Amerikansk fodbold »USA » NFL » 2017/2018

results
SA÷5¬~ZA÷USA: NFL¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷SjUkw7Qs¬ZD÷t¬ZE÷YZqsSF5R¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/usa/nfl/¬ZX÷05USA 003......0020000000169000NFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷W0ExSXk9¬AD÷1508459100¬ADE÷1508459100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Oakland Raiders¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OAK¬AE÷Oakland Raiders¬WU÷oakland-raiders¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷31¬BA÷14¬BC÷0¬BE÷7¬BG÷10¬WN÷KAN¬AF÷Kansas City Chiefs¬WV÷kansas-city-chiefs¬AH÷30¬BB÷10¬BD÷10¬BF÷10¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷OzFYSDz3¬AD÷1508200200¬ADE÷1508200200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tennessee Titans¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TEN¬AE÷Tennessee Titans¬WU÷tennessee-titans¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷36¬BA÷6¬BC÷3¬BE÷6¬BG÷21¬WN÷IND¬AF÷Indianapolis Colts¬WV÷indianapolis-colts¬AH÷22¬BB÷3¬BD÷10¬BF÷6¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷ppGUTgLd¬AD÷1508113800¬ADE÷1508113800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Denver Broncos¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DEN¬AE÷Denver Broncos¬WU÷denver-broncos¬AG÷10¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷0¬BG÷7¬WN÷NYG¬AF÷New York Giants¬WV÷new-york-giants¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷23¬BB÷3¬BD÷14¬BF÷3¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷S8opMs2j¬AD÷1508099100¬ADE÷1508099100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Kansas City Chiefs¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KAN¬AE÷Kansas City Chiefs¬WU÷kansas-city-chiefs¬AG÷13¬BA÷3¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷10¬WN÷PIT¬AF÷Pittsburgh Steelers¬WV÷pittsburgh-steelers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷19¬BB÷2¬BD÷10¬BF÷0¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷tCklL1Hd¬AD÷1508099100¬ADE÷1508099100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Oakland Raiders¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷LAC¬AF÷Los Angeles Chargers¬WV÷los-angeles-chargers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷17¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷10¬WM÷OAK¬AE÷Oakland Raiders¬WU÷oakland-raiders¬AG÷16¬BA÷7¬BC÷3¬BE÷0¬BG÷6¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Wx0ER3vT¬AD÷1508097900¬ADE÷1508097900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Arizona Cardinals¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷TAM¬AF÷Tampa Bay Buccaneers¬WV÷tampa-bay-buccaneers¬AH÷33¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷6¬BH÷27¬WM÷ARI¬AE÷Arizona Cardinals¬WU÷arizona-cardinals¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷38¬BA÷14¬BC÷10¬BE÷7¬BG÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷YontNNnp¬AD÷1508097900¬ADE÷1508097900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Jacksonville Jaguars¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷JAC¬AE÷Jacksonville Jaguars¬WU÷jacksonville-jaguars¬AG÷17¬BA÷14¬BC÷0¬BE÷3¬BG÷0¬WN÷LOS¬AF÷Los Angeles Rams¬WV÷los-angeles-rams¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷27¬BB÷17¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷KrM68OXj¬AD÷1508086800¬ADE÷1508086800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Atlanta Falcons¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ATL¬AE÷Atlanta Falcons¬WU÷atlanta-falcons¬AG÷17¬BA÷10¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷MIA¬AF÷Miami Dolphins¬WV÷miami-dolphins¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷20¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷14¬BH÷6¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷8bFlX7Ai¬AD÷1508086800¬ADE÷1508086800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Baltimore Ravens¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAL¬AE÷Baltimore Ravens¬WU÷baltimore-ravens¬AZ÷0¬AG÷24¬AT÷24¬BI÷0¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷7¬BG÷14¬WN÷CHI¬AF÷Chicago Bears¬WV÷chicago-bears¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷27¬AU÷24¬BJ÷3¬BB÷0¬BD÷10¬BF÷7¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷nkEhWRPc¬AD÷1508086800¬ADE÷1508086800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Houston Texans¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HOU¬AE÷Houston Texans¬WU÷houston-texans¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷33¬BA÷10¬BC÷14¬BE÷9¬BG÷0¬WN÷CLE¬AF÷Cleveland Browns¬WV÷cleveland-browns¬AH÷17¬BB÷3¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷14¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷UD3cVou4¬AD÷1508086800¬ADE÷1508086800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Minnesota Vikings¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIN¬AE÷Minnesota Vikings¬WU÷minnesota-vikings¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷23¬BA÷0¬BC÷14¬BE÷3¬BG÷6¬WN÷GBP¬AF÷Green Bay Packers¬WV÷green-bay-packers¬AH÷10¬BB÷0¬BD÷10¬BF÷0¬BH÷0¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷tl71U5fA¬AD÷1508086800¬ADE÷1508086800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Orleans Saints¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOS¬AE÷New Orleans Saints¬WU÷new-orleans-saints¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷52¬BA÷17¬BC÷14¬BE÷14¬BG÷7¬WN÷DET¬AF÷Detroit Lions¬WV÷detroit-lions¬AH÷38¬BB÷7¬BD÷3¬BF÷14¬BH÷14¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷zB65TP9G¬AD÷1508086800¬ADE÷1508086800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New York Jets¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYJ¬AE÷New York Jets¬WU÷new-york-jets¬AG÷17¬BA÷7¬BC÷7¬BE÷0¬BG÷3¬WN÷PAT¬AF÷New England Patriots¬WV÷new-england-patriots¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷24¬BB÷0¬BD÷14¬BF÷7¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷E159SqPM¬AD÷1508086800¬ADE÷1508086800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Washington Redskins¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WAS¬AE÷Washington Redskins¬WU÷washington-redskins¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷26¬BA÷7¬BC÷10¬BE÷0¬BG÷9¬WN÷SFO¬AF÷San Francisco 49ers¬WV÷san-francisco-49ers¬AH÷24¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷10¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷thN294Ip¬AD÷1507854300¬ADE÷1507854300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Carolina Panthers¬ER÷Runde 6¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAR¬AE÷Carolina Panthers¬WU÷carolina-panthers¬AG÷23¬BA÷3¬BC÷7¬BE÷6¬BG÷7¬WN÷PHI¬AF÷Philadelphia Eagles¬WV÷philadelphia-eagles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷28¬BB÷3¬BD÷7¬BF÷11¬BH÷7¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷zBpzEpAT¬AD÷1507595400¬ADE÷1507595400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Chicago Bears¬ER÷Runde 5¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CHI¬AE÷Chicago Bears¬WU÷chicago-bears¬AG÷17¬BA÷2¬BC÷0¬BE÷7¬BG÷8¬WN÷MIN¬AF÷Minnesota Vikings¬WV÷minnesota-vikings¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷20¬BB÷0¬BD÷3¬BF÷14¬BH÷3¬AW÷1¬AN÷n¬~
5
1508654156
156
fixtures
SA÷5¬~ZA÷USA: NFL¬ZEE÷rJVAIaHo¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷SjUkw7Qs¬ZD÷t¬ZE÷YZqsSF5R¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_rJVAIaHo¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/usa/nfl/¬ZX÷05USA 003......0020000000169000NFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷AiDtRi5F¬AD÷1508691600¬ADE÷1508691600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Buffalo Bills¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Bills¬WU÷buffalo-bills¬WN÷TAM¬AF÷Tampa Bay Buccaneers¬WV÷tampa-bay-buccaneers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷hG2oQBKL¬AD÷1508691600¬ADE÷1508691600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Chicago Bears¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CHI¬AE÷Chicago Bears¬WU÷chicago-bears¬WN÷CAR¬AF÷Carolina Panthers¬WV÷carolina-panthers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷6J6kPVZR¬AD÷1508691600¬ADE÷1508691600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cleveland Browns¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CLE¬AE÷Cleveland Browns¬WU÷cleveland-browns¬WN÷TEN¬AF÷Tennessee Titans¬WV÷tennessee-titans¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷ObgHKkrq¬AD÷1508691600¬ADE÷1508691600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Green Bay Packers¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GBP¬AE÷Green Bay Packers¬WU÷green-bay-packers¬WN÷NOS¬AF÷New Orleans Saints¬WV÷new-orleans-saints¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷2khLJ9ck¬AD÷1508691600¬ADE÷1508691600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Indianapolis Colts¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷IND¬AE÷Indianapolis Colts¬WU÷indianapolis-colts¬WN÷JAC¬AF÷Jacksonville Jaguars¬WV÷jacksonville-jaguars¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷KQnQITCe¬AD÷1508691600¬ADE÷1508691600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Los Angeles Rams¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LOS¬AE÷Los Angeles Rams¬WU÷los-angeles-rams¬WN÷ARI¬AF÷Arizona Cardinals¬WV÷arizona-cardinals¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3 Sport 1","BU":"http:\/\/www.tv3sport.dk\/"},{"BN":"ViaPlay","BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18630&cid=4255&productGroup=sport"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷bHoUHmS1¬AD÷1508691600¬ADE÷1508691600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Miami Dolphins¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIA¬AE÷Miami Dolphins¬WU÷miami-dolphins¬WN÷NYJ¬AF÷New York Jets¬WV÷new-york-jets¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷CKZBtX42¬AD÷1508691600¬ADE÷1508691600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Minnesota Vikings¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIN¬AE÷Minnesota Vikings¬WU÷minnesota-vikings¬WN÷BAL¬AF÷Baltimore Ravens¬WV÷baltimore-ravens¬AL÷{"1":[{"BN":"ViaPlay","BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18630&cid=4255&productGroup=sport"},{"BN":"Viasat Xtra","BU":"http:\/\/www.viasat.se\/"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷hUsKvBZE¬AD÷1508702700¬ADE÷1508702700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷San Francisco 49ers¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SFO¬AE÷San Francisco 49ers¬WU÷san-francisco-49ers¬WN÷DAL¬AF÷Dallas Cowboys¬WV÷dallas-cowboys¬AL÷{"1":[{"BN":"ViaPlay","BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18630&cid=4255&productGroup=sport"},{"BN":"Viasat Xtra","BU":"http:\/\/www.viasat.se\/"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷0foSxk4R¬AD÷1508703900¬ADE÷1508703900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Los Angeles Chargers¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷DEN¬AF÷Denver Broncos¬WV÷denver-broncos¬WM÷LAC¬AE÷Los Angeles Chargers¬WU÷los-angeles-chargers¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3 Sport 1","BU":"http:\/\/www.tv3sport.dk\/"},{"BN":"ViaPlay","BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18630&cid=4255&productGroup=sport"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷WKtOwVlL¬AD÷1508703900¬ADE÷1508703900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New York Giants¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYG¬AE÷New York Giants¬WU÷new-york-giants¬WN÷SEA¬AF÷Seattle Seahawks¬WV÷seattle-seahawks¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷A5hFuiK8¬AD÷1508703900¬ADE÷1508703900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Pittsburgh Steelers¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CIN¬AF÷Cincinnati Bengals¬WV÷cincinnati-bengals¬WM÷PIT¬AE÷Pittsburgh Steelers¬WU÷pittsburgh-steelers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷23XgY8Cr¬AD÷1508718600¬ADE÷1508718600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New England Patriots¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PAT¬AE÷New England Patriots¬WU÷new-england-patriots¬WN÷ATL¬AF÷Atlanta Falcons¬WV÷atlanta-falcons¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3 Sport 1","BU":"http:\/\/www.tv3sport.dk\/"},{"BN":"ViaPlay","BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18630&cid=4255&productGroup=sport"}]}¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷pSMbXSRl¬AD÷1508805000¬ADE÷1508805000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Philadelphia Eagles¬ER÷Runde 7¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Eagles¬WU÷philadelphia-eagles¬WN÷WAS¬AF÷Washington Redskins¬WV÷washington-redskins¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~~
5
1508654156
164
Hjælp: Du er på NFL resultater sektionen indenfor Amerikansk fodbold/USA. FlashScore.dk tilbyder NFL livescore, slutresultater og deltidsresultat, NFL stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden dansk NFL live resultater kan du følge over 5000 turneringer fra mere end 30 forskellige typer af sport omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering).NFL resultat service er real time og opdateres live.