Amerikansk fodbold »Canada » CFL » 2016

results
SA÷5¬~ZA÷CANADA: CFL¬ZEE÷MZFZnvX4¬ZB÷47¬ZY÷Canada¬ZC÷YsYRylxU¬ZD÷t¬ZE÷MH7yHTXf¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷47_MZFZnvX4¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/canada/cfl/¬ZX÷05Canada 006Canada0010000000153000CFL 003......000¬ZCC÷0¬~AA÷EZEptoWs¬AD÷1478386800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷BC Lions¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷SAS¬AF÷Saskatchewan Roughriders¬WV÷saskatchewan-roughriders¬AH÷18¬BB÷4¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷14¬WM÷LIO¬AE÷BC Lions¬WU÷bc-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷41¬BA÷14¬BC÷10¬BE÷9¬BG÷8¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷CQSIpRNQ¬AD÷1478376000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Edmonton Eskimos¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Eskimos¬WU÷edmonton-eskimos¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷41¬BA÷7¬BC÷21¬BE÷3¬BG÷10¬WN÷TOR¬AF÷Toronto Argonauts¬WV÷toronto-argonauts¬AH÷17¬BB÷7¬BD÷7¬BF÷3¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷U1wEo78K¬AD÷1478365200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hamilton Tiger-Cats¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HAM¬AE÷Hamilton Tiger-Cats¬WU÷hamilton-tiger-cats¬AG÷25¬BA÷6¬BC÷0¬BE÷11¬BG÷8¬WN÷MON¬AF÷Montreal Alouettes¬WV÷montreal-alouettes¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷32¬BB÷7¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷18¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷GbZ9nmgE¬AD÷1478300400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ottawa Redblacks¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷WIN¬AF÷Winnipeg Blue Bombers¬WV÷winnipeg-blue-bombers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷33¬BB÷7¬BD÷6¬BF÷17¬BH÷3¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Redblacks¬WU÷ottawa-redblacks¬AG÷20¬BA÷7¬BC÷3¬BE÷10¬BG÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷2eoSN3GD¬AD÷1477846800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Montreal Alouettes¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MON¬AE÷Montreal Alouettes¬WU÷montreal-alouettes¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷17¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷7¬BG÷3¬WN÷CAL¬AF÷Calgary Stampeders¬WV÷calgary-stampeders¬AH÷8¬BB÷5¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷O4nOOq17¬AD÷1477782000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Saskatchewan Roughriders¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SAS¬AE÷Saskatchewan Roughriders¬WU÷saskatchewan-roughriders¬AG÷6¬BA÷0¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷LIO¬AF÷BC Lions¬WV÷bc-lions¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷24¬BB÷9¬BD÷7¬BF÷6¬BH÷2¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷rgVQPPo1¬AD÷1477771200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Winnipeg Blue Bombers¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WIN¬AE÷Winnipeg Blue Bombers¬WU÷winnipeg-blue-bombers¬AG÷10¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷0¬BG÷7¬WN÷OTT¬AF÷Ottawa Redblacks¬WV÷ottawa-redblacks¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷23¬BB÷8¬BD÷9¬BF÷3¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷42WMQ5Wf¬AD÷1477695600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hamilton Tiger-Cats¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HAM¬AE÷Hamilton Tiger-Cats¬WU÷hamilton-tiger-cats¬AG÷26¬BA÷10¬BC÷1¬BE÷0¬BG÷15¬WN÷EDM¬AF÷Edmonton Eskimos¬WV÷edmonton-eskimos¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷29¬BB÷6¬BD÷6¬BF÷10¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~ZA÷CANADA: CFL - Play Offs¬ZEE÷MZFZnvX4¬ZB÷47¬ZY÷Canada¬ZC÷A3PgX7po¬ZD÷t¬ZE÷MH7yHTXf¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷47_MZFZnvX4¬ZJ÷11¬ZL÷/amerikansk-fodbold/canada/cfl/¬ZX÷05Canada 006Canada0010000000208000CFL - Play O015y Offs000¬ZCC÷0¬~AA÷xOWiwuf9¬AD÷1480287600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Ottawa Redblacks¬ER÷Finale¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Redblacks¬WU÷ottawa-redblacks¬AS÷1¬AZ÷0¬BY÷2¬AG÷39¬AT÷33¬BI÷6¬BA÷10¬BC÷10¬BE÷7¬BG÷6¬WN÷CAL¬AF÷Calgary Stampeders¬WV÷calgary-stampeders¬AZ÷0¬AH÷33¬AU÷33¬BJ÷0¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷10¬BH÷16¬AN÷n¬~AA÷CAGBOihU¬AD÷1479677400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Calgary Stampeders¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CAL¬AE÷Calgary Stampeders¬WU÷calgary-stampeders¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷42¬BA÷8¬BC÷24¬BE÷0¬BG÷10¬WN÷LIO¬AF÷BC Lions¬WV÷bc-lions¬AH÷15¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷8¬AN÷n¬~AA÷b7C7PXxO¬AD÷1479664800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ottawa Redblacks¬ER÷Semifinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Redblacks¬WU÷ottawa-redblacks¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷35¬BA÷9¬BC÷8¬BE÷8¬BG÷10¬WN÷EDM¬AF÷Edmonton Eskimos¬WV÷edmonton-eskimos¬AH÷23¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷7¬BH÷13¬AN÷n¬~AA÷bmlrxkLo¬AD÷1479072600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷BC Lions¬ER÷Kvartfinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LIO¬AE÷BC Lions¬WU÷bc-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷32¬BA÷0¬BC÷12¬BE÷7¬BG÷13¬WN÷WIN¬AF÷Winnipeg Blue Bombers¬WV÷winnipeg-blue-bombers¬AH÷31¬BB÷11¬BD÷14¬BF÷3¬BH÷3¬AN÷n¬~AA÷pp00D5ro¬AD÷1479060000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hamilton Tiger-Cats¬ER÷Kvartfinalerne¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HAM¬AE÷Hamilton Tiger-Cats¬WU÷hamilton-tiger-cats¬AG÷21¬BA÷3¬BC÷0¬BE÷6¬BG÷12¬WN÷EDM¬AF÷Edmonton Eskimos¬WV÷edmonton-eskimos¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷24¬BB÷7¬BD÷11¬BF÷3¬BH÷3¬AN÷n¬~
5
1481155568
95
fixtures
5
1481155568
0
Hjælp: Du er på CFL resultater sektionen indenfor Amerikansk fodbold/Canada. FlashScore.dk tilbyder CFL livescore, slutresultater og deltidsresultat, CFL stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden dansk CFL live resultater kan du følge over 5000 turneringer fra mere end 30 forskellige typer af sport omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering).CFL resultat service er real time og opdateres live.