Amerikansk fodbold »USA » NFL » 2016/2017

results
SA÷5¬~ZA÷USA: NFL¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷IDQOBfdU¬ZD÷t¬ZE÷Ofi7w6Vi¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/usa/nfl/¬ZX÷05USA 003......0020000000153000NFL 003......000¬ZCC÷0¬~AA÷SW1pCxS8¬AD÷1480641900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Minnesota Vikings¬ER÷Runde 13¬AX÷0¬AV÷1480658335|¬BX÷-1¬WM÷MIN¬AE÷Minnesota Vikings¬WU÷minnesota-vikings¬AG÷15¬BA÷3¬BC÷0¬BE÷3¬BG÷9¬WN÷DAL¬AF÷Dallas Cowboys¬WV÷dallas-cowboys¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷17¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷10¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷lt3tDIC2¬AD÷1480383000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Philadelphia Eagles¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480398231|¬BX÷-1¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Eagles¬WU÷philadelphia-eagles¬AG÷13¬BA÷7¬BC÷3¬BE÷3¬BG÷0¬WN÷GBP¬AF÷Green Bay Packers¬WV÷green-bay-packers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷27¬BB÷7¬BD÷7¬BF÷3¬BH÷10¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷vBLkje5k¬AD÷1480296600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Denver Broncos¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480327981|¬BX÷-1¬WM÷DEN¬AE÷Denver Broncos¬WU÷denver-broncos¬AZ÷0¬AG÷27¬AT÷24¬BI÷3¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷7¬BG÷14¬WN÷KAN¬AF÷Kansas City Chiefs¬WV÷kansas-city-chiefs¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷30¬AU÷24¬BJ÷6¬BB÷0¬BD÷9¬BF÷7¬BH÷8¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷COJclZZ1¬AD÷1480281900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New York Jets¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480328123|¬BX÷-1¬WM÷NYJ¬AE÷New York Jets¬WU÷new-york-jets¬AG÷17¬BA÷3¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷7¬WN÷PAT¬AF÷New England Patriots¬WV÷new-england-patriots¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷22¬BB÷0¬BD÷10¬BF÷3¬BH÷9¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷YXKgkFKe¬AD÷1480281900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Oakland Raiders¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480328083|¬BX÷-1¬WM÷OAK¬AE÷Oakland Raiders¬WU÷oakland-raiders¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷35¬BA÷7¬BC÷17¬BE÷0¬BG÷11¬WN÷CAR¬AF÷Carolina Panthers¬WV÷carolina-panthers¬AH÷32¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷18¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Q7Hoiyjq¬AD÷1480280700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tampa Bay Buccaneers¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480328151|¬BX÷-1¬WM÷TAM¬AE÷Tampa Bay Buccaneers¬WU÷tampa-bay-buccaneers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷14¬BA÷14¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷SEA¬AF÷Seattle Seahawks¬WV÷seattle-seahawks¬AH÷5¬BB÷0¬BD÷5¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷8OxmgOLT¬AD÷1480269600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Atlanta Falcons¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480328427|¬BX÷-1¬WM÷ATL¬AE÷Atlanta Falcons¬WU÷atlanta-falcons¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷38¬BA÷7¬BC÷10¬BE÷7¬BG÷14¬WN÷ARI¬AF÷Arizona Cardinals¬WV÷arizona-cardinals¬AH÷19¬BB÷7¬BD÷6¬BF÷0¬BH÷6¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷AXOElrUp¬AD÷1480269600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Baltimore Ravens¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480328305|¬BX÷-1¬WN÷CIN¬AF÷Cincinnati Bengals¬WV÷cincinnati-bengals¬AH÷14¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷6¬BH÷5¬WM÷BAL¬AE÷Baltimore Ravens¬WU÷baltimore-ravens¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷19¬BA÷10¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷OzDdDR6o¬AD÷1480269600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Buffalo Bills¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480328447|¬BX÷-1¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Bills¬WU÷buffalo-bills¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷28¬BA÷0¬BC÷6¬BE÷14¬BG÷8¬WN÷JAC¬AF÷Jacksonville Jaguars¬WV÷jacksonville-jaguars¬AH÷21¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷xvH0CoMi¬AD÷1480269600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Chicago Bears¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480328381|¬BX÷-1¬WM÷CHI¬AE÷Chicago Bears¬WU÷chicago-bears¬AG÷21¬BA÷7¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷14¬WN÷TEN¬AF÷Tennessee Titans¬WV÷tennessee-titans¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷27¬BB÷7¬BD÷14¬BF÷3¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷K265B5yb¬AD÷1480269600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cleveland Browns¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480328272|¬BX÷-1¬WN÷NYG¬AF÷New York Giants¬WV÷new-york-giants¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷27¬BB÷0¬BD÷14¬BF÷0¬BH÷13¬WM÷CLE¬AE÷Cleveland Browns¬WU÷cleveland-browns¬AG÷13¬BA÷0¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷bg59APj4¬AD÷1480269600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Houston Texans¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480328349|¬BX÷-1¬WM÷HOU¬AE÷Houston Texans¬WU÷houston-texans¬AG÷13¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷6¬WN÷SAN¬AF÷San Diego Chargers¬WV÷san-diego-chargers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷21¬BB÷0¬BD÷14¬BF÷0¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷6J4D9q6A¬AD÷1480269600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Miami Dolphins¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480328230|¬BX÷-1¬WM÷MIA¬AE÷Miami Dolphins¬WU÷miami-dolphins¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷31¬BA÷0¬BC÷14¬BE÷10¬BG÷7¬WN÷SFO¬AF÷San Francisco 49ers¬WV÷san-francisco-49ers¬AH÷24¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷7¬BH÷10¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷pA3H83LG¬AD÷1480269600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Orleans Saints¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480328190|¬BX÷-1¬WM÷NOS¬AE÷New Orleans Saints¬WU÷new-orleans-saints¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷49¬BA÷7¬BC÷21¬BE÷14¬BG÷7¬WN÷LOS¬AF÷Los Angeles Rams¬WV÷los-angeles-rams¬AH÷21¬BB÷7¬BD÷14¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷jmrrf46N¬AD÷1480037400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Indianapolis Colts¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480053566|¬BX÷-1¬WM÷IND¬AE÷Indianapolis Colts¬WU÷indianapolis-colts¬AG÷7¬BA÷0¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷PIT¬AF÷Pittsburgh Steelers¬WV÷pittsburgh-steelers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷28¬BB÷14¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷CdqvepiH¬AD÷1480023000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dallas Cowboys¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480053528|¬BX÷-1¬WM÷DAL¬AE÷Dallas Cowboys¬WU÷dallas-cowboys¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷31¬BA÷7¬BC÷10¬BE÷0¬BG÷14¬WN÷WAS¬AF÷Washington Redskins¬WV÷washington-redskins¬AH÷26¬BB÷0¬BD÷6¬BF÷0¬BH÷20¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷IZqzdQyB¬AD÷1480008600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Detroit Lions¬ER÷Runde 12¬AX÷0¬AV÷1480053503|¬BX÷-1¬WM÷DET¬AE÷Detroit Lions¬WU÷detroit-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷16¬BA÷7¬BC÷3¬BE÷0¬BG÷6¬WN÷MIN¬AF÷Minnesota Vikings¬WV÷minnesota-vikings¬AH÷13¬BB÷7¬BD÷0¬BF÷3¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~
5
1480875603
242
fixtures
SA÷5¬~ZA÷USA: NFL¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷IDQOBfdU¬ZD÷t¬ZE÷Ofi7w6Vi¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/usa/nfl/¬ZX÷05USA 003......0020000000153000NFL 003......000¬ZCC÷0¬~AA÷Mg1lBdsF¬AD÷1480874400¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷22¬CX÷Atlanta Falcons¬ER÷Runde 13¬AI÷y¬AX÷0¬AO÷1480874553¬BX÷6¬WM÷ATL¬AE÷Atlanta Falcons¬WU÷atlanta-falcons¬AG÷7¬BA÷7¬WN÷KAN¬AF÷Kansas City Chiefs¬WV÷kansas-city-chiefs¬WC÷2¬AH÷0¬BB÷0¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3 Sport 1","BU":"http:\/\/www.tv3sport.dk\/tv-guide"},{"BN":"ViaPlay","BU":"http:\/\/viaplay.dk\/"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷KvKiAGdL¬AD÷1480874400¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷22¬CX÷Baltimore Ravens¬ER÷Runde 13¬AI÷y¬AX÷0¬AO÷1480874559¬BX÷7¬WM÷BAL¬AE÷Baltimore Ravens¬WU÷baltimore-ravens¬AG÷7¬BA÷7¬WN÷MIA¬AF÷Miami Dolphins¬WV÷miami-dolphins¬WC÷2¬AH÷0¬BB÷0¬AL÷{"1":[{"BN":"ViaPlay","BU":"http:\/\/viaplay.dk\/"},{"BN":"Viasat Xtra","BU":"http:\/\/www.viasat.se\/"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷239d9zCR¬AD÷1480874400¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷22¬CX÷Chicago Bears¬ER÷Runde 13¬AI÷y¬AX÷0¬AO÷1480874584¬BX÷6¬WM÷CHI¬AE÷Chicago Bears¬WU÷chicago-bears¬WC÷1¬AG÷0¬BA÷0¬WN÷SFO¬AF÷San Francisco 49ers¬WV÷san-francisco-49ers¬AH÷0¬BB÷0¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷4CeO4fKr¬AD÷1480874400¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷22¬CX÷Cincinnati Bengals¬ER÷Runde 13¬AI÷y¬AX÷0¬AO÷1480874580¬BX÷5¬WM÷CIN¬AE÷Cincinnati Bengals¬WU÷cincinnati-bengals¬AG÷3¬BA÷3¬WN÷PHI¬AF÷Philadelphia Eagles¬WV÷philadelphia-eagles¬WC÷2¬AH÷0¬BB÷0¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷Yo0S3EZl¬AD÷1480874400¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷22¬CX÷Green Bay Packers¬ER÷Runde 13¬AI÷y¬AX÷0¬AO÷1480874599¬BX÷7¬WM÷GBP¬AE÷Green Bay Packers¬WU÷green-bay-packers¬WC÷1¬AG÷0¬BA÷0¬WN÷HOU¬AF÷Houston Texans¬WV÷houston-texans¬AH÷0¬BB÷0¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷CxaW2Yle¬AD÷1480874400¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷22¬CX÷Jacksonville Jaguars¬ER÷Runde 13¬AI÷y¬AX÷0¬AO÷1480874602¬BX÷5¬WM÷JAC¬AE÷Jacksonville Jaguars¬WU÷jacksonville-jaguars¬AG÷0¬BA÷0¬WN÷DEN¬AF÷Denver Broncos¬WV÷denver-broncos¬WC÷2¬AH÷0¬BB÷0¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷f1ly2h41¬AD÷1480874400¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷22¬CX÷New England Patriots¬ER÷Runde 13¬AI÷y¬AX÷0¬AO÷1480874605¬BX÷6¬WM÷PAT¬AE÷New England Patriots¬WU÷new-england-patriots¬WC÷1¬AG÷7¬BA÷7¬WN÷LOS¬AF÷Los Angeles Rams¬WV÷los-angeles-rams¬AH÷0¬BB÷0¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷84hu1CJ7¬AD÷1480874400¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷22¬CX÷New Orleans Saints¬ER÷Runde 13¬AI÷y¬AX÷0¬AO÷1480874595¬BX÷9¬WM÷NOS¬AE÷New Orleans Saints¬WU÷new-orleans-saints¬AG÷0¬BA÷0¬WN÷DET¬AF÷Detroit Lions¬WV÷detroit-lions¬WC÷2¬AH÷3¬BB÷3¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷M7tNPed8¬AD÷1480885500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Oakland Raiders¬ER÷Runde 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷OAK¬AE÷Oakland Raiders¬WU÷oakland-raiders¬WN÷BUF¬AF÷Buffalo Bills¬WV÷buffalo-bills¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷0buROFBE¬AD÷1480886700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Arizona Cardinals¬ER÷Runde 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ARI¬AE÷Arizona Cardinals¬WU÷arizona-cardinals¬WN÷WAS¬AF÷Washington Redskins¬WV÷washington-redskins¬AL÷{"1":[{"BN":"ViaPlay","BU":"http:\/\/viaplay.dk\/"},{"BN":"Viasat Xtra","BU":"http:\/\/www.viasat.se\/"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷tAdONZQK¬AD÷1480886700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Pittsburgh Steelers¬ER÷Runde 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷PIT¬AE÷Pittsburgh Steelers¬WU÷pittsburgh-steelers¬WN÷NYG¬AF÷New York Giants¬WV÷new-york-giants¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3+","BU":"http:\/\/www.tv3sport.dk\/tv-guide"},{"BN":"ViaPlay","BU":"http:\/\/viaplay.dk\/"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷K0eSMgtR¬AD÷1480886700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷San Diego Chargers¬ER÷Runde 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SAN¬AE÷San Diego Chargers¬WU÷san-diego-chargers¬WN÷TAM¬AF÷Tampa Bay Buccaneers¬WV÷tampa-bay-buccaneers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷xtrfIDlr¬AD÷1480901400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Seattle Seahawks¬ER÷Runde 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷CAR¬AF÷Carolina Panthers¬WV÷carolina-panthers¬WM÷SEA¬AE÷Seattle Seahawks¬WU÷seattle-seahawks¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3+","BU":"http:\/\/www.tv3sport.dk\/tv-guide"},{"BN":"ViaPlay","BU":"http:\/\/viaplay.dk\/"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷jqnbHX3l¬AD÷1480987800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New York Jets¬ER÷Runde 13¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NYJ¬AE÷New York Jets¬WU÷new-york-jets¬WN÷IND¬AF÷Indianapolis Colts¬WV÷indianapolis-colts¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3 Sport 1","BU":"http:\/\/www.tv3sport.dk\/tv-guide"},{"BN":"ViaPlay","BU":"http:\/\/viaplay.dk\/"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~~
5
1480875603
78
Hjælp: Du er på NFL resultater sektionen indenfor Amerikansk fodbold/USA. FlashScore.dk tilbyder NFL livescore, slutresultater og deltidsresultat, NFL stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden dansk NFL live resultater kan du følge over 5000 turneringer fra mere end 30 forskellige typer af sport omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering).NFL resultat service er real time og opdateres live.