Fodbold »Sydafrika » Premier League » 2016/2017

results
SA÷1¬~ZA÷SYDAFRIKA: Premier League¬ZEE÷WYFXQ1KH¬ZB÷175¬ZY÷Sydafrika¬ZC÷Agrv9G2M¬ZD÷p¬ZE÷U7Wy0Kke¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷175_WYFXQ1KH¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/sydafrika/premier-league/¬ZX÷00Sydafrika 009afrika0000000000169000Premier Leag014League000¬ZCC÷0¬ZAF÷Sydafrika¬~AA÷Gf9yTHPe¬AD÷1495890000¬ADE÷1495890000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ajax Cape Town¬ER÷Runde 30¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷AJA¬AE÷Ajax Cape Town¬WU÷ajax-cape-town¬AJ÷1¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷BAR¬AF÷Baroka¬WV÷baroka¬AS÷2¬AZ÷2¬AK÷1¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷fo8uSyu2¬AD÷1495890000¬ADE÷1495890000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Free State Stars¬ER÷Runde 30¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CHI¬AF÷Chippa United¬WV÷chippa-united¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬WM÷FRE¬AE÷Free State Stars¬WU÷free-state-stars¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬AN÷n¬~AA÷8ldNjLH2¬AD÷1495890000¬ADE÷1495890000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Golden Arrows¬ER÷Runde 30¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Golden Arrows¬WU÷golden-arrows¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷ORL¬AF÷Orlando¬WV÷orlando¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷KOaRkuX8¬AD÷1495890000¬ADE÷1495890000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Highlands¬ER÷Runde 30¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HIG¬AE÷Highlands¬WU÷highlands¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷MAM¬AF÷Mamelodi¬WV÷mamelodi¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷2mkWlanF¬AD÷1495890000¬ADE÷1495890000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kaizer¬ER÷Runde 30¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BID¬AF÷Bidvest Wits¬WV÷bidvest-wits¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬WM÷KAI¬AE÷Kaizer¬WU÷kaizer¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬AN÷n¬~AA÷tvlzlJ1L¬AD÷1495890000¬ADE÷1495890000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Maritzburg Utd¬ER÷Runde 30¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAR¬AE÷Maritzburg Utd¬WU÷maritzburg-utd¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷BLO¬AF÷Bloem Celtic¬WV÷bloem-celtic¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷ADhvmwHR¬AD÷1495890000¬ADE÷1495890000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Polokwane¬ER÷Runde 30¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷POL¬AE÷Polokwane¬WU÷polokwane-city¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬BA÷2¬BC÷2¬WN÷CAP¬AF÷Cape Town City¬WV÷cape-town-city¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷CMv6rcPr¬AD÷1495890000¬ADE÷1495890000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Supersport¬ER÷Runde 30¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SUP¬AE÷Supersport¬WU÷supersport¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷PLA¬AF÷Platinum Stars¬WV÷platinum-stars¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷6c1viUBo¬AD÷1495042200¬ADE÷1495042200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Baroka¬ER÷Runde 29¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAR¬AE÷Baroka¬WU÷baroka¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷HIG¬AF÷Highlands¬WV÷highlands¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷pl0rjlRi¬AD÷1495042200¬ADE÷1495042200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Bidvest Wits¬ER÷Runde 29¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BID¬AE÷Bidvest Wits¬WU÷bidvest-wits¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷POL¬AF÷Polokwane¬WV÷polokwane-city¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷hEank8tb¬AD÷1495042200¬ADE÷1495042200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Bloem Celtic¬ER÷Runde 29¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BLO¬AE÷Bloem Celtic¬WU÷bloem-celtic¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷FRE¬AF÷Free State Stars¬WV÷free-state-stars¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷W4bjlSe4¬AD÷1495042200¬ADE÷1495042200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cape Town City¬ER÷Runde 29¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAP¬AE÷Cape Town City¬WU÷cape-town-city¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷GOL¬AF÷Golden Arrows¬WV÷golden-arrows¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷ETmemnBA¬AD÷1495042200¬ADE÷1495042200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Chippa United¬ER÷Runde 29¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CHI¬AE÷Chippa United¬WU÷chippa-united¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷3¬WN÷SUP¬AF÷Supersport¬WV÷supersport¬AK÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷SWian6QG¬AD÷1495042200¬ADE÷1495042200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Mamelodi¬ER÷Runde 29¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAM¬AE÷Mamelodi¬WU÷mamelodi¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷MAR¬AF÷Maritzburg Utd¬WV÷maritzburg-utd¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷KSFSUweq¬AD÷1495042200¬ADE÷1495042200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Orlando¬ER÷Runde 29¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ORL¬AE÷Orlando¬WU÷orlando¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷AJA¬AF÷Ajax Cape Town¬WV÷ajax-cape-town¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷bJEWTcAk¬AD÷1495042200¬ADE÷1495042200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Platinum Stars¬ER÷Runde 29¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PLA¬AE÷Platinum Stars¬WU÷platinum-stars¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬WN÷KAI¬AF÷Kaizer¬WV÷kaizer¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷4Uv9ykCb¬AD÷1494699300¬ADE÷1494699300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ajax Cape Town¬ER÷Runde 28¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷AJA¬AE÷Ajax Cape Town¬WU÷ajax-cape-town¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬WN÷BLO¬AF÷Bloem Celtic¬WV÷bloem-celtic¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷SWVTWQQT¬AD÷1494691200¬ADE÷1494691200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Polokwane¬ER÷Runde 28¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷POL¬AE÷Polokwane¬WU÷polokwane-city¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷KAI¬AF÷Kaizer¬WV÷kaizer¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷xrwHZStB¬AD÷1494680400¬ADE÷1494680400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Golden Arrows¬ER÷Runde 28¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Golden Arrows¬WU÷golden-arrows¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷BAR¬AF÷Baroka¬WV÷baroka¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AN÷n¬~
1
1498510419
240
fixtures
1
1498510419
0
Hjælp: Du er på ABSA Premiership resultater sektionen indenfor Fodbold/Sydafrika. FlashScore.dk tilbyder ABSA Premiership livescore, slutresultater og deltidsresultat, ABSA Premiership stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden ABSA Premiership live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). ABSA Premiership resultat service er real time og opdateres live.