Fodbold »Ghana » Premier League » 2015/2016

results
SA÷1¬~ZA÷GHANA: Premier League¬ZEE÷6BeXoaup¬ZB÷82¬ZY÷Ghana¬ZC÷ERGaF907¬ZD÷s¬ZE÷WOGvsb0n¬ZF÷1¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷82_6BeXoaup¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/ghana/premier-league/¬ZX÷00Ghana 005......0000000000153000Premier Leag014League000¬ZCC÷0¬~AA÷0dxCZX1r¬AD÷1474211700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Aduana Stars¬ER÷Runde 30¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ADU¬AE÷Aduana Stars¬WU÷aduana-stars¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷INT¬AF÷Inter Allies¬WV÷international-allies¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷ppvOWVo1¬AD÷1474211700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Asante Kotoko¬ER÷Runde 30¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ASA¬AE÷Asante Kotoko¬WU÷asante-kotoko¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬WN÷WAF¬AF÷WAFA¬WV÷wafa¬AH÷1¬AN÷n¬~AA÷Y9zKXBWf¬AD÷1474211700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Berekum Chelsea¬ER÷Runde 30¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BEC¬AE÷Berekum Chelsea¬WU÷berekum-chelsea¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬BA÷1¬BC÷3¬WN÷TEC¬AF÷Techiman City¬WV÷techiman-city¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷tCeuufvL¬AD÷1474211700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dreams¬ER÷Runde 30¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DRE¬AE÷Dreams¬WU÷dreams-fc¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷EBU¬AF÷Ebusua Dwarfs¬WV÷ebusua-dwarfs¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷K2fqvEgR¬AD÷1474211700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Liberty¬ER÷Runde 30¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷BEC¬AF÷Bechem United¬WV÷bechem-united¬AH÷1¬WM÷LIB¬AE÷Liberty¬WU÷liberty¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬AN÷n¬~AA÷S8TSVk17¬AD÷1474211700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Medeama¬ER÷Runde 30¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MED¬AE÷Medeama¬WU÷medeama¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷3¬BA÷2¬BC÷1¬WN÷ASH¬AF÷Ashanti Gold¬WV÷ashanti-gold¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷3¬BB÷1¬BD÷2¬AN÷n¬~AA÷nkdytzPE¬AD÷1474211700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Edubiase¬ER÷Runde 30¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NEW¬AE÷New Edubiase¬WU÷new-edubiase¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷HEA¬AF÷Hearts Of Oak¬WV÷hearts-of-oak¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷3¬BB÷0¬BD÷3¬AN÷n¬~AA÷vmyGYiHl¬AD÷1474211700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sekondi Hasaacas¬ER÷Runde 30¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TZI¬AE÷Sekondi Hasaacas¬WU÷sekondi-hasaacas¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷STA¬AF÷All Stars¬WV÷all-stars¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷WtElIWW7¬AD÷1473866100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Bechem United¬ER÷Runde 29¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BEC¬AE÷Bechem United¬WU÷bechem-united¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷DRE¬AF÷Dreams¬WV÷dreams-fc¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷bF0sKh2e¬AD÷1473865200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷All Stars¬ER÷Runde 29¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷STA¬AE÷All Stars¬WU÷all-stars¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷ADU¬AF÷Aduana Stars¬WV÷aduana-stars¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷0vL6QfPR¬AD÷1473865200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ashanti Gold¬ER÷Runde 29¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ASH¬AE÷Ashanti Gold¬WU÷ashanti-gold¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷5¬BA÷1¬BC÷4¬WN÷ASA¬AF÷Asante Kotoko¬WV÷asante-kotoko¬AH÷3¬BB÷2¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷6HL2RzAL¬AD÷1473865200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ebusua Dwarfs¬ER÷Runde 29¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷EBU¬AE÷Ebusua Dwarfs¬WU÷ebusua-dwarfs¬AS÷1¬AZ÷1¬AJ÷1¬AG÷5¬BA÷2¬BC÷3¬WN÷NEW¬AF÷New Edubiase¬WV÷new-edubiase¬AK÷2¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷YohXtG98¬AD÷1473865200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hearts Of Oak¬ER÷Runde 29¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷MED¬AF÷Medeama¬WV÷medeama¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬WM÷HEA¬AE÷Hearts Of Oak¬WU÷hearts-of-oak¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬AN÷n¬~AA÷hjFpJCH1¬AD÷1473865200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Inter Allies¬ER÷Runde 29¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷INT¬AE÷Inter Allies¬WU÷international-allies¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷LIB¬AF÷Liberty¬WV÷liberty¬AK÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷KO1wLYnk¬AD÷1473865200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Techiman City¬ER÷Runde 29¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TEC¬AE÷Techiman City¬WU÷techiman-city¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷TZI¬AF÷Sekondi Hasaacas¬WV÷sekondi-hasaacas¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷x0CYLEXr¬AD÷1473865200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷WAFA¬ER÷Runde 29¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WAF¬AE÷WAFA¬WU÷wafa¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷BEC¬AF÷Berekum Chelsea¬WV÷berekum-chelsea¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷Ieu85gm2¬AD÷1473606000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Aduana Stars¬ER÷Runde 28¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ADU¬AE÷Aduana Stars¬WU÷aduana-stars¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷4¬BA÷1¬BC÷3¬WN÷TEC¬AF÷Techiman City¬WV÷techiman-city¬AK÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷AkSgTdu9¬AD÷1473606000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Berekum Chelsea¬ER÷Runde 28¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BEC¬AE÷Berekum Chelsea¬WU÷berekum-chelsea¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷ASH¬AF÷Ashanti Gold¬WV÷ashanti-gold¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷Odna7FIk¬AD÷1473606000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dreams¬ER÷Runde 28¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷INT¬AF÷Inter Allies¬WV÷international-allies¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬WM÷DRE¬AE÷Dreams¬WU÷dreams-fc¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬AN÷n¬~AA÷IcKRPNYG¬AD÷1473606000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hearts Of Oak¬ER÷Runde 28¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HEA¬AE÷Hearts Of Oak¬WU÷hearts-of-oak¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷EBU¬AF÷Ebusua Dwarfs¬WV÷ebusua-dwarfs¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷6Ly46ZXe¬AD÷1473606000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Liberty¬ER÷Runde 28¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LIB¬AE÷Liberty¬WU÷liberty¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷STA¬AF÷All Stars¬WV÷all-stars¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷SQMbSGfF¬AD÷1473606000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Medeama¬ER÷Runde 28¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MED¬AE÷Medeama¬WU÷medeama¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷ASA¬AF÷Asante Kotoko¬WV÷asante-kotoko¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷p6me8e3q¬AD÷1473606000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New Edubiase¬ER÷Runde 28¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NEW¬AE÷New Edubiase¬WU÷new-edubiase¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷BEC¬AF÷Bechem United¬WV÷bechem-united¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷WbTkUxQ2¬AD÷1473606000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sekondi Hasaacas¬ER÷Runde 28¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷TZI¬AE÷Sekondi Hasaacas¬WU÷sekondi-hasaacas¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷WAF¬AF÷WAFA¬WV÷wafa¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AN÷n¬~
1
1481290123
240
fixtures
1
1481290123
0
Hjælp: Du er på Ghana Premier League resultater sektionen indenfor Fodbold/Ghana. FlashScore.dk tilbyder Ghana Premier League livescore, slutresultater og deltidsresultat, Ghana Premier League stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden Ghana Premier League live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). Ghana Premier League resultat service er real time og opdateres live.