7BN31¬AD÷1527354000¬ADE÷1527354000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Frankfurt Universe¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FRA¬AE÷Frankfurt Universe¬JA÷rXBaU8R0¬WU÷frankfurt-universe¬WN÷STU¬AF÷Stuttgart Scorpions¬JB÷xfB3TSt7¬WV÷stuttgart-scorpions¬AN÷n¬~AA÷MkabYpBE¬AD÷1527944400¬ADE÷1527944400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Berlin Rebels¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BER¬AE÷Berlin Rebels¬JA÷2yqQpUBs¬WU÷berlin-rebels¬WN÷DRE¬AF÷Dresden Monarchs¬JB÷p0YUqlRm¬WV÷dresden-monarchs¬AN÷n¬~AA÷8AHBAsJ7¬AD÷1527948000¬ADE÷1527948000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kiel Hurricanes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIE¬AE÷Kiel Hurricanes¬JA÷jcF7SndD¬WU÷kiel-hurricanes¬WN÷HAM¬AF÷Hamburg Huskies¬JB÷h2gjiWYD¬WV÷hamburg-huskies¬AN÷n¬~AA÷f3c6WOuR¬AD÷1527948000¬ADE÷1527948000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kirchdorf Wildcats¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIR¬AE÷Kirchdorf Wildcats¬JA÷GbktsnB6¬WU÷kirchdorf-wildcats¬WN÷MAR¬AF÷Marburg Mercenaries¬JB÷YZqot6QC¬WV÷marburg-mercenaries¬AN÷n¬~AA÷AFefZQe8¬AD÷1527955200¬ADE÷1527955200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cologne Crocodiles¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Cologne Crocodiles¬JA÷WhhfjjlK¬WU÷cologne-crocodiles¬WN÷HIL¬AF÷Hildesheim Invaders¬JB÷0SdbkA3Q¬WV÷hildesheim-invaders¬AN÷n¬~AA÷GCb2X4QK¬AD÷1527955200¬ADE÷1527955200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stuttgart Scorpions¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STU¬AE÷Stuttgart Scorpions¬JA÷roiYr8tf¬WU÷stuttgart-scorpions¬WN÷ALL¬AF÷Allgau Comets¬JB÷x8jxrSe0¬WV÷allgau-comets¬AN÷n¬~AA÷zcuZRrlr¬AD÷1528030800¬ADE÷1528030800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Schwabisch Unicorns¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SCH¬AE÷Schwabisch Unicorns¬JA÷CQrkuQuJ¬WU÷schwabisch-unicorns¬WN÷FRA¬AF÷Frankfurt Universe¬JB÷QTWW39IJ¬WV÷frankfurt-universe¬AN÷n¬~AA÷MDsoPtY0¬AD÷1528549200¬ADE÷1528549200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Berlin Rebels¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BER¬AE÷Berlin Rebels¬JA÷ALAFeoQa¬WU÷berlin-rebels¬WN÷KIE¬AF÷Kiel Hurricanes¬JB÷hp0Kf5u6¬WV÷kiel-hurricanes¬AN÷n¬~AA÷8AwsQMIf¬AD÷1528549200¬ADE÷1528549200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Dresden Monarchs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DRE¬AE÷Dresden Monarchs¬JA÷O4C7c7em¬WU÷dresden-monarchs¬WN÷HIL¬AF÷Hildesheim Invaders¬JB÷WUBBdRAg¬WV÷hildesheim-invaders¬AN÷n¬~AA÷EmvwR23l¬AD÷1528552800¬ADE÷1528552800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hamburg Huskies¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAM¬AE÷Hamburg Huskies¬JA÷vXzy3TXP¬WU÷hamburg-huskies¬WN÷COL¬AF÷Cologne Crocodiles¬JB÷pED3bmts¬WV÷cologne-crocodiles¬AN÷n¬~AA÷4xXkO0m7¬AD÷1528561800¬ADE÷1528561800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ingolstadt Dukes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷MUN¬AF÷Munich Cowboys¬JB÷0A3ShqAI¬WV÷munich-cowboys¬WM÷ING¬AE÷Ingolstadt Dukes¬JA÷6m4OgPfC¬WU÷ingolstadt-dukes¬AN÷n¬~
5
1527218421
84
Hjælp: Du er på GFL 2018 resultater sektionen indenfor Amerikansk fodbold/Tyskland. FlashScore.dk tilbyder GFL 2018 livescore, slutresultater og deltidsresultat, GFL 2018 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden dansk GFL 2018 live resultater kan du følge over 5000 turneringer fra mere end 30 forskellige typer af sport omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering).GFL 2018 resultat service er real time og opdateres live.