Rugby League »Australien » NRL » 2017

results
SA÷19¬~ZA÷AUSTRALIEN: NRL¬ZEE÷ETdxjU8a¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷GQ7IorMc¬ZD÷t¬ZE÷fgUAKwYs¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_ETdxjU8a¬ZJ÷2¬ZL÷/rugby-league/australien/nrl/¬ZX÷10Australien 010ralien0010000000169000NRL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷vPb2DxyO¬AD÷1498370400¬ADE÷1498370400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cronulla Sharks¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CRO¬AE÷Cronulla Sharks¬WU÷cronulla-sharks¬AG÷18¬BA÷12¬BC÷6¬WN÷MAN¬AF÷Manly Sea Eagles¬WV÷manly-sea-eagles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷35¬BB÷19¬BD÷16¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷d09cEILH¬AD÷1498363200¬ADE÷1498363200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷St.George Illawarra¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STG¬AE÷St.George Illawarra¬WU÷st-george-illawarra¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷32¬BA÷10¬BC÷22¬WN÷NEW¬AF÷Newcastle Knights¬WV÷newcastle-knights¬AH÷28¬BB÷28¬BD÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷jc7B9ZYd¬AD÷1498296600¬ADE÷1498296600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Sydney Roosters¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Storm¬WV÷melbourne-storm¬AZ÷0¬AH÷24¬AU÷24¬BB÷12¬BD÷12¬BF÷0¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Roosters¬WU÷sydney-roosters¬AS÷1¬AZ÷0¬AG÷25¬AT÷24¬BA÷6¬BC÷18¬BE÷1¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷lhTSpjdd¬AD÷1498289400¬ADE÷1498289400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Canberra Raiders¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAN¬AE÷Canberra Raiders¬WU÷canberra-raiders¬AG÷20¬BA÷16¬BC÷4¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Broncos¬WV÷brisbane-broncos¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷30¬BB÷14¬BD÷16¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷xIPOoWtj¬AD÷1498280400¬ADE÷1498280400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷NQ Cowboys¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NQC¬AE÷NQ Cowboys¬WU÷north-queensland-cowboys¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷14¬BA÷0¬BC÷14¬WN÷PEN¬AF÷Penrith Panthers¬WV÷penrith-panthers¬AH÷12¬BB÷6¬BD÷6¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷I9AgFb6B¬AD÷1498211400¬ADE÷1498211400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Wests Tigers¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷Wests Tigers¬WU÷wests-tigers¬AG÷14¬BA÷8¬BC÷6¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Titans¬WV÷gold-coast-titans¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷26¬BB÷10¬BD÷16¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷lz6kGvi5¬AD÷1498204800¬ADE÷1498204800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Zealand Warriors¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ZEA¬AE÷New Zealand Warriors¬WU÷new-zealand-warriors¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷21¬BA÷8¬BC÷13¬WN÷CAN¬AF÷Canterbury Bulldogs¬WV÷canterbury-bulldogs¬AH÷14¬BB÷2¬BD÷12¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Aq7oHKya¬AD÷1497765600¬ADE÷1497765600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Parramatta Eels¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PAR¬AE÷Parramatta Eels¬WU÷parramatta-eels¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷24¬BA÷12¬BC÷12¬WN÷STG¬AF÷St.George Illawarra¬WV÷st-george-illawarra¬AH÷10¬BB÷4¬BD÷6¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷SKHtI0Mh¬AD÷1497691800¬ADE÷1497691800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cronulla Sharks¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CRO¬AE÷Cronulla Sharks¬WU÷cronulla-sharks¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷24¬BA÷4¬BC÷20¬WN÷WES¬AF÷Wests Tigers¬WV÷wests-tigers¬AH÷22¬BB÷12¬BD÷10¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷UZbwJt7n¬AD÷1497684600¬ADE÷1497684600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Melbourne Storm¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Storm¬WU÷melbourne-storm¬AS÷1¬AZ÷0¬AG÷23¬AT÷22¬BA÷6¬BC÷16¬BE÷1¬WN÷NQC¬AF÷NQ Cowboys¬WV÷north-queensland-cowboys¬AZ÷0¬AH÷22¬AU÷22¬BB÷10¬BD÷12¬BF÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷zDaZJMit¬AD÷1497606600¬ADE÷1497606600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷South Sydney Rabbitohs¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SOU¬AE÷South Sydney Rabbitohs¬WU÷south-sydney-rabbitohs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷36¬BA÷10¬BC÷26¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Titans¬WV÷gold-coast-titans¬AH÷20¬BB÷20¬BD÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷bmx6ykND¬AD÷1497247200¬ADE÷1497247200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Canterbury Bulldogs¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAN¬AE÷Canterbury Bulldogs¬WU÷canterbury-bulldogs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷16¬BA÷0¬BC÷16¬WN÷STG¬AF÷St.George Illawarra¬WV÷st-george-illawarra¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷reQKnCRq¬AD÷1497160800¬ADE÷1497160800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Wests Tigers¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Roosters¬WV÷sydney-roosters¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷40¬BB÷16¬BD÷24¬WM÷WES¬AE÷Wests Tigers¬WU÷wests-tigers¬AG÷18¬BA÷12¬BC÷6¬AW÷1¬AN÷n¬~
19
1498683782
118
fixtures
SA÷19¬~ZA÷AUSTRALIEN: NRL¬ZEE÷ETdxjU8a¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷GQ7IorMc¬ZD÷t¬ZE÷fgUAKwYs¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_ETdxjU8a¬ZJ÷2¬ZL÷/rugby-league/australien/nrl/¬ZX÷10Australien 010ralien0010000000169000NRL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷hS26CdjU¬AD÷1498729800¬ADE÷1498729800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Parramatta Eels¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CAN¬AF÷Canterbury Bulldogs¬WV÷canterbury-bulldogs¬WM÷PAR¬AE÷Parramatta Eels¬WU÷parramatta-eels¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷UmvCXuMu¬AD÷1498809600¬ADE÷1498809600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gold Coast Titans¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Titans¬WU÷gold-coast-titans¬WN÷STG¬AF÷St.George Illawarra¬WV÷st-george-illawarra¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=19","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-O8eBmGY3.png?bookmaker","IO":21,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷8vwGWayn¬AD÷1498816200¬ADE÷1498816200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Brisbane Broncos¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Broncos¬WU÷brisbane-broncos¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Storm¬WV÷melbourne-storm¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=19","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-O8eBmGY3.png?bookmaker","IO":21,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷ljfDVJjh¬AD÷1498885200¬ADE÷1498885200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sydney Roosters¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CRO¬AF÷Cronulla Sharks¬WV÷cronulla-sharks¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Roosters¬WU÷sydney-roosters¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=19","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-O8eBmGY3.png?bookmaker","IO":21,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷StgHUw6b¬AD÷1498894200¬ADE÷1498894200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Manly Sea Eagles¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAN¬AE÷Manly Sea Eagles¬WU÷manly-sea-eagles¬WN÷ZEA¬AF÷New Zealand Warriors¬WV÷new-zealand-warriors¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=19","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-O8eBmGY3.png?bookmaker","IO":21,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷M3hLTcL4¬AD÷1498901400¬ADE÷1498901400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Canberra Raiders¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAN¬AE÷Canberra Raiders¬WU÷canberra-raiders¬WN÷NQC¬AF÷NQ Cowboys¬WV÷north-queensland-cowboys¬AL÷{"2":[{"BU":"\/bookmaker\/16\/?from=live-streaming&sport=19","IU":"\/res\/image\/data\/m-ddxzWOqT-O8eBmGY3.png?bookmaker","IO":21,"BN":"bet365","BI":16}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷Um6F8gl3¬AD÷1498968000¬ADE÷1498968000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Newcastle Knights¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NEW¬AE÷Newcastle Knights¬WU÷newcastle-knights¬WN÷WES¬AF÷Wests Tigers¬WV÷wests-tigers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷z7dPSHzB¬AD÷1498975200¬ADE÷1498975200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷South Sydney Rabbitohs¬ER÷Runde 17¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SOU¬AE÷South Sydney Rabbitohs¬WU÷south-sydney-rabbitohs¬WN÷PEN¬AF÷Penrith Panthers¬WV÷penrith-panthers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷IVoURyjH¬AD÷1499421000¬ADE÷1499421000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sydney Roosters¬ER÷Runde 18¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Roosters¬WU÷sydney-roosters¬WN÷SOU¬AF÷South Sydney Rabbitohs¬WV÷south-sydney-rabbitohs¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷dMpYQe5N¬AD÷1499499000¬ADE÷1499499000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Penrith Panthers¬ER÷Runde 18¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PEN¬AE÷Penrith Panthers¬WU÷penrith-panthers¬WN÷MAN¬AF÷Manly Sea Eagles¬WV÷manly-sea-eagles¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷QekxQFKT¬AD÷1499506200¬ADE÷1499506200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Melbourne Storm¬ER÷Runde 18¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Storm¬WU÷melbourne-storm¬WN÷PAR¬AF÷Parramatta Eels¬WV÷parramatta-eels¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷S4y4LZSp¬AD÷1499580000¬ADE÷1499580000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Canterbury Bulldogs¬ER÷Runde 18¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAN¬AE÷Canterbury Bulldogs¬WU÷canterbury-bulldogs¬WN÷NEW¬AF÷Newcastle Knights¬WV÷newcastle-knights¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷U9FnpJ5o¬AD÷1500019200¬ADE÷1500019200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New Zealand Warriors¬ER÷Runde 19¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ZEA¬AE÷New Zealand Warriors¬WU÷new-zealand-warriors¬WN÷PEN¬AF÷Penrith Panthers¬WV÷penrith-panthers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷tpJjqwLi¬AD÷1500025800¬ADE÷1500025800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Canberra Raiders¬ER÷Runde 19¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAN¬AE÷Canberra Raiders¬WU÷canberra-raiders¬WN÷STG¬AF÷St.George Illawarra¬WV÷st-george-illawarra¬AW÷1¬AN÷n¬~
19
1498683782
74
Hjælp: Du er på NRL 2017 resultater sektionen indenfor Rugby League/Australien. FlashScore.dk tilbyder NRL 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, NRL 2017 resultatoversigt, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden NRL 2017 live resultater kan du følge over 5000 turneringer fra 30 typer af sport rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). NRL 2017 resultat service er real time og opdateres live.