Fodbold »USA » MLS » 2017

results
SA÷1¬~ZA÷USA: MLS¬ZEE÷CQv5qrFt¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷6c50sVCa¬ZD÷p¬ZE÷hIani0sm¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_CQv5qrFt¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/usa/mls/¬ZX÷00USA 003......0000000000169000MLS 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷fu3ih8ed¬AD÷1508702400¬ADE÷1508702400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Atlanta United¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TEA¬AE÷Atlanta United¬JA÷Oji1m5t5¬WU÷atlanta-united¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷TOR¬AF÷Toronto FC¬JB÷xfe5nPeB¬WV÷toronto-fc¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷dAlXwcJl¬AD÷1508702400¬ADE÷1508702400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷DC United¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷UNI¬AE÷DC United¬JA÷6cJmuSVf¬WU÷dc-united¬AJ÷1¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷YOR¬AF÷New York Red Bulls¬JB÷plIivno1¬WV÷new-york-red-bulls¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Wtdqye37¬AD÷1508702400¬ADE÷1508702400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷FC Dallas¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DAL¬AE÷FC Dallas¬JA÷Cfv9r1xm¬WU÷fc-dallas¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷5¬BA÷2¬BC÷3¬WN÷LAG¬AF÷Los Angeles Galaxy¬JB÷jowDsLig¬WV÷los-angeles-galaxy¬AK÷1¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷MVOysoiQ¬AD÷1508702400¬ADE÷1508702400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Houston Dynamo¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HOU¬AE÷Houston Dynamo¬JA÷SQjts9Iu¬WU÷houston-dynamo¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷CHI¬AF÷Chicago Fire¬JB÷6HkptTXo¬WV÷chicago-fire¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷dpszHiYd¬AD÷1508702400¬ADE÷1508702400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Montreal Impact¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MON¬AE÷Montreal Impact¬JA÷KIpAoqBH¬WU÷montreal-impact¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷ENG¬AF÷New England Revolution¬JB÷dr8wUGup¬WV÷new-england-revolution¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷3¬BB÷1¬BD÷2¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷vZwxwHYf¬AD÷1508702400¬ADE÷1508702400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New York City¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYC¬AE÷New York City¬JA÷QaZlw607¬WU÷new-york-city¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬WN÷COL¬AF÷Columbus Crew¬JB÷4jYhxQFD¬WV÷columbus-crew¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷xKduxyl1¬AD÷1508702400¬ADE÷1508702400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Philadelphia Union¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Union¬JA÷IgMz19hE¬WU÷philadelphia-union¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷6¬BA÷4¬BC÷2¬WN÷ORL¬AF÷Orlando City¬JB÷UVl4qsNt¬WV÷orlando-city¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷zytvGBm3¬AD÷1508702400¬ADE÷1508702400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Portland Timbers¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷POR¬AE÷Portland Timbers¬JA÷487sTzej¬WU÷portland-timbers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷VAN¬AF÷Vancouver Whitecaps¬JB÷ra6oSfAd¬WV÷vancouver-whitecaps¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷AXfmzFID¬AD÷1508702400¬ADE÷1508702400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Real Salt Lake¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷REA¬AE÷Real Salt Lake¬JA÷KKsHtu7a¬WU÷real-salt-lake¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬WN÷KAN¬AF÷Sporting Kansas City¬JB÷bBtLuaM5¬WV÷sporting-kansas-city¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷lIQTr7MD¬AD÷1508702400¬ADE÷1508702400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷San Jose Earthquakes¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷JOS¬AE÷San Jose Earthquakes¬JA÷tzWPvJyC¬WU÷san-jose-earthquakes¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷MIN¬AF÷Minnesota¬JB÷hAZTwwiI¬WV÷minnesota-united¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷S8PXsRyK¬AD÷1508702400¬ADE÷1508702400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Seattle Sounders¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SEA¬AE÷Seattle Sounders¬JA÷nXYXxc6O¬WU÷seattle-sounders¬AS÷1¬AZ÷1¬AJ÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷COL¬AF÷Colorado Rapids¬JB÷QNXyxHLU¬WV÷colorado-rapids¬AK÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~ZA÷USA: MLS - Play Offs¬ZEE÷CQv5qrFt¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷SCg9u9sC¬ZD÷p¬ZE÷hIani0sm¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷200_CQv5qrFt¬ZJ÷11¬ZL÷/fodbold/usa/mls/¬ZX÷00USA 003......0000000000225000MLS - Play O015y Offs000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷QP89jynI¬AD÷1509928200¬ADE÷1509928200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Portland Timbers¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷POR¬AE÷Portland Timbers¬JA÷0K2RcaH2¬WU÷portland-timbers¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷HOU¬AF÷Houston Dynamo¬JB÷vB1VdJW8¬WV÷houston-dynamo¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-0. Samlet: 1-2. ¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷8lbEke1O¬AD÷1509919200¬ADE÷1509919200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New York City¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYC¬AE÷New York City¬JA÷MZjzdwnF¬WU÷new-york-city¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷COL¬AF÷Columbus Crew¬JB÷zwevec1L¬WV÷columbus-crew¬BZ÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 1-4. Samlet: 3-4. ¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷zwTrWAsa¬AD÷1509912000¬ADE÷1509912000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Toronto FC¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TOR¬AE÷Toronto FC¬JA÷UPmdjirJ¬WU÷toronto-fc¬BY÷1¬AJ÷1¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷YOR¬AF÷New York Red Bulls¬JB÷dWyvFzLJ¬WV÷new-york-red-bulls¬AS÷2¬AZ÷2¬AK÷1¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 2-1. Samlet: 2-2. ¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷hEwvXjSh¬AD÷1509676200¬ADE÷1509676200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Seattle Sounders¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SEA¬AE÷Seattle Sounders¬JA÷8AamhDD6¬WU÷seattle-sounders¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷VAN¬AF÷Vancouver Whitecaps¬JB÷jZlhiXSC¬WV÷vancouver-whitecaps¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-0. Samlet: 2-0. ¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷nZ95iHWB¬AD÷1509494400¬ADE÷1509494400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Columbus Crew¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Columbus Crew¬JA÷8C0tzdPe¬WU÷columbus-crew¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬BA÷1¬BC÷3¬WN÷NYC¬AF÷New York City¬JB÷n3apZFv2¬WV÷new-york-city¬AK÷1¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷1. etape.¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Ia51hcH5¬AD÷1509413400¬ADE÷1509413400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Houston Dynamo¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HOU¬AE÷Houston Dynamo¬JA÷Cp7XyIfq¬WU÷houston-dynamo¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷POR¬AF÷Portland Timbers¬JB÷QmByyxAk¬WV÷portland-timbers¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape.¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷ENvzYWCn¬AD÷1509404400¬ADE÷1509404400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New York Red Bulls¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷YOR¬AE÷New York Red Bulls¬JA÷0pdufZrf¬WU÷new-york-red-bulls¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷TOR¬AF÷Toronto FC¬JB÷f7eqggb0¬WV÷toronto-fc¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AM÷1. etape.¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷plzWYCct¬AD÷1509323400¬ADE÷1509323400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Vancouver Whitecaps¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷VAN¬AE÷Vancouver Whitecaps¬JA÷4I2WeeEs¬WU÷vancouver-whitecaps¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷SEA¬AF÷Seattle Sounders¬JB÷MgcyeFTm¬WV÷seattle-sounders¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape.¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷6eOPThD7¬AD÷1509067800¬ADE÷1509067800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Houston Dynamo¬ER÷1/8 finalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HOU¬AE÷Houston Dynamo¬JA÷dKBUFFpf¬WU÷houston-dynamo¬AS÷1¬AZ÷0¬BY÷1¬AG÷1¬AT÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷KAN¬AF÷Sporting Kansas City¬JB÷Ee6ZEZa0¬WV÷sporting-kansas-city¬AZ÷0¬AH÷0¬AU÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷bkBBid5E¬AD÷1509058800¬ADE÷1509058800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Atlanta United¬ER÷1/8 finalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷COL¬AF÷Columbus Crew¬JB÷0lnUzHMJ¬WV÷columbus-crew¬AS÷2¬AZ÷0¬BZ÷1¬AH÷1¬AU÷0¬BB÷0¬BD÷0¬WM÷TEA¬AE÷Atlanta United¬JA÷bq8oCXqJ¬WU÷atlanta-united¬AZ÷0¬AG÷0¬AT÷0¬BA÷0¬BC÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷8A5MUYc1¬AD÷1508985000¬ADE÷1508985000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Vancouver Whitecaps¬ER÷1/8 finalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷JOS¬AF÷San Jose Earthquakes¬JB÷ITCQGeVm¬WV÷san-jose-earthquakes¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬WM÷VAN¬AE÷Vancouver Whitecaps¬JA÷O6DMHyGs¬WU÷vancouver-whitecaps¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷5¬BA÷1¬BC÷4¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷KbC7hxj8¬AD÷1508977800¬ADE÷1508977800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Chicago Fire¬ER÷1/8 finalerne¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CHI¬AE÷Chicago Fire¬JA÷hn5wEgF6¬WU÷chicago-fire¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷YOR¬AF÷New York Red Bulls¬JB÷n94sDDUC¬WV÷new-york-red-bulls¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷4¬BB÷2¬BD÷2¬AW÷1¬AN÷n¬~
1
1511006562
386
fixtures
SA÷1¬~ZA÷USA: MLS - Play Offs¬ZEE÷CQv5qrFt¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷SCg9u9sC¬ZD÷p¬ZE÷hIani0sm¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷200_CQv5qrFt¬ZJ÷11¬ZL÷/fodbold/usa/mls/¬ZX÷00USA 003......0000000000225000MLS - Play O015y Offs000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷8nkk2iN3¬AD÷1511312400¬ADE÷1511312400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Columbus Crew¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Columbus Crew¬JA÷ChZvtyt6¬WU÷columbus-crew¬WN÷TOR¬AF÷Toronto FC¬JB÷AwhrueeC¬WV÷toronto-fc¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=1","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-QktIyU5A.png?bookmaker","IO":21,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AM÷1. etape.¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷nwlg1BxA¬AD÷1511317800¬ADE÷1511317800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Houston Dynamo¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HOU¬AE÷Houston Dynamo¬JA÷40invFAI¬WU÷houston-dynamo¬WN÷SEA¬AF÷Seattle Sounders¬JB÷rijjwZPO¬WV÷seattle-sounders¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=1","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-QktIyU5A.png?bookmaker","IO":21,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AM÷1. etape.¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷4Erb0ViG¬AD÷1512001800¬ADE÷1512001800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Toronto FC¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TOR¬AE÷Toronto FC¬JA÷K8ZY1I2P¬WU÷toronto-fc¬WN÷COL¬AF÷Columbus Crew¬JB÷MHL0cxBt¬WV÷columbus-crew¬AM÷2. etape.¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷r5s2ak7M¬AD÷1512099000¬ADE÷1512099000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Seattle Sounders¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SEA¬AE÷Seattle Sounders¬JA÷GvL4ddQn¬WU÷seattle-sounders¬WN÷HOU¬AF÷Houston Dynamo¬JB÷UsP8eGug¬WV÷houston-dynamo¬AM÷2. etape.¬AW÷1¬AN÷n¬~
1
1511006562
4
Hjælp: Du er på MLS 2017 resultater sektionen indenfor Fodbold/USA. FlashScore.dk tilbyder MLS 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, MLS 2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden MLS 2017 live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). MLS 2017 resultat service er real time og opdateres live.