Rugby League »England » Super League » 2017

results
SA÷19¬~ZA÷ENGLAND: Super League - Vindernes slutrunde¬ZEE÷QRQyQVpP¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷tIEL1QVM¬ZD÷t¬ZE÷hvLvsCVQ¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷198_QRQyQVpP¬ZJ÷47¬ZL÷/rugby-league/england/super-league/¬ZX÷10England 007ngland0000000000184000Super League034trunde000¬ZCC÷0¬ZAF÷England¬~AA÷Uedo91hA¬AD÷1506176100¬ADE÷1506176100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Wakefield Trinity¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷WIG¬AF÷Wigan Warriors¬JB÷S8LpyIkh¬WV÷wigan-warriors¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬WM÷WAK¬AE÷Wakefield Trinity¬JA÷ppWuxbzn¬WU÷wakefield-trinity¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷32¬BA÷12¬BC÷20¬AN÷n¬~AA÷fw4YB38i¬AD÷1506106800¬ADE÷1506106800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Castleford Tigers¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷HUL¬AF÷Hull FC¬JB÷048IXrq0¬WV÷hull-fc¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷48¬BB÷28¬BD÷20¬WM÷CAS¬AE÷Castleford Tigers¬JA÷6s9EYOTg¬WU÷castleford-tigers¬AG÷16¬BA÷6¬BC÷10¬AN÷n¬~AA÷YT2xBNNc¬AD÷1506106800¬ADE÷1506106800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Huddersfield¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HUD¬AE÷Huddersfield¬JA÷ve7MW2b6¬WU÷huddersfield¬AG÷12¬BA÷6¬BC÷6¬WN÷LEE¬AF÷Leeds Rhinos¬JB÷dW1RVMDC¬WV÷leeds-rhinos¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷36¬BB÷16¬BD÷20¬AN÷n¬~AA÷j5csAsw4¬AD÷1506020400¬ADE÷1506020400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Salford Red Devils¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAL¬AE÷Salford Red Devils¬JA÷zN0VUtTI¬WU÷salford-red-devils¬AG÷4¬BA÷4¬BC÷0¬WN÷HEL¬AF÷St Helens¬JB÷naDxwvLu¬WV÷st-helens¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷30¬BB÷12¬BD÷18¬AN÷n¬~AA÷tzGjmKVj¬AD÷1505656800¬ADE÷1505656800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Wigan Warriors¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WIG¬AE÷Wigan Warriors¬JA÷AFF5zoas¬WU÷wigan-warriors¬AG÷20¬BA÷0¬BC÷20¬WN÷CAS¬AF÷Castleford Tigers¬JB÷hv5AZ4Em¬WV÷castleford-tigers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷38¬BB÷20¬BD÷18¬AN÷n¬~ZA÷ENGLAND: Super League - Play Offs¬ZEE÷QRQyQVpP¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷je0Dc4gp¬ZD÷t¬ZE÷hvLvsCVQ¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷198_QRQyQVpP¬ZJ÷11¬ZL÷/rugby-league/england/super-league/¬ZX÷10England 007ngland0000000000225000Super League024y Offs000¬ZCC÷0¬ZAF÷England¬~AA÷OUovBXCF¬AD÷1507395600¬ADE÷1507395600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Castleford Tigers¬ER÷Finale¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAS¬AE÷Castleford Tigers¬JA÷lUA0UE2D¬WU÷castleford-tigers¬AG÷6¬BA÷0¬BC÷6¬WN÷LEE¬AF÷Leeds Rhinos¬JB÷2XbrgbuE¬WV÷leeds-rhinos¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷2¬AH÷24¬BB÷7¬BD÷17¬AN÷n¬~AA÷fmmuL6s1¬AD÷1506710700¬ADE÷1506710700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Leeds Rhinos¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LEE¬AE÷Leeds Rhinos¬JA÷KQ2XYHeC¬WU÷leeds-rhinos¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷18¬BA÷12¬BC÷6¬WN÷HUL¬AF÷Hull FC¬JB÷l07yYyBI¬WV÷hull-fc¬AH÷16¬BB÷6¬BD÷10¬AN÷n¬~AA÷tpqyMnSf¬AD÷1506624300¬ADE÷1506624300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Castleford Tigers¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAS¬AE÷Castleford Tigers¬JA÷bBEOzvRa¬WU÷castleford-tigers¬AS÷1¬AZ÷0¬BY÷1¬AG÷23¬AT÷22¬BA÷8¬BC÷14¬BE÷1¬WN÷HEL¬AF÷St Helens¬JB÷tz4TZct6¬WV÷st-helens¬AZ÷0¬AH÷22¬AU÷22¬BB÷10¬BD÷12¬BF÷0¬AN÷n¬~ZA÷ENGLAND: Super League - Oprykning Play Offs¬ZEE÷QRQyQVpP¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷UoaHdO8j¬ZD÷t¬ZE÷hvLvsCVQ¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷198_QRQyQVpP¬ZJ÷86¬ZL÷/rugby-league/england/super-league/¬ZX÷10England 007ngland0000000000298000Super League034y Offs000¬ZCC÷0¬ZAF÷England¬~AA÷lAnqKQd7¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Leigh Centurions¬ER÷Finale¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LEI¬AE÷Leigh Centurions¬JA÷Sj6uXeQO¬WU÷leigh-centurions¬AG÷10¬BA÷6¬BC÷4¬WN÷CAT¬AF÷Catalans Dragons¬JB÷UepOeu3P¬WV÷catalans-dragons¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷2¬AH÷26¬BB÷4¬BD÷22¬AN÷n¬~ZA÷ENGLAND: Super League - Nedrykningsgruppe¬ZEE÷QRQyQVpP¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷K8DP0poT¬ZD÷t¬ZE÷hvLvsCVQ¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷198_QRQyQVpP¬ZJ÷14¬ZL÷/rugby-league/england/super-league/¬ZX÷10England 007ngland0000000000301000Super League032gruppe000¬ZCC÷0¬ZAF÷England¬~AA÷vPOVX5n8¬AD÷1506261600¬ADE÷1506261600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Halifax¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAL¬AE÷Halifax¬JA÷t8ZxJwVa¬WU÷halifax¬AG÷20¬BA÷6¬BC÷14¬WN÷FEA¬AF÷Featherstone Rovers¬JB÷zVYtIcp6¬WV÷featherstone-rovers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷26¬BB÷8¬BD÷18¬AN÷n¬~AA÷xKpm9M97¬AD÷1506183300¬ADE÷1506183300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Catalans Dragons¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAT¬AE÷Catalans Dragons¬JA÷0bRUKa0m¬WU÷catalans-dragons¬AG÷10¬BA÷4¬BC÷6¬WN÷WID¬AF÷Widnes Vikings¬JB÷rNGZJJFg¬WV÷widnes-vikings¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷12¬BB÷4¬BD÷8¬AN÷n¬~AA÷OGtqA2f1¬AD÷1506175200¬ADE÷1506175200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Warrington Wolves¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WAR¬AE÷Warrington Wolves¬JA÷UFzaQLxQ¬WU÷warrington-wolves¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷46¬BA÷16¬BC÷30¬WN÷HUL¬AF÷Hull KR¬JB÷M7SQLuos¬WV÷hull-kr¬AH÷24¬BB÷18¬BD÷6¬AN÷n¬~AA÷UgsuBrue¬AD÷1506106800¬ADE÷1506106800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷London Broncos¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LON¬AE÷London Broncos¬JA÷lKcC2IpJ¬WU÷london-broncos¬AG÷4¬BA÷0¬BC÷4¬WN÷LEI¬AF÷Leigh Centurions¬JB÷jPyeR1NJ¬WV÷leigh-centurions¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷41¬BB÷12¬BD÷29¬AN÷n¬~AA÷WI14Hp2R¬AD÷1505656800¬ADE÷1505656800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Featherstone Rovers¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FEA¬AE÷Featherstone Rovers¬JA÷lvte8MGs¬WU÷featherstone-rovers¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷WAR¬AF÷Warrington Wolves¬JB÷r1ua7tWm¬WV÷warrington-wolves¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷68¬BB÷38¬BD÷30¬AN÷n¬~
19
1513263640
198
fixtures
19
1513263640
0
Hjælp: Du er på Super League 2017 resultater sektionen indenfor Rugby League/England. FlashScore.dk tilbyder Super League 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, Super League 2017 resultatoversigt, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden Super League 2017 live resultater kan du følge over 5000 turneringer fra 30 typer af sport rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). Super League 2017 resultat service er real time og opdateres live.