Fodbold »Japan » Emperors Cup » 2017

results
1
1495509099
0
fixtures
SA÷1¬~ZA÷JAPAN: Emperors Cup¬ZEE÷W6u0d7B3¬ZB÷100¬ZY÷Japan¬ZC÷ULw9ISIj¬ZD÷p¬ZE÷vPQFZoVp¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷100_W6u0d7B3¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/japan/emperors-cup/¬ZX÷00Japan 005......0050000000169000Emperors Cup012rs Cup000¬ZCC÷0¬ZAF÷Japan¬~AA÷KKNpX1YB¬AD÷1498035600¬ADE÷1498035600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hiroshima¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HIR¬AE÷Hiroshima¬WU÷hiroshima¬WN÷KAG¬AF÷Kagoshima Utd¬WV÷kagoshima-united¬AN÷n¬~AA÷bBMlWLmI¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Albirex Niigata¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ALB¬AE÷Albirex Niigata¬WU÷albirex-niigata¬WN÷BUN¬AF÷Bundy Onse¬WV÷bundy-onse-kakogawa¬AN÷n¬~AA÷tzCgVu3O¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Avispa Fukuoka¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷FUK¬AE÷Avispa Fukuoka¬WU÷fukuoka¬WN÷MIY¬AF÷Miyazaki¬WV÷miyazaki-sangyo¬AN÷n¬~AA÷CEnOpL2B¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Chiba¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷VER¬AF÷Verdy¬WV÷verdy¬WM÷CHI¬AE÷Chiba¬WU÷chiba¬AN÷n¬~AA÷hAFcUaIU¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷C-Osaka¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷COS¬AE÷C-Osaka¬WU÷c-osaka¬WN÷NII¬AF÷Niigata University¬WV÷niigata-university¬AN÷n¬~AA÷8Mk7l33n¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ehime¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷EHI¬AE÷Ehime¬WU÷ehime¬WN÷KAM¬AF÷Kamatamare¬WV÷kamatamare-sanuki¬AN÷n¬~AA÷bBrKo1m5¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷G-Osaka¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GOS¬AE÷G-Osaka¬WU÷g-osaka¬WN÷VER¬AF÷Verspah Oita¬WV÷verspah-oita¬AN÷n¬~AA÷fwxTquIH¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Iwata¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷IWA¬AE÷Iwata¬WU÷iwata¬WN÷HON¬AF÷Honda FC¬WV÷honda-fc¬AN÷n¬~AA÷vTODmrzj¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kanazawa¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAN¬AE÷Kanazawa¬WU÷kanazawa¬WN÷YOK¬AF÷Yokohama FC¬WV÷yokohama-fc¬AN÷n¬~AA÷YTzXraXN¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kashima¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAS¬AE÷Kashima¬WU÷kashima¬WN÷OKA¬AF÷Maruyasu Okazaki¬WV÷maruyasu-okazaki¬AN÷n¬~AA÷UDy2wweo¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kashiwa¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAS¬AE÷Kashiwa¬WU÷kashiwa¬WN÷BRI¬AF÷Briobecca City SC¬WV÷briobecca-city-sc¬AN÷n¬~AA÷Yo2rnVbo¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kawasaki¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KAW¬AE÷Kawasaki¬WU÷kawasaki¬WN÷TOC¬AF÷Tochigi Uva¬WV÷tochigi-uva¬AN÷n¬~AA÷rcwrg4CS¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kobe¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KOB¬AE÷Kobe¬WU÷kobe¬WN÷TOY¬AF÷Toyama¬WV÷toyama¬AN÷n¬~AA÷2oMpfpcM¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kofu¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KOF¬AE÷Kofu¬WU÷kofu¬WN÷VAN¬AF÷Vanraure¬WV÷vanraure¬AN÷n¬~AA÷nk6nokEi¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kyoto¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KYO¬AE÷Kyoto¬WU÷kyoto¬WN÷AZU¬AF÷Azul Claro Numazu¬WV÷azul-claro-numazu¬AN÷n¬~AA÷tC5jp9Tc¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Machida¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MAC¬AE÷Machida¬WU÷machida-zelvia¬WN÷OIT¬AF÷Oita¬WV÷oita¬AN÷n¬~AA÷xvaarmbA¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Mito¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MIT¬AE÷Mito¬WU÷mito¬WN÷KUM¬AF÷Kumamoto¬WV÷kumamoto¬AN÷n¬~AA÷Aic7tRSM¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Nagoya¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NAG¬AE÷Nagoya¬WU÷nagoya¬WN÷SRC¬AF÷SRC Hiroshima¬WV÷src-hiroshima¬AN÷n¬~AA÷QcpCmNIh¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Okayama¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷IMA¬AF÷Imabari¬WV÷imabari¬WM÷OKA¬AE÷Okayama¬WU÷okayama¬AN÷n¬~AA÷MR0BuorT¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Omiya Ardija¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷OMI¬AE÷Omiya Ardija¬WU÷omiya-ardija¬WN÷TON¬AF÷Tonan Maebashi¬WV÷tonan-maebashi¬AN÷n¬~AA÷S8wvy5jp¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Renofa Yamaguchi¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷REN¬AE÷Renofa Yamaguchi¬WU÷renofa-yamaguchi¬WN÷KUS¬AF÷Kusatsu¬WV÷thespakusatsu-gunma¬AN÷n¬~AA÷6axrzP5j¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sagan Tosu¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷MAT¬AF÷Matsue City¬WV÷matsue-city¬WM÷TOS¬AE÷Sagan Tosu¬WU÷tosu¬AN÷n¬~AA÷UVj3kqlt¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sapporo¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SAP¬AE÷Sapporo¬WU÷sapporo¬WN÷BYS¬AF÷Iwaki¬WV÷iwaki¬AN÷n¬~AA÷fFVPb8ri¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Shimizu¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SHI¬AE÷Shimizu¬WU÷shimizu¬WN÷KIT¬AF÷Kitakyushu¬WV÷kitakyushu¬AN÷n¬~AA÷Y5UTcScc¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Shonan¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SHO¬AE÷Shonan¬WU÷shonan¬WN÷KOK¬AF÷Kokushikan Un.¬WV÷kokushikan-un¬AN÷n¬~AA÷GUJYdnD3¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tokushima¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷GIF¬AF÷Gifu¬WV÷gifu¬WM÷TOK¬AE÷Tokushima¬WU÷tokushima¬AN÷n¬~AA÷4lqGnsYb¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tokyo¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TOK¬AE÷Tokyo¬WU÷tokyo¬WN÷NAG¬AF÷Nagano¬WV÷nagano-parceiro¬AN÷n¬~AA÷UXNxd6S9¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Urawa¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷URA¬AE÷Urawa¬WU÷urawa¬WN÷GRU¬AF÷Grulla Morioka¬WV÷grulla-morioka¬AN÷n¬~AA÷OfNteQsG¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Vegalta Sendai¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷VEG¬AE÷Vegalta Sendai¬WU÷vegalta-sendai¬WN÷TSU¬AF÷Tsukuba Univ.¬WV÷tsukuba-univ¬AN÷n¬~AA÷K24fqTr4¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Yamaga¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MAT¬AE÷Yamaga¬WU÷matsumoto-yamaga¬WN÷MDN¬AF÷MD Nagasaki¬WV÷md-nagasaki¬AN÷n¬~AA÷GUc3s7DG¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Yamagata¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷YAM¬AE÷Yamagata¬WU÷yamagata¬WN÷VVA¬AF÷V-Varen Nagasaki¬WV÷v-varen-nagasaki¬AN÷n¬~AA÷p6P9lOKq¬AD÷1498039200¬ADE÷1498039200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Yokohama M.¬ER÷1/64 finalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷YOK¬AE÷Yokohama M.¬WU÷yokohama-m¬WN÷OSA¬AF÷Osaka¬WV÷fc-osaka¬AN÷n¬~
1
1495509099
32
Hjælp: Du er på Emperors Cup 2017 resultater sektionen indenfor Fodbold/Japan. FlashScore.dk tilbyder Emperors Cup 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, Emperors Cup 2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden Emperors Cup 2017 live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). Emperors Cup 2017 resultat service er real time og opdateres live.