Skotsk Cup live resultater, stillinger

Fodbold Skotland

Scottish Cup
2019/2020
Loading...
results
SA÷1¬~ZA÷SKOTLAND: Scottish Cup¬ZEE÷O4voiHlk¬ZB÷199¬ZY÷Skotland¬ZC÷rBbOnh2a¬ZD÷p¬ZE÷bXFZTU1c¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷199_O4voiHlk¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/skotland/scottish-cup/¬ZX÷00Skotland 008otland0090000000001000Scottish Cup012sh Cup000¬ZCC÷0¬ZAF÷Skotland¬~AA÷CG5OIBjT¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Broxburn Athletic¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRO¬AE÷Broxburn Athletic¬JA÷IohPDLbA¬WU÷broxburn-athletic¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷2¬BC÷1¬WN÷EAS¬AF÷East Stirlingshire¬JB÷dxiTCuEG¬WV÷east-stirlingshire¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷KvvQzpCE¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Buckie Thistle¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUC¬AE÷Buckie Thistle¬JA÷f9tPvk3Q¬WU÷buckie-thistle¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷4¬BA÷3¬BC÷1¬WN÷CIV¬AF÷Civil Service Strollers¬JB÷dISjz9Bs¬WV÷civil-service-strollers¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷radfDkEj¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Caledonian Braves¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAL¬AE÷Caledonian Braves¬JA÷AqX36wip¬WU÷caledonian-braves¬AG÷3¬WN÷ROT¬AF÷Rothes¬JB÷lzW75c6j¬WV÷rothes¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷4¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷p4zwxZji¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cumbernauld Colts¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CUM¬AE÷Cumbernauld Colts¬JA÷xjPkUtqi¬WU÷cumbernauld-colts¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷PEN¬AF÷Penicuik¬JB÷GtOgT0bc¬WV÷penicuik¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷5¬BB÷3¬BD÷2¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷WKxkZWzA¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dalbeattie Star¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DAL¬AE÷Dalbeattie Star¬JA÷b3Yv8jSl¬WU÷dalbeattie-star¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷GAL¬AF÷Gala Fairydean¬JB÷xfXr7Ase¬WV÷gala-fairydean-rovers¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷3¬BB÷2¬BD÷1¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷IFgRFrzk¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Edinburgh University¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDI¬AE÷Edinburgh University¬JA÷YuDsSBJK¬WU÷edinburgh-university¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷LOC¬AF÷Lochee United¬JB÷CWBoRVYQ¬WV÷lochee-united¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷3¬BB÷0¬BD÷3¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷OhfNGOKr¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Forres Mechanics¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FOR¬AE÷Forres Mechanics¬JA÷nPEZTXl8¬WU÷forres-mechanics¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷BAN¬AF÷Banks O' Dee¬JB÷QFDwTi4E¬WV÷banks-o-dee¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷4¬BB÷0¬BD÷4¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷OfZtyg6c¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Fort William¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷VAL¬AF÷Vale Of Leithen¬JB÷AuH2RvT9¬WV÷vale-of-leithen¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬WM÷FOR¬AE÷Fort William¬JA÷b5DbSKD3¬WU÷fort-william¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷5¬BA÷1¬BC÷4¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷UehjEVbp¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Fraserburgh¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BON¬AF÷Bonnyrigg Rose¬JB÷42fyBJrT¬WV÷bonnyrigg-rose¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬WM÷FRA¬AE÷Fraserburgh¬JA÷jajXBaTM¬WU÷fraserburgh¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷d6hVE2ke¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gretna 2008¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRE¬AE÷Gretna 2008¬JA÷IDlEMksr¬WU÷gretna-2008¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷HIL¬AF÷Hill Of Beath¬JB÷WGhIL9dl¬WV÷hill-of-beath¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷hUwozDL3¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Inverurie Loco Works¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷INV¬AE÷Inverurie Loco Works¬JA÷42G6QbrG¬WU÷inverurie-loco-works¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷3¬WN÷WIC¬AF÷Wick Academy¬JB÷tSwz9WCr¬WV÷wick-academy¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷EqSgYjjG¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Keith¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KEI¬AE÷Keith¬JA÷WGWn6Ud1¬WU÷keith¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷STI¬AF÷Stirling University¬JB÷pKzi5lC7¬WV÷stirling-university¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷3¬BB÷1¬BD÷2¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷8pjl4GYH¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Linlithgow Rose¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LIN¬AE÷Linlithgow Rose¬JA÷YyRp2W9k¬WU÷linlithgow-rose¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷HUN¬AF÷Huntly¬JB÷jDLk1jPe¬WV÷huntly¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷hYovDtK7¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Nairn County¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NAI¬AE÷Nairn County¬JA÷M5oVI7t7¬WU÷nairn-county¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷CLA¬AF÷Clachnacuddin¬JB÷0dpZHReD¬WV÷clachnacuddin¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷YP6KJiyN¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Spartans¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SPA¬AE÷Spartans¬JA÷CYMOFsUc¬WU÷spartans¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷DEV¬AF÷Deveronvale¬JB÷jPLSE1q4¬WV÷deveronvale¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷EsmzEM41¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Strathspey Thistle¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STR¬AE÷Strathspey Thistle¬JA÷QwhMKTBf¬WU÷strathspey-thistle¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷LOS¬AF÷Lossiemouth¬JB÷4UjQJmR0¬WV÷lossiemouth¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷6yzMyQd8¬AD÷1569074400¬ADE÷1569074400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Turriff Utd¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TUR¬AE÷Turriff Utd¬JA÷EaYGtBYD¬WU÷turriff-united¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷FOR¬AF÷Formartine Utd¬JB÷CpiKuVmK¬WV÷formartine-utd¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷5¬BB÷3¬BD÷2¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷63zOKXLG¬AD÷1569002700¬ADE÷1569002700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kelty Hearts¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KEL¬AE÷Kelty Hearts¬JA÷48JGH3ao¬WU÷kelty-hearts¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷AUC¬AF÷Auchinleck Talbot¬JB÷IBNKGNEi¬WV÷auchinleck-talbot¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷3¬BB÷2¬BD÷1¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~
18
fixtures
SA÷1¬~ZA÷SKOTLAND: Scottish Cup¬ZEE÷O4voiHlk¬ZB÷199¬ZY÷Skotland¬ZC÷rBbOnh2a¬ZD÷p¬ZE÷bXFZTU1c¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷199_O4voiHlk¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/skotland/scottish-cup/¬ZX÷00Skotland 008otland0090000000001000Scottish Cup012sh Cup000¬ZCC÷0¬ZAF÷Skotland¬~AA÷2DA5ZPFA¬AD÷1569350700¬ADE÷1569350700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Clachnacuddin¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CLA¬AE÷Clachnacuddin¬JA÷QonPnT9G¬WU÷clachnacuddin¬WN÷NAI¬AF÷Nairn County¬JB÷4xoTomPM¬WV÷nairn-county¬AM÷Resultat af første kamp: 0-0.¬AN÷n¬~AA÷GvJRvLij¬AD÷1569350700¬ADE÷1569350700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Deveronvale¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DEV¬AE÷Deveronvale¬JA÷ddiqksuo¬WU÷deveronvale¬WN÷SPA¬AF÷Spartans¬JB÷YDzSDQHo¬WV÷spartans¬AM÷Resultat af første kamp: 1-1.¬AN÷n¬~
2
Indstillinger
Hjælp: Du er på Skotsk Cup resultater sektionen indenfor Fodbold/Skotland. FlashScore.dk tilbyder Skotsk Cup livescore, slutresultater og deltidsresultat, Skotsk Cup stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden Skotsk Cup live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). Skotsk Cup resultat service er real time og opdateres live.
Vis mere
Mobile applikationer
Vores applikation er optimeret til din telefon. Download den gratis!