Ishockey »USA » NHL » 2017/2018

results
SA÷4¬~ZA÷USA: NHL - Før Sæsonen¬ZEE÷G2Op923t¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷hd23U3jm¬ZD÷t¬ZE÷xY7Cu64s¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_G2Op923t¬ZJ÷15¬ZL÷/ishockey/usa/nhl/¬ZX÷02USA 003......0000000000137000NHL - Før Sæ017æsonen000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷IiyDAs73¬AD÷1505782800¬ADE÷1505782800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Calgary Flames¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAL¬AE÷Calgary Flames¬WU÷calgary-flames¬AG÷4¬BA÷1¬BC÷1¬BE÷2¬WN÷EDM¬AF÷Edmonton Oilers¬WV÷edmonton-oilers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷5¬BB÷2¬BD÷2¬BF÷1¬AN÷n¬~AA÷OUy9BNic¬AD÷1505782800¬ADE÷1505782800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Edmonton Oilers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Oilers¬WU÷edmonton-oilers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷5¬BA÷3¬BC÷0¬BE÷2¬WN÷CAL¬AF÷Calgary Flames¬WV÷calgary-flames¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷2¬AN÷n¬~AA÷2TOOq2C0¬AD÷1505779200¬ADE÷1505779200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Winnipeg Jets¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WIN¬AE÷Winnipeg Jets¬WU÷winnipeg-jets¬AZ÷0¬AG÷2¬AT÷2¬BG÷0¬BI÷0¬BA÷1¬BC÷1¬BE÷0¬WN÷MIN¬AF÷Minnesota Wild¬WV÷minnesota-wild¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷3¬AU÷2¬BH÷0¬BJ÷1¬BB÷1¬BD÷1¬BF÷0¬AN÷n¬~AA÷z7WovSGI¬AD÷1505777400¬ADE÷1505777400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ottawa Senators¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Senators¬WU÷ottawa-senators¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷6¬BA÷4¬BC÷2¬BE÷0¬WN÷TOR¬AF÷Toronto Maple Leafs¬WV÷toronto-maple-leafs¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷0¬BF÷1¬AN÷n¬~AA÷dGV13PXG¬AD÷1505775600¬ADE÷1505775600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Boston Bruins¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷MON¬AF÷Montreal Canadiens¬WV÷montreal-canadiens¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬BF÷0¬WM÷BOS¬AE÷Boston Bruins¬WU÷boston-bruins¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷0¬AM÷Neutral beliggenhed.¬AN÷n¬~AA÷IPC2HkKm¬AD÷1505775600¬ADE÷1505775600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Buffalo Sabres¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Sabres¬WU÷buffalo-sabres¬AZ÷0¬AG÷2¬AT÷2¬BA÷1¬BC÷1¬BE÷0¬BG÷0¬WN÷CAR¬AF÷Carolina Hurricanes¬WV÷carolina-hurricanes¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷3¬AU÷2¬BB÷1¬BD÷1¬BF÷0¬BH÷1¬AN÷n¬~AA÷nBoBa7Da¬AD÷1505775600¬ADE÷1505775600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Jersey Devils¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NJD¬AE÷New Jersey Devils¬WU÷new-jersey-devils¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷1¬WN÷WSH¬AF÷Washington Capitals¬WV÷washington-capitals¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬BF÷0¬AN÷n¬~AA÷pvDl8CU5¬AD÷1505775600¬ADE÷1505775600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷New York Rangers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYR¬AE÷New York Rangers¬WU÷new-york-rangers¬AS÷1¬AZ÷0¬AG÷1¬AT÷0¬BG÷1¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷0¬WN÷NYI¬AF÷New York Islanders¬WV÷new-york-islanders¬AZ÷0¬AH÷0¬AU÷0¬BH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬AN÷n¬~AA÷fHMXolq0¬AD÷1505682000¬ADE÷1505682000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Vancouver Canucks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷VAN¬AE÷Vancouver Canucks¬WU÷vancouver-canucks¬AG÷4¬BA÷2¬BC÷0¬BE÷2¬WN÷VGK¬AF÷Vegas Golden Knights¬WV÷vegas-golden-knights¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷9¬BB÷4¬BD÷1¬BF÷4¬AN÷n¬~AA÷bVQQMdR8¬AD÷1505667600¬ADE÷1505667600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷New York Islanders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷PHI¬AF÷Philadelphia Flyers¬WV÷philadelphia-flyers¬AZ÷0¬AH÷2¬AU÷2¬BH÷0¬BB÷0¬BD÷2¬BF÷0¬WM÷NYI¬AE÷New York Islanders¬WU÷new-york-islanders¬AS÷1¬AZ÷0¬AG÷3¬AT÷2¬BG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬BE÷1¬AM÷Neutral beliggenhed.¬AN÷n¬~AA÷Yawwv945¬AD÷1505595600¬ADE÷1505595600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Los Angeles Kings¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LOS¬AE÷Los Angeles Kings¬WU÷los-angeles-kings¬AZ÷0¬AG÷3¬AT÷3¬BG÷0¬BA÷0¬BC÷2¬BE÷1¬WN÷VAN¬AF÷Vancouver Canucks¬WV÷vancouver-canucks¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷4¬AU÷3¬BH÷1¬BB÷1¬BD÷1¬BF÷1¬AN÷n¬~~
4
1505840345
11
fixtures
SA÷4¬~ZA÷USA: NHL - Før Sæsonen¬ZEE÷G2Op923t¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷hd23U3jm¬ZD÷t¬ZE÷xY7Cu64s¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷200_G2Op923t¬ZJ÷15¬ZL÷/ishockey/usa/nhl/¬ZX÷02USA 003......0000000000137000NHL - Før Sæ017æsonen000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷8fuVsAHg¬AD÷1505853000¬ADE÷1505853000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Nashville Predators¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NAS¬AE÷Nashville Predators¬WU÷nashville-predators¬WN÷FLA¬AF÷Florida Panthers¬WV÷florida-panthers¬AN÷n¬~AA÷Y7Lyo8b6¬AD÷1505862000¬ADE÷1505862000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Boston Bruins¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BOS¬AE÷Boston Bruins¬WU÷boston-bruins¬WN÷DET¬AF÷Detroit Red Wings¬WV÷detroit-red-wings¬AN÷n¬~AA÷A1jXETkS¬AD÷1505862000¬ADE÷1505862000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Buffalo Sabres¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Sabres¬WU÷buffalo-sabres¬WN÷PIT¬AF÷Pittsburgh Penguins¬WV÷pittsburgh-penguins¬AM÷Neutral beliggenhed.¬AN÷n¬~AA÷dKqK85i6¬AD÷1505862000¬ADE÷1505862000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Columbus Blue Jackets¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CBJ¬AE÷Columbus Blue Jackets¬WU÷columbus-blue-jackets¬WN÷CHI¬AF÷Chicago Blackhawks¬WV÷chicago-blackhawks¬AN÷n¬~AA÷WdSbuHee¬AD÷1505863800¬ADE÷1505863800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tampa Bay Lightning¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TAM¬AE÷Tampa Bay Lightning¬WU÷tampa-bay-lightning¬WN÷CAR¬AF÷Carolina Hurricanes¬WV÷carolina-hurricanes¬AN÷n¬~AA÷EcVkwnWO¬AD÷1505863800¬ADE÷1505863800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Toronto Maple Leafs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TOR¬AE÷Toronto Maple Leafs¬WU÷toronto-maple-leafs¬WN÷OTT¬AF÷Ottawa Senators¬WV÷ottawa-senators¬AN÷n¬~AA÷novZtUWa¬AD÷1505865600¬ADE÷1505865600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Nashville Predators¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NAS¬AE÷Nashville Predators¬WU÷nashville-predators¬WN÷FLA¬AF÷Florida Panthers¬WV÷florida-panthers¬AN÷n¬~AA÷rLoGZx6j¬AD÷1505867400¬ADE÷1505867400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Dallas Stars¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DAL¬AE÷Dallas Stars¬WU÷dallas-stars¬WN÷STL¬AF÷St. Louis Blues¬WV÷st-louis-blues¬AN÷n¬~AA÷Kx3q8v02¬AD÷1505869200¬ADE÷1505869200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Colorado Avalanche¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Colorado Avalanche¬WU÷colorado-avalanche¬WN÷VGK¬AF÷Vegas Golden Knights¬WV÷vegas-golden-knights¬AN÷n¬~AA÷Aq1hWK6R¬AD÷1505872800¬ADE÷1505872800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷San Jose Sharks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SJS¬AE÷San Jose Sharks¬WU÷san-jose-sharks¬WN÷ANA¬AF÷Anaheim Ducks¬WV÷anaheim-ducks¬AN÷n¬~AA÷QXt2vyB1¬AD÷1505948400¬ADE÷1505948400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Carolina Hurricanes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAR¬AE÷Carolina Hurricanes¬WU÷carolina-hurricanes¬WN÷TAM¬AF÷Tampa Bay Lightning¬WV÷tampa-bay-lightning¬AN÷n¬~AA÷KIIyGSct¬AD÷1505948400¬ADE÷1505948400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Montreal Canadiens¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MON¬AE÷Montreal Canadiens¬WU÷montreal-canadiens¬WN÷WSH¬AF÷Washington Capitals¬WV÷washington-capitals¬AN÷n¬~AA÷6eb41ne0¬AD÷1505948400¬ADE÷1505948400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New York Islanders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷PHI¬AF÷Philadelphia Flyers¬WV÷philadelphia-flyers¬WM÷NYI¬AE÷New York Islanders¬WU÷new-york-islanders¬AN÷n¬~AA÷vm3Xs1bA¬AD÷1505948400¬ADE÷1505948400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New York Rangers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYR¬AE÷New York Rangers¬WU÷new-york-rangers¬WN÷NJD¬AF÷New Jersey Devils¬WV÷new-jersey-devils¬AN÷n¬~AA÷vsrOLGtF¬AD÷1505948400¬ADE÷1505948400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Philadelphia Flyers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Flyers¬WU÷philadelphia-flyers¬WN÷NYI¬AF÷New York Islanders¬WV÷new-york-islanders¬AM÷Neutral beliggenhed.¬AN÷n¬~AA÷GWAtpSDC¬AD÷1505948400¬ADE÷1505948400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Pittsburgh Penguins¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PIT¬AE÷Pittsburgh Penguins¬WU÷pittsburgh-penguins¬WN÷DET¬AF÷Detroit Red Wings¬WV÷detroit-red-wings¬AN÷n¬~AA÷dOZcbMri¬AD÷1505952000¬ADE÷1505952000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷St. Louis Blues¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STL¬AE÷St. Louis Blues¬WU÷st-louis-blues¬WN÷CBJ¬AF÷Columbus Blue Jackets¬WV÷columbus-blue-jackets¬AN÷n¬~AA÷URvH91M9¬AD÷1505952000¬ADE÷1505952000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Winnipeg Jets¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WIN¬AE÷Winnipeg Jets¬WU÷winnipeg-jets¬WN÷EDM¬AF÷Edmonton Oilers¬WV÷edmonton-oilers¬AN÷n¬~AA÷ChmKRvFr¬AD÷1505959200¬ADE÷1505959200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Anaheim Ducks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ANA¬AE÷Anaheim Ducks¬WU÷anaheim-ducks¬WN÷ARI¬AF÷Arizona Coyotes¬WV÷arizona-coyotes¬AN÷n¬~AA÷SMxswTJB¬AD÷1505959200¬ADE÷1505959200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Calgary Flames¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAL¬AE÷Calgary Flames¬WU÷calgary-flames¬WN÷VAN¬AF÷Vancouver Canucks¬WV÷vancouver-canucks¬AN÷n¬~AA÷tQtoxmZH¬AD÷1505993400¬ADE÷1505993400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Vancouver Canucks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷VAN¬AE÷Vancouver Canucks¬WU÷vancouver-canucks¬WN÷LOS¬AF÷Los Angeles Kings¬WV÷los-angeles-kings¬AL÷{"1":[{"BN":"TV3 Sport 1","BU":"http:\/\/www.tv3sport.dk\/"},{"BN":"ViaPlay","BU":"http:\/\/viaplay.dk\/"}]}¬AM÷Neutral beliggenhed.¬AN÷n¬~AA÷0lxg5o34¬AD÷1506034800¬ADE÷1506034800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Boston Bruins¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BOS¬AE÷Boston Bruins¬WU÷boston-bruins¬WN÷PHI¬AF÷Philadelphia Flyers¬WV÷philadelphia-flyers¬AN÷n¬~AA÷Oz5quarT¬AD÷1506034800¬ADE÷1506034800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Montreal Canadiens¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷NJD¬AF÷New Jersey Devils¬WV÷new-jersey-devils¬WM÷MON¬AE÷Montreal Canadiens¬WU÷montreal-canadiens¬AN÷n¬~AA÷E3SSrMR6¬AD÷1506038400¬ADE÷1506038400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Minnesota Wild¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MIN¬AE÷Minnesota Wild¬WU÷minnesota-wild¬WN÷WIN¬AF÷Winnipeg Jets¬WV÷winnipeg-jets¬AN÷n¬~AA÷S6EpqnTI¬AD÷1506040200¬ADE÷1506040200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Chicago Blackhawks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CHI¬AE÷Chicago Blackhawks¬WU÷chicago-blackhawks¬WN÷DET¬AF÷Detroit Red Wings¬WV÷detroit-red-wings¬AN÷n¬~AA÷002gUMCD¬AD÷1506042000¬ADE÷1506042000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Colorado Avalanche¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷DAL¬AF÷Dallas Stars¬WV÷dallas-stars¬WM÷COL¬AE÷Colorado Avalanche¬WU÷colorado-avalanche¬AN÷n¬~AA÷bT1m7bF8¬AD÷1506047400¬ADE÷1506047400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷San Jose Sharks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SJS¬AE÷San Jose Sharks¬WU÷san-jose-sharks¬WN÷VGK¬AF÷Vegas Golden Knights¬WV÷vegas-golden-knights¬AN÷n¬~~
4
1505840345
1368
Hjælp: Du er på NHL resultater sektionen indenfor Ishockey/USA. FlashScore.dk tilbyder NHL livescore, slutresultater og deltidsresultat, NHL stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden dansk NHL live resultater kan du følge over 100 ishockey turneringer fra mere end 15 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). NHL resultat service er real time og opdateres live.