Fodbold »Afrika » CAF Champions League » 2017

CAF Champions League
Loading ...
results
1
1485049161
0
fixtures
SA÷1¬~ZA÷AFRIKA: CAF Champions League - Kvalifikation¬ZEE÷EcZwBi3N¬ZB÷1¬ZY÷Afrika¬ZC÷SpZFENFJ¬ZD÷p¬ZE÷zBI5xvHP¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷1_EcZwBi3N¬ZJ÷1¬ZL÷/fodbold/afrika/caf-champions-league/¬ZX÷00Afrika 006Afrika0010000000134000CAF Champion036kation000¬ZCC÷0¬~AA÷n1AKdQGQ¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷All Stars (Gha)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷ALA¬AF÷Al Ahly Tripoli (Lib)¬WV÷al-ahly-tripoli¬WM÷STA¬AE÷All Stars (Gha)¬WU÷all-stars¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷OniBntgJ¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Barrack Young Controllers (Lib)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BAR¬AE÷Barrack Young Controllers (Lib)¬WU÷barrack-young-controllers¬WN÷STA¬AF÷Stade Malien (Mli)¬WV÷stade-malien¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷dz0fjOgf¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷CF Mounana (Gab)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MOU¬AE÷CF Mounana (Gab)¬WU÷cf-mounana¬WN÷VIT¬AF÷Vital O (Bur)¬WV÷vital-o¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷h2FY3sOg¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cnaps Sport (Mad)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CNA¬AE÷Cnaps Sport (Mad)¬WU÷cnaps-sport¬WN÷TOW¬AF÷Township Rollers (Bot)¬WV÷township-rollers¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷nqHl0aNI¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cote d'Or (Sey)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷GEO¬AF÷St George (Eth)¬WV÷st-george¬WM÷COT¬AE÷Cote d'Or (Sey)¬WU÷cote-d-or¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷AwQT4N8m¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cotonsport (Cmr)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷COT¬AE÷Cotonsport (Cmr)¬WU÷cotonsport¬WN÷ATL¬AF÷Atlabara (Ssu)¬WV÷atlabara-fc¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷xWSTZ29D¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ela Nguema (Gnq)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷MER¬AF÷Al-Merreikh (Sud)¬WV÷al-merreikh¬WM÷NGU¬AE÷Ela Nguema (Gnq)¬WU÷ela-nguema¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷lAdnhpPs¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷FC Johansen (Sie)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷FCJ¬AE÷FC Johansen (Sie)¬WU÷fc-johansen¬WN÷RAB¬AF÷FUS Rabat (Mar)¬WV÷fus-rabat¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷ITCSyPv1¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kadiogo (Bur)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAD¬AE÷Kadiogo (Bur)¬WU÷kadiogo¬WN÷DIA¬AF÷Diables Noirs (Con)¬WV÷diables-noirs¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷Iq1ji4vl¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kampala City (Uga)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAM¬AE÷Kampala City (Uga)¬WU÷kampala-city¬WN÷PRI¬AF÷Primeiro de Agosto (Ang)¬WV÷primeiro-de-agosto¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷4KRq1u8C¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Leopard (Con)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LEO¬AE÷Leopard (Con)¬WU÷leopard¬WN÷UMS¬AF÷UMS de Loum (Cmr)¬WV÷ums-de-loum¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷QTSu2Lh6¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Lioli (Les)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷Lioli¬AE÷Lioli (Les)¬WU÷lioli-fc¬WN÷CAP¬AF÷CAPS Utd (Zim)¬WV÷caps-utd¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷vakakr90¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ngaya Club (Com)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NGA¬AE÷Ngaya Club (Com)¬WU÷ngaya-club¬WN÷YOU¬AF÷Young Africans (Tan)¬WV÷young-africans¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷veZcAqoQ¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ports Authority (Gam)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷POR¬AE÷Ports Authority (Gam)¬WU÷ports-authority¬WN÷SEW¬AF÷Sewe Sport (Ivo)¬WV÷sewe-sport¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷buUPzqf7¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Real Bamako (Mli)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷REA¬AE÷Real Bamako (Mli)¬WU÷real-bamako¬WN÷DOL¬AF÷Rivers United FC (Nig)¬WV÷rivers-united¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷dzMP53gs¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Royal Leopards (Swa)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ROY¬AE÷Royal Leopards (Swa)¬WU÷royal-leopards¬WN÷ASV¬AF÷AS Vita Club (Drc)¬WV÷as-vita-club¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷WhEx31w0¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Saint-Louisienne (Reu)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷BID¬AF÷Bidvest Wits (Rsa)¬WV÷bidvest-wits¬WM÷LOU¬AE÷Saint-Louisienne (Reu)¬WU÷saint-louisienne¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷04zfBPVJ¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Saoura (Alg)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SAO¬AE÷Saoura (Alg)¬WU÷saoura¬WN÷ENU¬AF÷Enugu (Nig)¬WV÷enugu¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷jZGBbnnE¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tanda (Ivo)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TAN¬AE÷Tanda (Ivo)¬WU÷as-tanda¬WN÷ASF¬AF÷ASFAN (Nig)¬WV÷asfan¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷bLqIrXio¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tusker (Ken)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TUS¬AE÷Tusker (Ken)¬WU÷tusker¬WN÷POR¬AF÷Port Louis (Mau)¬WV÷port-louis¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷4xLFc61K¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷US Goree (Sen)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GOR¬AE÷US Goree (Sen)¬WU÷us-goree¬WN÷HOR¬AF÷Horoya (Gui)¬WV÷horoya¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷jZh3l2O6¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Zanaco (Zam)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ZAN¬AE÷Zanaco (Zam)¬WU÷zanaco¬WN÷APR¬AF÷APR (Rwa)¬WV÷apr¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷pdh7mMwD¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Zimamoto (Com)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ZIM¬AE÷Zimamoto (Com)¬WU÷zimamoto¬WN÷FER¬AF÷Ferroviario Beira (Moz)¬WV÷ferroviario-beira¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷hvTK2hqH¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Al Ahly Tripoli (Lib)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ALA¬AE÷Al Ahly Tripoli (Lib)¬WU÷al-ahly-tripoli¬WN÷STA¬AF÷All Stars (Gha)¬WV÷all-stars¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷8jR85fab¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Al-Merreikh (Sud)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MER¬AE÷Al-Merreikh (Sud)¬WU÷al-merreikh¬WN÷NGU¬AF÷Ela Nguema (Gnq)¬WV÷ela-nguema¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷lAYu42ui¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷APR (Rwa)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷APR¬AE÷APR (Rwa)¬WU÷apr¬WN÷ZAN¬AF÷Zanaco (Zam)¬WV÷zanaco¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷nsQC4EE4¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷ASFAN (Nig)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ASF¬AE÷ASFAN (Nig)¬WU÷asfan¬WN÷TAN¬AF÷Tanda (Ivo)¬WV÷as-tanda¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷fTjgavfM¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷AS Vita Club (Drc)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ASV¬AE÷AS Vita Club (Drc)¬WU÷as-vita-club¬WN÷ROY¬AF÷Royal Leopards (Swa)¬WV÷royal-leopards¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷ljjcbb9S¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Atlabara (Ssu)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ATL¬AE÷Atlabara (Ssu)¬WU÷atlabara-fc¬WN÷COT¬AF÷Cotonsport (Cmr)¬WV÷cotonsport¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷8zXThxXk¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Bidvest Wits (Rsa)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BID¬AE÷Bidvest Wits (Rsa)¬WU÷bidvest-wits¬WN÷LOU¬AF÷Saint-Louisienne (Reu)¬WV÷saint-louisienne¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷nRVXidnd¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷CAPS Utd (Zim)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CAP¬AE÷CAPS Utd (Zim)¬WU÷caps-utd¬WN÷Lioli¬AF÷Lioli (Les)¬WV÷lioli-fc¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷COXa7GUo¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Diables Noirs (Con)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DIA¬AE÷Diables Noirs (Con)¬WU÷diables-noirs¬WN÷KAD¬AF÷Kadiogo (Bur)¬WV÷kadiogo¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷zRzh10P9¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Enugu (Nig)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ENU¬AE÷Enugu (Nig)¬WU÷enugu¬WN÷SAO¬AF÷Saoura (Alg)¬WV÷saoura¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷2Dxp3Mfc¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ferroviario Beira (Moz)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷ZIM¬AF÷Zimamoto (Com)¬WV÷zimamoto¬WM÷FER¬AE÷Ferroviario Beira (Moz)¬WU÷ferroviario-beira¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷z3IP1CbN¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷FUS Rabat (Mar)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷RAB¬AE÷FUS Rabat (Mar)¬WU÷fus-rabat¬WN÷FCJ¬AF÷FC Johansen (Sie)¬WV÷fc-johansen¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷t4PG3YTA¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Horoya (Gui)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HOR¬AE÷Horoya (Gui)¬WU÷horoya¬WN÷GOR¬AF÷US Goree (Sen)¬WV÷us-goree¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷ddDOEJg9¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Port Louis (Mau)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷POR¬AE÷Port Louis (Mau)¬WU÷port-louis¬WN÷TUS¬AF÷Tusker (Ken)¬WV÷tusker¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷EgHT0WDT¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Primeiro de Agosto (Ang)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷PRI¬AE÷Primeiro de Agosto (Ang)¬WU÷primeiro-de-agosto¬WN÷KAM¬AF÷Kampala City (Uga)¬WV÷kampala-city¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷jFW36zph¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Rivers United FC (Nig)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DOL¬AE÷Rivers United FC (Nig)¬WU÷rivers-united¬WN÷REA¬AF÷Real Bamako (Mli)¬WV÷real-bamako¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷Gxhk0KvG¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sewe Sport (Ivo)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷POR¬AF÷Ports Authority (Gam)¬WV÷ports-authority¬WM÷SEW¬AE÷Sewe Sport (Ivo)¬WU÷sewe-sport¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷dzxl2tA3¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stade Malien (Mli)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷STA¬AE÷Stade Malien (Mli)¬WU÷stade-malien¬WN÷BAR¬AF÷Barrack Young Controllers (Lib)¬WV÷barrack-young-controllers¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷EXNJFav3¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷St George (Eth)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GEO¬AE÷St George (Eth)¬WU÷st-george¬WN÷COT¬AF÷Cote d'Or (Sey)¬WV÷cote-d-or¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷QBsPgIHq¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Township Rollers (Bot)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TOW¬AE÷Township Rollers (Bot)¬WU÷township-rollers¬WN÷CNA¬AF÷Cnaps Sport (Mad)¬WV÷cnaps-sport¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷zsPFGuPd¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷UMS de Loum (Cmr)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷UMS¬AE÷UMS de Loum (Cmr)¬WU÷ums-de-loum¬WN÷LEO¬AF÷Leopard (Con)¬WV÷leopard¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷6o9edjMp¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Vital O (Bur)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷VIT¬AE÷Vital O (Bur)¬WU÷vital-o¬WN÷MOU¬AF÷CF Mounana (Gab)¬WV÷cf-mounana¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷px8aeAyi¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Young Africans (Tan)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷YOU¬AE÷Young Africans (Tan)¬WU÷young-africans¬WN÷NGA¬AF÷Ngaya Club (Com)¬WV÷ngaya-club¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~
1
1485049161
46
Hjælp: Du er på CAF Champions League 2017 resultater sektionen indenfor Fodbold/Afrika. FlashScore.dk tilbyder CAF Champions League 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, CAF Champions League 2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden CAF Champions League 2017 live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). CAF Champions League 2017 resultat service er real time og opdateres live.