Fodbold »Botswana » Premier League » 2016/2017

results
SA÷1¬~ZA÷BOTSWANA: Premier League¬ZEE÷j9S62l8j¬ZB÷38¬ZY÷Botswana¬ZC÷fXfo0ldk¬ZD÷s¬ZE÷O67DeE8U¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷38_j9S62l8j¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/botswana/premier-league/¬ZX÷00Botswana 008tswana0000000000153000Premier Leag014League000¬ZCC÷0¬ZAF÷Botswana¬~AA÷GhdSzWRl¬AD÷1487782800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Green Lovers¬ER÷Runde 16¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GRE¬AE÷Green Lovers¬WU÷green-lovers¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷ORA¬AF÷Orapa United¬WV÷orapa-united¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷fqeWZkse¬AD÷1487782800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Township Rollers¬ER÷Runde 16¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TOW¬AE÷Township Rollers¬WU÷township-rollers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷GIL¬AF÷Gilport Lions¬WV÷gilport-lions¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷z5weZ3Yg¬AD÷1487512800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷BDF XI¬ER÷Runde 17¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BDF¬AE÷BDF XI¬WU÷bdf-xi¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷CEN¬AF÷Centre Chiefs¬WV÷centre-chiefs¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷f7gdXs36¬AD÷1487426400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Mahalapye Hotspurs¬ER÷Runde 17¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HAS¬AE÷Mahalapye Hotspurs¬WU÷mahalapye-hotspurs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬WN÷BLA¬AF÷Black Forest¬WV÷black-forest¬AH÷0¬AN÷n¬~AA÷dEvizpJm¬AD÷1487426400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sankoyo Bush Bucks¬ER÷Runde 17¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SAN¬AE÷Sankoyo Bush Bucks¬WU÷sankoyo-bush-bucks¬AG÷0¬WN÷JWA¬AF÷Jwaneng Galaxy FC¬WV÷jwaneng-galaxy¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬AN÷n¬~AA÷2iumyQ3s¬AD÷1487350800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gilport Lions¬ER÷Runde 17¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GIL¬AE÷Gilport Lions¬WU÷gilport-lions¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷GAB¬AF÷Gaborone Utd¬WV÷gaborone-utd¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷QVmLu6eQ¬AD÷1487350800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Green Lovers¬ER÷Runde 17¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GRE¬AE÷Green Lovers¬WU÷green-lovers¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷SEC¬AF÷Security Systems¬WV÷security-systems¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷lUh0W1IC¬AD÷1487340000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Police XI¬ER÷Runde 17¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷POL¬AE÷Police XI¬WU÷police-xi¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷EXT¬AF÷Extension Gunners¬WV÷extension-gunners¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AN÷n¬~AA÷G06UIrlD¬AD÷1486821600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gaborone Utd¬ER÷Runde 16¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GAB¬AE÷Gaborone Utd¬WU÷gaborone-utd¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷SAN¬AF÷Sankoyo Bush Bucks¬WV÷sankoyo-bush-bucks¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷4GaCsSQD¬AD÷1486821600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Jwaneng Galaxy FC¬ER÷Runde 16¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷JWA¬AE÷Jwaneng Galaxy FC¬WU÷jwaneng-galaxy¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬BA÷2¬BC÷2¬WN÷HAS¬AF÷Mahalapye Hotspurs¬WV÷mahalapye-hotspurs¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷r7bGtntK¬AD÷1486821600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Miscellaneous¬ER÷Runde 16¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MIS¬AE÷Miscellaneous¬WU÷miscellaneous¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷POL¬AF÷Police XI¬WV÷police-xi¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷3¬BB÷2¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷xA7QJOY6¬AD÷1486821600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Security Systems¬ER÷Runde 16¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷BDF¬AF÷BDF XI¬WV÷bdf-xi¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷3¬BB÷0¬BD÷3¬WM÷SEC¬AE÷Security Systems¬WU÷security-systems¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬AN÷n¬~AA÷foILK4J0¬AD÷1486746000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Centre Chiefs¬ER÷Runde 16¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CEN¬AE÷Centre Chiefs¬WU÷centre-chiefs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷5¬BA÷2¬BC÷3¬WN÷NIC¬AF÷Nico United¬WV÷nico-united¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷d0aILp4f¬AD÷1486659600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Black Forest¬ER÷Runde 16¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BLA¬AE÷Black Forest¬WU÷black-forest¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷EXT¬AF÷Extension Gunners¬WV÷extension-gunners¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AN÷n¬~
1
1487841588
132
fixtures
SA÷1¬~ZA÷BOTSWANA: Premier League¬ZEE÷j9S62l8j¬ZB÷38¬ZY÷Botswana¬ZC÷fXfo0ldk¬ZD÷s¬ZE÷O67DeE8U¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷38_j9S62l8j¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/botswana/premier-league/¬ZX÷00Botswana 008tswana0000000000153000Premier Leag014League000¬ZCC÷0¬ZAF÷Botswana¬~AA÷GGfhYNm0¬AD÷1487772000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Nico United¬ER÷Runde 17¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NIC¬AE÷Nico United¬WU÷nico-united¬WN÷MIS¬AF÷Miscellaneous¬WV÷miscellaneous¬AN÷n¬~AA÷OIazZ9d1¬AD÷1488290400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Security Systems¬ER÷Runde 18¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SEC¬AE÷Security Systems¬WU÷security-systems¬WN÷ORA¬AF÷Orapa United¬WV÷orapa-united¬AN÷n¬~AA÷4xymf5AJ¬AD÷1488301200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Black Forest¬ER÷Runde 18¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BLA¬AE÷Black Forest¬WU÷black-forest¬WN÷SAN¬AF÷Sankoyo Bush Bucks¬WV÷sankoyo-bush-bucks¬AN÷n¬~AA÷rTZjgPPP¬AD÷1488376800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Police XI¬ER÷Runde 18¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷POL¬AE÷Police XI¬WU÷police-xi¬WN÷HAS¬AF÷Mahalapye Hotspurs¬WV÷mahalapye-hotspurs¬AN÷n¬~AA÷zLRIlqYt¬AD÷1488380400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Jwaneng Galaxy FC¬ER÷Runde 18¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷GIL¬AF÷Gilport Lions¬WV÷gilport-lions¬WM÷JWA¬AE÷Jwaneng Galaxy FC¬WU÷jwaneng-galaxy¬AN÷n¬~AA÷EBQMm3mm¬AD÷1488387600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Centre Chiefs¬ER÷Runde 18¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CEN¬AE÷Centre Chiefs¬WU÷centre-chiefs¬WN÷GRE¬AF÷Green Lovers¬WV÷green-lovers¬AN÷n¬~AA÷8AJVosIa¬AD÷1488387600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Extension Gunners¬ER÷Runde 18¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷NIC¬AF÷Nico United¬WV÷nico-united¬WM÷EXT¬AE÷Extension Gunners¬WU÷extension-gunners¬AN÷n¬~AA÷dzGRnN2g¬AD÷1488387600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Miscellaneous¬ER÷Runde 18¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MIS¬AE÷Miscellaneous¬WU÷miscellaneous¬WN÷BDF¬AF÷BDF XI¬WV÷bdf-xi¬AN÷n¬~AA÷2XIZp1X5¬AD÷1488391200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gaborone Utd¬ER÷Runde 18¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GAB¬AE÷Gaborone Utd¬WU÷gaborone-utd¬WN÷TOW¬AF÷Township Rollers¬WV÷township-rollers¬AN÷n¬~AA÷4ExNdDl8¬AD÷1488560400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gaborone Utd¬ER÷Runde 19¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GAB¬AE÷Gaborone Utd¬WU÷gaborone-utd¬WN÷HAS¬AF÷Mahalapye Hotspurs¬WV÷mahalapye-hotspurs¬AN÷n¬~AA÷29bvYTB7¬AD÷1488560400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Green Lovers¬ER÷Runde 19¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GRE¬AE÷Green Lovers¬WU÷green-lovers¬WN÷BDF¬AF÷BDF XI¬WV÷bdf-xi¬AN÷n¬~AA÷tOHwpLnC¬AD÷1488635100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gilport Lions¬ER÷Runde 19¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GIL¬AE÷Gilport Lions¬WU÷gilport-lions¬WN÷ORA¬AF÷Orapa United¬WV÷orapa-united¬AN÷n¬~AA÷zPZBRCWp¬AD÷1488636000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Jwaneng Galaxy FC¬ER÷Runde 19¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷JWA¬AE÷Jwaneng Galaxy FC¬WU÷jwaneng-galaxy¬WN÷EXT¬AF÷Extension Gunners¬WV÷extension-gunners¬AN÷n¬~AA÷lSNgjd9o¬AD÷1488636000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Miscellaneous¬ER÷Runde 19¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MIS¬AE÷Miscellaneous¬WU÷miscellaneous¬WN÷BLA¬AF÷Black Forest¬WV÷black-forest¬AN÷n¬~AA÷baCrqu2I¬AD÷1488636000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Security Systems¬ER÷Runde 19¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SEC¬AE÷Security Systems¬WU÷security-systems¬WN÷NIC¬AF÷Nico United¬WV÷nico-united¬AN÷n¬~AA÷2VRckGOi¬AD÷1488646800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Township Rollers¬ER÷Runde 19¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TOW¬AE÷Township Rollers¬WU÷township-rollers¬WN÷SAN¬AF÷Sankoyo Bush Bucks¬WV÷sankoyo-bush-bucks¬AN÷n¬~
1
1487841588
106
Hjælp: Du er på Premier League 2016/2017 resultater sektionen indenfor Fodbold/Botswana. FlashScore.dk tilbyder Premier League 2016/2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, Premier League 2016/2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden Premier League 2016/2017 live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). Premier League 2016/2017 resultat service er real time og opdateres live.