Fodbold »Afrika » CAF Confederation Cup » 2017

CAF Confederation Cup
Loading ...
results
SA÷1¬~ZA÷AFRIKA: CAF Confederation Cup - Kvalifikation¬ZEE÷UF0IztbB¬ZB÷1¬ZY÷Afrika¬ZC÷GEJB9Lhm¬ZD÷p¬ZE÷hj5XXcPt¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷1_UF0IztbB¬ZJ÷1¬ZL÷/fodbold/afrika/caf-confederation-cup/¬ZX÷00Afrika 006Afrika0020000000138000CAF Confeder037kation000¬ZCC÷0¬ZAF÷Afrika¬~AA÷0AgkVh03¬AD÷1492867800¬ADE÷1492867800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Rayon Sport (Rwa)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷RAY¬AE÷Rayon Sport (Rwa)¬WU÷rayon-sport¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷DOL¬AF÷Rivers United FC (Nig)¬WV÷rivers-united¬AS÷0¬AZ÷0¬BZ÷1¬AK÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-2. Samlet: 0-2. ¬AN÷n¬~AA÷p2B27k8d¬AD÷1492362000¬ADE÷1492362000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hilal El Obied Club (Sud)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HIL¬AE÷Hilal El Obied Club (Sud)¬WU÷hilal-el-obied¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷POR¬AF÷Ports Authority (Gam)¬WV÷ports-authority¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 1-1. Samlet: 4-1. ¬AN÷n¬~AA÷Cly3Je1i¬AD÷1492362000¬ADE÷1492362000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kabylie (Alg)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAB¬AE÷Kabylie (Alg)¬WU÷kabylie¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷MAZ¬AF÷Mazembe (Drc)¬WV÷mazembe¬AS÷0¬AZ÷0¬BZ÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-2. Samlet: 0-2. ¬AN÷n¬~AA÷tUSJFD0G¬AD÷1492358400¬ADE÷1492358400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷ASEC Mimosas (Ivo)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ASE¬AE÷ASEC Mimosas (Ivo)¬WU÷asec-mimosas¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷MOU¬AF÷CF Mounana (Gab)¬WV÷cf-mounana¬AS÷0¬AZ÷0¬BZ÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 1-2. Samlet: 1-2. ¬AN÷n¬~AA÷fXhgUCF9¬AD÷1492358400¬ADE÷1492358400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Supersport (Rsa)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SUP¬AE÷Supersport (Rsa)¬WU÷supersport¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷5¬BA÷2¬BC÷3¬WN÷BAR¬AF÷Barrack Young Controllers (Lib)¬WV÷barrack-young-controllers¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 1-1. Samlet: 6-1. ¬AN÷n¬~AA÷hp8t2fWG¬AD÷1492354800¬ADE÷1492354800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Rivers United FC (Nig)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DOL¬AE÷Rivers United FC (Nig)¬WU÷rivers-united¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷RAY¬AF÷Rayon Sport (Rwa)¬WV÷rayon-sport¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷YNicTWUF¬AD÷1492347600¬ADE÷1492347600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Platinum Stars (Rsa)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷PLA¬AE÷Platinum Stars (Rsa)¬WU÷platinum-stars¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬AT÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷TAN¬AF÷Tanda (Ivo)¬WV÷as-tanda¬AH÷0¬AU÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-2. Samlet: 3-2. ¬AN÷n¬~AA÷0pOgSjpM¬AD÷1492282800¬ADE÷1492282800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tanger (Mar)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TAN¬AE÷Tanger (Mar)¬WU÷tanger¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷2¬BC÷1¬WN÷HOR¬AF÷Horoya (Gui)¬WV÷horoya¬BZ÷1¬AK÷1¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-2. Samlet: 3-4. ¬AN÷n¬~AA÷6BCb8Vhj¬AD÷1492275600¬ADE÷1492275600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷El Masry (Egy)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MAS¬AE÷El Masry (Egy)¬WU÷el-masry¬AS÷0¬AZ÷1¬AG÷1¬AT÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷KAM¬AF÷Kampala City (Uga)¬WV÷kampala-city¬AS÷0¬BZ÷1¬AH÷1¬AU÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-1. Samlet: 1-2. ¬AN÷n¬~AA÷bomLfCOj¬AD÷1492275600¬ADE÷1492275600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷MC Alger (Alg)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MC¬AE÷MC Alger (Alg)¬WU÷mc-alger¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷4¬BA÷2¬BC÷2¬WN÷YOU¬AF÷Young Africans (Tan)¬WV÷young-africans¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-1. Samlet: 4-1. ¬AN÷n¬~AA÷n7koWYpc¬AD÷1492268400¬ADE÷1492268400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Club Africain (Tun)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷AFR¬AE÷Club Africain (Tun)¬WU÷club-africain¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷4¬BA÷4¬BC÷0¬WN÷POR¬AF÷Port Louis (Mau)¬WV÷port-louis¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 2-1. Samlet: 6-3. ¬AN÷n¬~AA÷8GUBHZV3¬AD÷1492268400¬ADE÷1492268400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Maghreb Fez (Mar)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷RAB¬AF÷FUS Rabat (Mar)¬WV÷fus-rabat¬AS÷0¬AZ÷0¬BZ÷1¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬WM÷MAG¬AE÷Maghreb Fez (Mar)¬WU÷maghreb-fez¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 1-2. Samlet: 2-3. ¬AN÷n¬~AA÷zTLSDiVS¬AD÷1492268400¬ADE÷1492268400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Smouha (Egy)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SMO¬AE÷Smouha (Egy)¬WU÷smouha¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷BID¬AF÷Bidvest Wits (Rsa)¬WV÷bidvest-wits¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-0. Samlet: 1-0. ¬AN÷n¬~AA÷xx8f9Bwp¬AD÷1492264800¬ADE÷1492264800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Libolo (Ang)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BW÷2¬BX÷-1¬WM÷LIB¬AE÷Libolo (Ang)¬WU÷libolo¬AS÷0¬AZ÷0¬BY÷1¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷CNA¬AF÷Cnaps Sport (Mad)¬WV÷cnaps-sport¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 1-1. Samlet: 1-1. ¬AN÷n¬~AA÷juz7IFGc¬AD÷1492261200¬ADE÷1492261200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Mbabane Swall. (Swa)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BW÷2¬BX÷-1¬WM÷MBA¬AE÷Mbabane Swall. (Swa)¬WU÷mbabane-swall¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷4¬WN÷LEO¬AF÷Leopard (Con)¬WV÷leopard¬AH÷2¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 0-1. Samlet: 4-3. ¬AN÷n¬~AA÷n7TFGgoA¬AD÷1492261200¬ADE÷1492261200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Zesco Utd (Zam)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BW÷2¬BX÷-1¬WM÷ZES¬AE÷Zesco Utd (Zam)¬WU÷zesco-utd¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬WN÷ENU¬AF÷Enugu (Nig)¬WV÷enugu¬AH÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 2-2. Samlet: 5-2. ¬AN÷n¬~AA÷h4WNEXFM¬AD÷1492189200¬ADE÷1492189200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sfaxien (Tun)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷KAD¬AF÷Kadiogo (Bur)¬WV÷kadiogo¬BZ÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬WM÷SFA¬AE÷Sfaxien (Tun)¬WU÷sfaxien¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 2-1. Samlet: 4-1. ¬AN÷n¬~AA÷EuU3ly2H¬AD÷1491764400¬ADE÷1491764400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷FUS Rabat (Mar)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷RAB¬AE÷FUS Rabat (Mar)¬WU÷fus-rabat¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷MAG¬AF÷Maghreb Fez (Mar)¬WV÷maghreb-fez¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷0A7p1EoN¬AD÷1491753600¬ADE÷1491753600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Barrack Young Controllers (Lib)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BAR¬AE÷Barrack Young Controllers (Lib)¬WU÷barrack-young-controllers¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷SUP¬AF÷Supersport (Rsa)¬WV÷supersport¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷prqHeh9p¬AD÷1491753600¬ADE÷1491753600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Horoya (Gui)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BW÷2¬BX÷-1¬WM÷HOR¬AE÷Horoya (Gui)¬WU÷horoya¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬WN÷TAN¬AF÷Tanger (Mar)¬WV÷tanger¬AH÷0¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷WUJX3G14¬AD÷1491753600¬ADE÷1491753600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ports Authority (Gam)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷POR¬AE÷Ports Authority (Gam)¬WU÷ports-authority¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷HIL¬AF÷Hilal El Obied Club (Sud)¬WV÷hilal-el-obied¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷8dYxrZvo¬AD÷1491751800¬ADE÷1491751800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kadiogo (Bur)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAD¬AE÷Kadiogo (Bur)¬WU÷kadiogo¬BY÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷SFA¬AF÷Sfaxien (Tun)¬WV÷sfaxien¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷v16l0Y0T¬AD÷1491751800¬ADE÷1491751800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tanda (Ivo)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TAN¬AE÷Tanda (Ivo)¬WU÷as-tanda¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷PLA¬AF÷Platinum Stars (Rsa)¬WV÷platinum-stars¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷CQn7meHN¬AD÷1491750000¬ADE÷1491750000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Enugu (Nig)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ENU¬AE÷Enugu (Nig)¬WU÷enugu¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷ZES¬AF÷Zesco Utd (Zam)¬WV÷zesco-utd¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷WGvakHnB¬AD÷1491748200¬ADE÷1491748200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Leopard (Con)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BW÷2¬BX÷-1¬WN÷MBA¬AF÷Mbabane Swall. (Swa)¬WV÷mbabane-swall¬AH÷0¬WM÷LEO¬AE÷Leopard (Con)¬WU÷leopard¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷hQuejcX4¬AD÷1491744600¬ADE÷1491744600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Mazembe (Drc)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MAZ¬AE÷Mazembe (Drc)¬WU÷mazembe¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷KAB¬AF÷Kabylie (Alg)¬WV÷kabylie¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷Eg9x3zHA¬AD÷1491737400¬ADE÷1491737400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Port Louis (Mau)¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷POR¬AE÷Port Louis (Mau)¬WU÷port-louis¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷AFR¬AF÷Club Africain (Tun)¬WV÷club-africain¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~
1
1493228032
101
fixtures
1
1493228032
0
Hjælp: Du er på CAF Confederation Cup 2017 resultater sektionen indenfor Fodbold/Afrika. FlashScore.dk tilbyder CAF Confederation Cup 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, CAF Confederation Cup 2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden CAF Confederation Cup 2017 live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). CAF Confederation Cup 2017 resultat service er real time og opdateres live.