Fodbold »Afrika » CAF Confederation Cup » 2017

CAF Confederation Cup
Loading ...
results
SA÷1¬~ZA÷AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kvalifikation¬ZEE÷UF0IztbB¬ZB÷1¬ZY÷Afrika¬ZC÷GEJB9Lhm¬ZD÷p¬ZE÷hj5XXcPt¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷1_UF0IztbB¬ZJ÷1¬ZL÷/fodbold/afrika/caf-confederation-cup/¬ZX÷00Afrika 006Afrika0020000000138000CAF Confeder037kation000¬ZCC÷0¬ZAF÷Afrika¬~AA÷EXJZFg6O¬AD÷1489942800¬ADE÷1489942800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Hilal El Obied Club (Sud)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HIL¬AE÷Hilal El Obied Club (Sud)¬WU÷hilal-el-obied¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬AT÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷SAN¬AF÷Sanga Balende (Drc)¬WV÷sanga-balende¬AH÷0¬AU÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-1. Samlet: 2-1. ¬AN÷n¬~AA÷SGeh3GMI¬AD÷1489939200¬ADE÷1489939200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Supersport (Rsa)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SUP¬AE÷Supersport (Rsa)¬WU÷supersport¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷4¬BA÷2¬BC÷2¬WN÷SHE¬AF÷Ahli Shendi (Sud)¬WV÷ahli-shendi¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 2-3. Samlet: 6-3. ¬AN÷n¬~AA÷phSIJy7a¬AD÷1489932000¬ADE÷1489932000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷APEJES Academy (Cmr)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷APE¬AE÷APEJES Academy (Cmr)¬WU÷apejes-academy¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷ASE¬AF÷ASEC Mimosas (Ivo)¬WV÷asec-mimosas¬BZ÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-2. Samlet: 1-2. ¬AN÷n¬~AA÷vePALcxm¬AD÷1489930200¬ADE÷1489930200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Mbabane Swall. (Swa)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MBA¬AE÷Mbabane Swall. (Swa)¬WU÷mbabane-swall¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷AZA¬AF÷Azam (Tan)¬WV÷azam¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-1. Samlet: 3-1. ¬AN÷n¬~AA÷dWZ5MwNt¬AD÷1489860000¬ADE÷1489860000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Platinum Stars (Rsa)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷VIP¬AF÷Vipers (Uga)¬WV÷vipers¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬WM÷PLA¬AE÷Platinum Stars (Rsa)¬WU÷platinum-stars¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AJ÷1¬AG÷3¬BA÷2¬BC÷1¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-1. Samlet: 3-2. ¬AN÷n¬~AA÷by4y7bNg¬AD÷1489856400¬ADE÷1489856400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kabylie (Alg)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAB¬AE÷Kabylie (Alg)¬WU÷kabylie¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷ETO¬AF÷Etoile du Congo (Con)¬WV÷etoile-du-congo¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-0. Samlet: 1-0. ¬AN÷n¬~AA÷ph6m4d7C¬AD÷1489856400¬ADE÷1489856400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tanger (Mar)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷KAL¬AF÷Kaloum Star (Gui)¬WV÷kaloum-star¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬WM÷TAN¬AE÷Tanger (Mar)¬WU÷tanger¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-1. Samlet: 3-1. ¬AN÷n¬~AA÷tKLRHFyC¬AD÷1489849200¬ADE÷1489849200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sporting Gagnoa (Ivo)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SPO¬AE÷Sporting Gagnoa (Ivo)¬WU÷sporting-gagnoa¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷MAG¬AF÷Maghreb Fez (Mar)¬WV÷maghreb-fez¬BZ÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 1-3. Samlet: 2-3. ¬AN÷n¬~AA÷Wl2q5xh6¬AD÷1489845600¬ADE÷1489845600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Young Sports Academy (Cmr)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷YOU¬AE÷Young Sports Academy (Cmr)¬WU÷young-sports-academy¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷SFA¬AF÷Sfaxien (Tun)¬WV÷sfaxien¬AS÷0¬AZ÷0¬BZ÷1¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-5. Samlet: 1-6. ¬AN÷n¬~AA÷jVSEKHig¬AD÷1489842000¬ADE÷1489842000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Le Messager Ngozi (Bur)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BW÷2¬BX÷-1¬WM÷LEM¬AE÷Le Messager Ngozi (Bur)¬WU÷le-messager-ngozi¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷ZES¬AF÷Zesco Utd (Zam)¬WV÷zesco-utd¬AS÷0¬AZ÷0¬BZ÷1¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-2. Samlet: 2-4. ¬AN÷n¬~AA÷KAKVGZjI¬AD÷1489838400¬ADE÷1489838400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ngezi Platinum FC (Zim)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BW÷2¬BX÷-1¬WM÷NGE¬AE÷Ngezi Platinum FC (Zim)¬WU÷ngezi-platinum¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷LIB¬AF÷Libolo (Ang)¬WV÷libolo¬AS÷0¬AZ÷0¬BZ÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 1-2. Samlet: 1-2. ¬AN÷n¬~AA÷SzOwFDLU¬AD÷1489838400¬ADE÷1489838400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ulinzi Stars (Ken)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ULI¬AE÷Ulinzi Stars (Ken)¬WU÷ulinzi-stars¬AS÷1¬AZ÷1¬AJ÷1¬AG÷3¬BA÷2¬BC÷1¬WN÷SMO¬AF÷Smouha (Egy)¬WV÷smouha¬BZ÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-4. Samlet: 3-4. ¬AN÷n¬~AA÷67fd2zxP¬AD÷1489761000¬ADE÷1489761000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷FC Renaissance (Drc)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷FCR¬AE÷FC Renaissance (Drc)¬WU÷fc-renaissance¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷MC¬AF÷MC Alger (Alg)¬WV÷mc-alger¬BZ÷1¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-2. Samlet: 2-3. ¬AN÷n¬~AA÷Mur5EtVJ¬AD÷1489345200¬ADE÷1489345200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Maghreb Fez (Mar)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MAG¬AE÷Maghreb Fez (Mar)¬WU÷maghreb-fez¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷2¬BC÷1¬WN÷SPO¬AF÷Sporting Gagnoa (Ivo)¬WV÷sporting-gagnoa¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷YJuuwK8D¬AD÷1489338000¬ADE÷1489338000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Djoliba (Mli)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DJO¬AE÷Djoliba (Mli)¬WU÷djoliba¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬WN÷MAS¬AF÷El Masry (Egy)¬WV÷el-masry¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷rkNVasGQ¬AD÷1489336200¬ADE÷1489336200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ahli Shendi (Sud)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SHE¬AE÷Ahli Shendi (Sud)¬WU÷ahli-shendi¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷3¬WN÷SUP¬AF÷Supersport (Rsa)¬WV÷supersport¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷YJ1Aha80¬AD÷1489335300¬ADE÷1489335300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Azam (Tan)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷AZA¬AE÷Azam (Tan)¬WU÷azam¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷MBA¬AF÷Mbabane Swall. (Swa)¬WV÷mbabane-swall¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷tp5IjwwD¬AD÷1489334400¬ADE÷1489334400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷ASEC Mimosas (Ivo)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ASE¬AE÷ASEC Mimosas (Ivo)¬WU÷asec-mimosas¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷APE¬AF÷APEJES Academy (Cmr)¬WV÷apejes-academy¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷vL81fLwl¬AD÷1489330800¬ADE÷1489330800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Club Africain (Tun)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷AFR¬AE÷Club Africain (Tun)¬WU÷club-africain¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷9¬BA÷4¬BC÷5¬WN÷RSL¬AF÷RSLAF (Sie)¬WV÷rslaf¬AK÷1¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~
1
1490278620
69
fixtures
SA÷1¬~ZA÷AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kvalifikation¬ZEE÷UF0IztbB¬ZB÷1¬ZY÷Afrika¬ZC÷GEJB9Lhm¬ZD÷p¬ZE÷hj5XXcPt¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷1_UF0IztbB¬ZJ÷1¬ZL÷/fodbold/afrika/caf-confederation-cup/¬ZX÷00Afrika 006Afrika0020000000138000CAF Confeder037kation000¬ZCC÷0¬ZAF÷Afrika¬~AA÷pEHL6IHo¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Bidvest Wits (Rsa)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BID¬AE÷Bidvest Wits (Rsa)¬WU÷bidvest-wits¬WN÷SMO¬AF÷Smouha (Egy)¬WV÷smouha¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷6mnBnFWT¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷CF Mounana (Gab)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MOU¬AE÷CF Mounana (Gab)¬WU÷cf-mounana¬WN÷ASE¬AF÷ASEC Mimosas (Ivo)¬WV÷asec-mimosas¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷O4GP5xXi¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cnaps Sport (Mad)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CNA¬AE÷Cnaps Sport (Mad)¬WU÷cnaps-sport¬WN÷LIB¬AF÷Libolo (Ang)¬WV÷libolo¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷CQn7meHN¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Enugu (Nig)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷ZES¬AF÷Zesco Utd (Zam)¬WV÷zesco-utd¬WM÷ENU¬AE÷Enugu (Nig)¬WU÷enugu¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷EuU3ly2H¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷FUS Rabat (Mar)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷RAB¬AE÷FUS Rabat (Mar)¬WU÷fus-rabat¬WN÷MAG¬AF÷Maghreb Fez (Mar)¬WV÷maghreb-fez¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷8dYxrZvo¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kadiogo (Bur)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAD¬AE÷Kadiogo (Bur)¬WU÷kadiogo¬WN÷SFA¬AF÷Sfaxien (Tun)¬WV÷sfaxien¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷IRFT4dnb¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kampala City (Uga)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAM¬AE÷Kampala City (Uga)¬WU÷kampala-city¬WN÷MAS¬AF÷El Masry (Egy)¬WV÷el-masry¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷WGvakHnB¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Leopard (Con)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LEO¬AE÷Leopard (Con)¬WU÷leopard¬WN÷MBA¬AF÷Mbabane Swall. (Swa)¬WV÷mbabane-swall¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷hQuejcX4¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Mazembe (Drc)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷KAB¬AF÷Kabylie (Alg)¬WV÷kabylie¬WM÷MAZ¬AE÷Mazembe (Drc)¬WU÷mazembe¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷Eg9x3zHA¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Port Louis (Mau)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷POR¬AE÷Port Louis (Mau)¬WU÷port-louis¬WN÷AFR¬AF÷Club Africain (Tun)¬WV÷club-africain¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷WUJX3G14¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ports Authority (Gam)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷POR¬AE÷Ports Authority (Gam)¬WU÷ports-authority¬WN÷HIL¬AF÷Hilal El Obied Club (Sud)¬WV÷hilal-el-obied¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷hp8t2fWG¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Rivers United FC (Nig)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DOL¬AE÷Rivers United FC (Nig)¬WU÷rivers-united¬WN÷RAY¬AF÷Rayon Sport (Rwa)¬WV÷rayon-sport¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷v16l0Y0T¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tanda (Ivo)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TAN¬AE÷Tanda (Ivo)¬WU÷as-tanda¬WN÷PLA¬AF÷Platinum Stars (Rsa)¬WV÷platinum-stars¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷OjyiiwIb¬AD÷1491656400¬ADE÷1491656400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Young Africans (Tan)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷YOU¬AE÷Young Africans (Tan)¬WU÷young-africans¬WN÷MC¬AF÷MC Alger (Alg)¬WV÷mc-alger¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷0A7p1EoN¬AD÷1491753600¬ADE÷1491753600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Barrack Young Controllers (Lib)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BAR¬AE÷Barrack Young Controllers (Lib)¬WU÷barrack-young-controllers¬WN÷SUP¬AF÷Supersport (Rsa)¬WV÷supersport¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷prqHeh9p¬AD÷1491753600¬ADE÷1491753600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Horoya (Gui)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HOR¬AE÷Horoya (Gui)¬WU÷horoya¬WN÷TAN¬AF÷Tanger (Mar)¬WV÷tanger¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~
1
1490278620
32
Hjælp: Du er på CAF Confederation Cup 2017 resultater sektionen indenfor Fodbold/Afrika. FlashScore.dk tilbyder CAF Confederation Cup 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, CAF Confederation Cup 2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden CAF Confederation Cup 2017 live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). CAF Confederation Cup 2017 resultat service er real time og opdateres live.