Fodbold »Zambia » Super League » 2017

results
SA÷1¬~ZA÷ZAMBIA: Super League¬ZEE÷QcPRi4on¬ZB÷209¬ZY÷Zambia¬ZC÷vPv1GfH6¬ZD÷s¬ZE÷pzo4Isu6¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷209_QcPRi4on¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/zambia/super-league/¬ZX÷00Zambia 006Zambia0000000000169000Super League012League000¬ZCC÷0¬ZAF÷Zambia¬~AA÷vRFjT8c1¬AD÷1512219600¬ADE÷1512219600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Green Buffaloes FC¬ER÷Runde 38¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GRE¬AF÷Green Eagles¬JB÷px6P5TjK¬WV÷green-eagles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷1¬WM÷BUF¬AE÷Green Buffaloes FC¬JA÷WY1L69yE¬WU÷green-buffaloes-fc¬AG÷0¬AN÷n¬~AA÷6weklAZQ¬AD÷1512219600¬ADE÷1512219600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kabwe¬ER÷Runde 38¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KAB¬AE÷Kabwe¬JA÷h2V2JnLJ¬WU÷kabwe¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷2¬WN÷POW¬AF÷Power Dynamos¬JB÷WhU6I6zQ¬WV÷power-dynamos¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷2¬AN÷n¬~AA÷IHEfSSC7¬AD÷1512219600¬ADE÷1512219600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Lumwana Radiants¬ER÷Runde 38¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LUM¬AE÷Lumwana Radiants¬JA÷va5T4m6Q¬WU÷lumwana-radiants¬AG÷1¬WN÷BUI¬AF÷Buildcon¬JB÷t8ie07Es¬WV÷buildcon¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬AN÷n¬~AA÷lxNwWADr¬AD÷1512219600¬ADE÷1512219600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Lusaka Dynamos¬ER÷Runde 38¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LUS¬AE÷Lusaka Dynamos¬JA÷8fXHnlpr¬WU÷lusaka-dynamos¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷5¬WN÷NAP¬AF÷NAPSA Stars¬JB÷McyMo8al¬WV÷napsa-stars¬AH÷2¬AN÷n¬~AA÷OWdGqUsr¬AD÷1512219600¬ADE÷1512219600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Nchanga Rangers¬ER÷Runde 38¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NCH¬AE÷Nchanga Rangers¬JA÷xz7ZDQrs¬WU÷nchanga-rangers¬AG÷2¬WN÷NAK¬AF÷Nakambala Leopards¬JB÷jwBwDpbm¬WV÷nakambala-leopards¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷3¬AN÷n¬~AA÷SndokjKK¬AD÷1512219600¬ADE÷1512219600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Nkana¬ER÷Runde 38¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NKA¬AE÷Nkana¬JA÷QewHeqTC¬WU÷nkana¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬WN÷KON¬AF÷Konkola¬JB÷4nxLf3rJ¬WV÷konkola-blades¬AH÷0¬AN÷n¬~AA÷MkLoUlre¬AD÷1512219600¬ADE÷1512219600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Zanaco¬ER÷Runde 38¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ZAN¬AE÷Zanaco¬JA÷jwPYr6q7¬WU÷zanaco¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬WN÷FOR¬AF÷Forest Rangers¬JB÷UTNxrQbD¬WV÷forest-rangers¬AH÷0¬AN÷n¬~AA÷WK2xiCk8¬AD÷1512219600¬ADE÷1512219600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Zesco Utd¬ER÷Runde 38¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ZES¬AE÷Zesco Utd¬JA÷bqn0aRTm¬WU÷zesco-utd¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬WN÷MUF¬AF÷Mufulira¬JB÷xzo4boqf¬WV÷mufulira-wanderers¬AH÷2¬AN÷n¬~AA÷raMsVUSl¬AD÷1512212400¬ADE÷1512212400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷City of Lusaka¬ER÷Runde 38¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CIT¬AE÷City of Lusaka¬JA÷4MQQpSEf¬WU÷city-of-lusaka¬AG÷1¬WN÷RED¬AF÷Red Arrows¬JB÷rDPUqnU0¬WV÷red-arrows¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬AN÷n¬~AA÷pO6tjW4E¬AD÷1512212400¬ADE÷1512212400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Real Nakonde¬ER÷Runde 38¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷NKW¬AF÷Nkwazi¬JB÷rXmCdPD6¬WV÷nkwazi¬AH÷0¬WM÷REA¬AE÷Real Nakonde¬JA÷Wdp8c5b0¬WU÷real-nakonde¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬AN÷n¬~AA÷OfwawgL8¬AD÷1511701200¬ADE÷1511701200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Buildcon¬ER÷Runde 37¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUI¬AE÷Buildcon¬JA÷pKYJlyGS¬WU÷buildcon¬AG÷1¬WN÷ZAN¬AF÷Zanaco¬JB÷nTKopeOq¬WV÷zanaco¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬AN÷n¬~AA÷hUs3xDzF¬AD÷1511701200¬ADE÷1511701200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Green Eagles¬ER÷Runde 37¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRE¬AE÷Green Eagles¬JA÷UiAjqFwj¬WU÷green-eagles¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷ZES¬AF÷Zesco Utd¬JB÷SxTgrZhd¬WV÷zesco-utd¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷WKt7yXkL¬AD÷1511701200¬ADE÷1511701200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Nkwazi¬ER÷Runde 37¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NKW¬AE÷Nkwazi¬JA÷ttHy7IVd¬WU÷nkwazi¬AG÷1¬WN÷LUM¬AF÷Lumwana Radiants¬JB÷KWFu6xo3¬WV÷lumwana-radiants¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬AN÷n¬~AA÷p4vevZ52¬AD÷1511701200¬ADE÷1511701200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Red Arrows¬ER÷Runde 37¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RED¬AE÷Red Arrows¬JA÷xfVBjcoG¬WU÷red-arrows¬AG÷1¬WN÷BUF¬AF÷Green Buffaloes FC¬JB÷GpUFkH0M¬WV÷green-buffaloes-fc¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬AN÷n¬~AA÷zZd4HBbk¬AD÷1511629200¬ADE÷1511629200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Power Dynamos¬ER÷Runde 37¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷POW¬AE÷Power Dynamos¬JA÷UVYFWyfp¬WU÷power-dynamos¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬WN÷REA¬AF÷Real Nakonde¬JB÷8MXJVe9j¬WV÷real-nakonde¬AH÷1¬AN÷n¬~AA÷ra0CFkT1¬AD÷1511614800¬ADE÷1511614800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Forest Rangers¬ER÷Runde 37¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FOR¬AE÷Forest Rangers¬JA÷tSy3hJG3¬WU÷forest-rangers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬WN÷CIT¬AF÷City of Lusaka¬JB÷fVu7iwW9¬WV÷city-of-lusaka¬AH÷1¬AN÷n¬~AA÷EqWBzi5R¬AD÷1511614800¬ADE÷1511614800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Konkola¬ER÷Runde 37¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KON¬AE÷Konkola¬JA÷x8Ap5d09¬WU÷konkola-blades¬AG÷1¬WN÷NCH¬AF÷Nchanga Rangers¬JB÷Gb9l4GFF¬WV÷nchanga-rangers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬AN÷n¬~AA÷Ued8GVDe¬AD÷1511614800¬ADE÷1511614800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Mufulira¬ER÷Runde 37¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MUF¬AE÷Mufulira¬JA÷8Ewefuni¬WU÷mufulira-wanderers¬AG÷1¬WN÷NKA¬AF÷Nkana¬JB÷n5xaga1c¬WV÷nkana¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬AN÷n¬~AA÷drb0Iiqq¬AD÷1511614800¬ADE÷1511614800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷NAPSA Stars¬ER÷Runde 37¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NAP¬AE÷NAPSA Stars¬JA÷bmrpxbWM¬WU÷napsa-stars¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷NAK¬AF÷Nakambala Leopards¬JB÷CjnlyIoT¬WV÷nakambala-leopards¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷IcIwzKEG¬AD÷1511607600¬ADE÷1511607600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Lusaka Dynamos¬ER÷Runde 37¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷KAB¬AF÷Kabwe¬JB÷GOhuwvHG¬WV÷kabwe¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬WM÷LUS¬AE÷Lusaka Dynamos¬JA÷xYgyvK1A¬WU÷lusaka-dynamos¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬AN÷n¬~
1
1516202537
380
fixtures
1
1516202537
0
Hjælp: Du er på Super League 2017 resultater sektionen indenfor Fodbold/Zambia. FlashScore.dk tilbyder Super League 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, Super League 2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden Super League 2017 live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). Super League 2017 resultat service er real time og opdateres live.