Rugby League »England » Super League » 2016

results
SA÷19¬~ZA÷ENGLAND: Super League - Vindernes slutrunde¬ZEE÷QRQyQVpP¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷COR5gluj¬ZD÷t¬ZE÷jNIGMExd¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷198_QRQyQVpP¬ZJ÷47¬ZL÷/rugby-league/england/super-league/¬ZX÷10England 007ngland0000000000167000Super League034trunde000¬ZCC÷0¬~AA÷SteDPgCp¬AD÷1474813800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Castleford Tigers¬ER÷Runde 7¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷CAS¬AE÷Castleford Tigers¬WU÷castleford-tigers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷40¬BA÷16¬BC÷24¬WN÷WID¬AF÷Widnes Vikings¬WV÷widnes-vikings¬AH÷26¬BB÷6¬BD÷20¬AN÷n¬~AA÷EZExWeZG¬AD÷1474657200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hull FC¬ER÷Runde 7¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷HUL¬AE÷Hull FC¬WU÷hull-fc¬AG÷6¬BA÷0¬BC÷6¬WN÷WAR¬AF÷Warrington Wolves¬WV÷warrington-wolves¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷23¬BB÷10¬BD÷13¬AN÷n¬~AA÷8dEtVFlN¬AD÷1474657200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷St Helens¬ER÷Runde 7¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷HEL¬AE÷St Helens¬WU÷st-helens¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷32¬BA÷12¬BC÷20¬WN÷WAK¬AF÷Wakefield Trinity¬WV÷wakefield-trinity¬AH÷12¬BB÷6¬BD÷6¬AN÷n¬~AA÷MaIpUZ3T¬AD÷1474657200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Wigan Warriors¬ER÷Runde 7¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷WIG¬AE÷Wigan Warriors¬WU÷wigan-warriors¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷48¬BA÷36¬BC÷12¬WN÷CAT¬AF÷Catalans Dragons¬WV÷catalans-dragons¬AH÷24¬BB÷4¬BD÷20¬AN÷n¬~AA÷zqGYWyKA¬AD÷1474207200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Widnes Vikings¬ER÷Runde 6¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷WID¬AE÷Widnes Vikings¬WU÷widnes-vikings¬AG÷8¬BA÷4¬BC÷4¬WN÷HEL¬AF÷St Helens¬WV÷st-helens¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷21¬BB÷12¬BD÷9¬AN÷n¬~ZA÷ENGLAND: Super League - Play Offs¬ZEE÷QRQyQVpP¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷dxT0HiXd¬ZD÷t¬ZE÷jNIGMExd¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷198_QRQyQVpP¬ZJ÷11¬ZL÷/rugby-league/england/super-league/¬ZX÷10England 007ngland0000000000208000Super League024y Offs000¬ZCC÷0¬~AA÷UsDKCra4¬AD÷1475946000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Warrington Wolves¬ER÷Finale¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷WAR¬AE÷Warrington Wolves¬WU÷warrington-wolves¬AG÷6¬BA÷6¬BC÷0¬WN÷WIG¬AF÷Wigan Warriors¬WV÷wigan-warriors¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷2¬AH÷12¬BB÷2¬BD÷10¬AN÷n¬~AA÷23mhwvlH¬AD÷1475262000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Wigan Warriors¬ER÷Semifinalerne¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷WIG¬AE÷Wigan Warriors¬WU÷wigan-warriors¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷28¬BA÷14¬BC÷14¬WN÷HUL¬AF÷Hull FC¬WV÷hull-fc¬AH÷18¬BB÷0¬BD÷18¬AN÷n¬~AA÷KvbmvKYA¬AD÷1475175600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Warrington Wolves¬ER÷Semifinalerne¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷WAR¬AE÷Warrington Wolves¬WU÷warrington-wolves¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷18¬BA÷8¬BC÷10¬WN÷HEL¬AF÷St Helens¬WV÷st-helens¬AH÷10¬BB÷10¬BD÷0¬AN÷n¬~ZA÷ENGLAND: Super League - Oprykning Play Offs¬ZEE÷QRQyQVpP¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷IwUH4n1A¬ZD÷t¬ZE÷jNIGMExd¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷198_QRQyQVpP¬ZJ÷86¬ZL÷/rugby-league/england/super-league/¬ZX÷10England 007ngland0000000000280000Super League034y Offs000¬ZCC÷0¬~AA÷CEfutt4b¬AD÷1475330400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Hull KR¬ER÷Finale¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷HUL¬AE÷Hull KR¬WU÷hull-kr¬AZ÷0¬AG÷18¬AT÷18¬BA÷12¬BC÷6¬BE÷0¬WN÷SAL¬AF÷Salford Red Devils¬WV÷salford-red-devils¬AS÷2¬AZ÷0¬BZ÷2¬AH÷19¬AU÷18¬BB÷10¬BD÷8¬BF÷1¬AN÷n¬~ZA÷ENGLAND: Super League - Nedrykningsgruppe¬ZEE÷QRQyQVpP¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷jFQ9h8fd¬ZD÷t¬ZE÷jNIGMExd¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷198_QRQyQVpP¬ZJ÷14¬ZL÷/rugby-league/england/super-league/¬ZX÷10England 007ngland0000000000283000Super League032gruppe000¬ZCC÷0¬~AA÷44qDjNG0¬AD÷1474812000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Batley¬ER÷Runde 7¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷BAT¬AE÷Batley¬WU÷batley¬AG÷14¬BA÷4¬BC÷10¬WN÷SAL¬AF÷Salford Red Devils¬WV÷salford-red-devils¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷42¬BB÷34¬BD÷8¬AN÷n¬~AA÷rke4hqnl¬AD÷1474812000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷London Broncos¬ER÷Runde 7¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LON¬AE÷London Broncos¬WU÷london-broncos¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷46¬BA÷18¬BC÷28¬WN÷FEA¬AF÷Featherstone Rovers¬WV÷featherstone-rovers¬AH÷6¬BB÷0¬BD÷6¬AN÷n¬~AA÷Muf8i31f¬AD÷1474716600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hull KR¬ER÷Runde 7¬AX÷1¬BX÷-1¬WN÷HUD¬AF÷Huddersfield¬WV÷huddersfield¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷23¬BB÷22¬BD÷1¬WM÷HUL¬AE÷Hull KR¬WU÷hull-kr¬AG÷22¬BA÷4¬BC÷18¬AN÷n¬~AA÷EFj0gPWs¬AD÷1474570800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Leeds Rhinos¬ER÷Runde 7¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷LEE¬AE÷Leeds Rhinos¬WU÷leeds-rhinos¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷37¬BA÷18¬BC÷19¬WN÷LEI¬AF÷Leigh Centurions¬WV÷leigh-centurions¬AH÷12¬BB÷6¬BD÷6¬AN÷n¬~AA÷UsFTbo9K¬AD÷1474207200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Featherstone Rovers¬ER÷Runde 6¬AX÷1¬BX÷-1¬WN÷HUL¬AF÷Hull KR¬WV÷hull-kr¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷32¬BB÷16¬BD÷16¬WM÷FEA¬AE÷Featherstone Rovers¬WU÷featherstone-rovers¬AG÷24¬BA÷12¬BC÷12¬AN÷n¬~AA÷I7BPaRgE¬AD÷1474207200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Huddersfield¬ER÷Runde 6¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷HUD¬AE÷Huddersfield¬WU÷huddersfield¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷22¬BA÷14¬BC÷8¬WN÷LEE¬AF÷Leeds Rhinos¬WV÷leeds-rhinos¬AH÷14¬BB÷0¬BD÷14¬AN÷n¬~
19
1481141442
198
fixtures
19
1481141442
0
Hjælp: Du er på Super League 2016 resultater sektionen indenfor Rugby League/England. FlashScore.dk tilbyder Super League 2016 livescore, slutresultater og deltidsresultat, Super League 2016 resultatoversigt, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden Super League 2016 live resultater kan du følge over 5000 turneringer fra 30 typer af sport rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). Super League 2016 resultat service er real time og opdateres live.