Fodbold »Afrika » CAF Confederation Cup » 2017

CAF Confederation Cup
Loading ...
results
1
1485292916
0
fixtures
SA÷1¬~ZA÷AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kvalifikation¬ZEE÷UF0IztbB¬ZB÷1¬ZY÷Afrika¬ZC÷GEJB9Lhm¬ZD÷p¬ZE÷hj5XXcPt¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷1_UF0IztbB¬ZJ÷1¬ZL÷/fodbold/afrika/caf-confederation-cup/¬ZX÷00Afrika 006Afrika0020000000134000CAF Confeder037kation000¬ZCC÷0¬~AA÷YeehjPLD¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Akanda (Gab)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷AKA¬AE÷Akanda (Gab)¬WU÷akanda-fc¬WN÷REN¬AF÷Renaissance Aiglons (Drc)¬WV÷renaissance-aiglons¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷vc06ctTt¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Al Hilal Benghazi (Lib)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ALH¬AE÷Al Hilal Benghazi (Lib)¬WU÷al-hilal-benghazi¬WN÷ULI¬AF÷Ulinzi Stars (Ken)¬WV÷ulinzi-stars¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷YJwusLr0¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷APEJES Academy (Cmr)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷APE¬AE÷APEJES Academy (Cmr)¬WU÷apejes-academy¬WN÷NIA¬AF÷Niary Tally (Sen)¬WV÷niary-tally¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷Wz3JsXHD¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Bechem United (Gha)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BEC¬AE÷Bechem United (Gha)¬WU÷bechem-united¬WN÷MC¬AF÷MC Alger (Alg)¬WV÷mc-alger¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷pK07pZXf¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Defence F.C. (Eth)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DEF¬AE÷Defence F.C. (Eth)¬WU÷defence-f-c¬WN÷YOU¬AF÷Young Sports Academy (Cmr)¬WV÷young-sports-academy¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷bN4Bqgm1¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Douanes Niamey (Nig)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DOU¬AE÷Douanes Niamey (Nig)¬WU÷douanes-niamey¬WN÷TAN¬AF÷Tanger (Mar)¬WV÷tanger¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷hp4FrD27¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Elgeco Plus (Mad)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ELG¬AE÷Elgeco Plus (Mad)¬WU÷elgeco-plus¬WN÷SUP¬AF÷Supersport (Rsa)¬WV÷supersport¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷WCKWjyeR¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Etoile du Congo (Con)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ETO¬AE÷Etoile du Congo (Con)¬WU÷etoile-du-congo¬WN÷MIC¬AF÷Micomeseng (Gnq)¬WV÷racing-de-micomeseng¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷b3Iw2MKP¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hilal Obied (Sud)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HIL¬AE÷Hilal Obied (Sud)¬WU÷hilal-obied¬WN÷MIC¬AF÷St Michel Utd (Sey)¬WV÷st-michel-utd¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷2eB2oFIl¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ifeanyi Ubah (Nig)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷IFE¬AE÷Ifeanyi Ubah (Nig)¬WU÷fc-ifeanyi-ubah¬WN÷MAS¬AF÷El Masry (Egy)¬WV÷el-masry¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷4pZzr1Tg¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷KVZ (Zan)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KVZ¬AE÷KVZ (Zan)¬WU÷kvz¬WN÷LEM¬AF÷Le Messager Ngozi (Bur)¬WV÷le-messager-ngozi¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷fZRmuaDC¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Maghreb Fez (Mar)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MAG¬AE÷Maghreb Fez (Mar)¬WU÷maghreb-fez¬WN÷CAR¬AF÷CARA Brazzaville (Con)¬WV÷cara-brazzaville¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷O4Cbne3r¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷MC Breweries (Lib)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MCB¬AE÷MC Breweries (Lib)¬WU÷mc-breweries¬WN÷KAB¬AF÷Kabylie (Alg)¬WV÷kabylie¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷QgzXrsEm¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Orapa United (Bot)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷MBA¬AF÷Mbabane Swall. (Swa)¬WV÷mbabane-swall¬WM÷ORA¬AE÷Orapa United (Bot)¬WU÷orapa-united¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷KCJZ225J¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Pamplemousses (Mau)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷PAM¬AE÷Pamplemousses (Mau)¬WU÷pamplemousses¬WN÷NGE¬AF÷Ngezi Platinum FC (Zim)¬WV÷ngezi-platinum¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷rVpSqNbs¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Platinum Stars (Rsa)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷PLA¬AE÷Platinum Stars (Rsa)¬WU÷platinum-stars¬WN÷UDS¬AF÷UD Songo (Moz)¬WV÷ud-songo¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷CnfdkqyK¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷RSLAF (Sie)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷WIK¬AF÷Wikki (Nig)¬WV÷wikki-tourists¬WM÷RSL¬AE÷RSLAF (Sie)¬WU÷rslaf¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷69VivJSI¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sonabel Ouagadougou (Bur)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SON¬AE÷Sonabel Ouagadougou (Bur)¬WU÷sonabel-ouagadougou¬WN÷SPO¬AF÷Sporting Gagnoa (Ivo)¬WV÷sporting-gagnoa¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷69g0l3jQ¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Vipers (Uga)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷VIP¬AE÷Vipers (Uga)¬WU÷vipers¬WN÷VOL¬AF÷Volcan Club (Com)¬WV÷volcan-club¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷CAxqtub6¬AD÷1486735200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Wau Salaam (Sud)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WAU¬AE÷Wau Salaam (Sud)¬WU÷wau-salaam¬WN÷RAY¬AF÷Rayon Sport (Rwa)¬WV÷rayon-sport¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷EerxlTep¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷CARA Brazzaville (Con)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CAR¬AE÷CARA Brazzaville (Con)¬WU÷cara-brazzaville¬WN÷MAG¬AF÷Maghreb Fez (Mar)¬WV÷maghreb-fez¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷QD2IfvDa¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷El Masry (Egy)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MAS¬AE÷El Masry (Egy)¬WU÷el-masry¬WN÷IFE¬AF÷Ifeanyi Ubah (Nig)¬WV÷fc-ifeanyi-ubah¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷CAbEeKcg¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kabylie (Alg)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAB¬AE÷Kabylie (Alg)¬WU÷kabylie¬WN÷MCB¬AF÷MC Breweries (Lib)¬WV÷mc-breweries¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷2H21fVIG¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Le Messager Ngozi (Bur)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LEM¬AE÷Le Messager Ngozi (Bur)¬WU÷le-messager-ngozi¬WN÷KVZ¬AF÷KVZ (Zan)¬WV÷kvz¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷OQ3ceB3A¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Mbabane Swall. (Swa)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MBA¬AE÷Mbabane Swall. (Swa)¬WU÷mbabane-swall¬WN÷ORA¬AF÷Orapa United (Bot)¬WV÷orapa-united¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷ITSczARp¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷MC Alger (Alg)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MC¬AE÷MC Alger (Alg)¬WU÷mc-alger¬WN÷BEC¬AF÷Bechem United (Gha)¬WV÷bechem-united¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷ImaAd0rm¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Micomeseng (Gnq)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MIC¬AE÷Micomeseng (Gnq)¬WU÷racing-de-micomeseng¬WN÷ETO¬AF÷Etoile du Congo (Con)¬WV÷etoile-du-congo¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷t2zOBWmi¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ngezi Platinum FC (Zim)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NGE¬AE÷Ngezi Platinum FC (Zim)¬WU÷ngezi-platinum¬WN÷PAM¬AF÷Pamplemousses (Mau)¬WV÷pamplemousses¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷dv25gkYM¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Niary Tally (Sen)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NIA¬AE÷Niary Tally (Sen)¬WU÷niary-tally¬WN÷APE¬AF÷APEJES Academy (Cmr)¬WV÷apejes-academy¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷8E59h9mT¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Rayon Sport (Rwa)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷RAY¬AE÷Rayon Sport (Rwa)¬WU÷rayon-sport¬WN÷WAU¬AF÷Wau Salaam (Sud)¬WV÷wau-salaam¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷KY6tag4o¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Renaissance Aiglons (Drc)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷AKA¬AF÷Akanda (Gab)¬WV÷akanda-fc¬WM÷REN¬AE÷Renaissance Aiglons (Drc)¬WU÷renaissance-aiglons¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷hnstmmBj¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sporting Gagnoa (Ivo)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SPO¬AE÷Sporting Gagnoa (Ivo)¬WU÷sporting-gagnoa¬WN÷SON¬AF÷Sonabel Ouagadougou (Bur)¬WV÷sonabel-ouagadougou¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷KhZRAj3c¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷St Michel Utd (Sey)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MIC¬AE÷St Michel Utd (Sey)¬WU÷st-michel-utd¬WN÷HIL¬AF÷Hilal Obied (Sud)¬WV÷hilal-obied¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷t45UixcI¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Supersport (Rsa)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SUP¬AE÷Supersport (Rsa)¬WU÷supersport¬WN÷ELG¬AF÷Elgeco Plus (Mad)¬WV÷elgeco-plus¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷nTjRhIsC¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tanger (Mar)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷DOU¬AF÷Douanes Niamey (Nig)¬WV÷douanes-niamey¬WM÷TAN¬AE÷Tanger (Mar)¬WU÷tanger¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷6k9hdil4¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷UD Songo (Moz)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷UDS¬AE÷UD Songo (Moz)¬WU÷ud-songo¬WN÷PLA¬AF÷Platinum Stars (Rsa)¬WV÷platinum-stars¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷2HOW9AI3¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ulinzi Stars (Ken)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ULI¬AE÷Ulinzi Stars (Ken)¬WU÷ulinzi-stars¬WN÷ALH¬AF÷Al Hilal Benghazi (Lib)¬WV÷al-hilal-benghazi¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷SbAlcXYc¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Volcan Club (Com)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷VOL¬AE÷Volcan Club (Com)¬WU÷volcan-club¬WN÷VIP¬AF÷Vipers (Uga)¬WV÷vipers¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷YyBpbDJi¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Wikki (Nig)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WIK¬AE÷Wikki (Nig)¬WU÷wikki-tourists¬WN÷RSL¬AF÷RSLAF (Sie)¬WV÷rslaf¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~AA÷8xhNgbS5¬AD÷1487340000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Young Sports Academy (Cmr)¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷YOU¬AE÷Young Sports Academy (Cmr)¬WU÷young-sports-academy¬WN÷DEF¬AF÷Defence F.C. (Eth)¬WV÷defence-f-c¬AM÷2. etape.¬AN÷n¬~
1
1485292916
40
Hjælp: Du er på CAF Confederation Cup 2017 resultater sektionen indenfor Fodbold/Afrika. FlashScore.dk tilbyder CAF Confederation Cup 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, CAF Confederation Cup 2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden CAF Confederation Cup 2017 live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). CAF Confederation Cup 2017 resultat service er real time og opdateres live.