Basketball »Storbritannien » BBL » 2016/2017

results
SA÷3¬~ZA÷STORBRITANNIEN: BBL¬ZEE÷4UagCA6s¬ZB÷197¬ZY÷Storbritannien¬ZC÷bLo5bGjd¬ZD÷p¬ZE÷lQAKlFD1¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷197_4UagCA6s¬ZJ÷2¬ZL÷/basketball/storbritannien/bbl/¬ZX÷04Storbritanni014annien0220000000169000BBL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Storbritannien¬~AA÷YRFFH3Gs¬AD÷1492965000¬ADE÷1492965000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cheshire Phoenix¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CHE¬AE÷Cheshire Phoenix¬WU÷cheshire-phoenix¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷128¬BA÷39¬BC÷37¬BE÷25¬BG÷27¬WN÷LEE¬AF÷Leeds Force¬WV÷leeds-force¬AH÷77¬BB÷12¬BD÷28¬BF÷19¬BH÷18¬AN÷n¬~AA÷SlFJGNVm¬AD÷1492963200¬ADE÷1492963200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Glasgow Rocks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷VER¬AE÷Glasgow Rocks¬WU÷glasgow-rocks¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷80¬BA÷16¬BC÷21¬BE÷17¬BG÷26¬WN÷LON¬AF÷London Lions¬WV÷london-lions¬AH÷77¬BB÷25¬BD÷24¬BF÷19¬BH÷9¬AN÷n¬~AA÷OG8SE100¬AD÷1492963200¬ADE÷1492963200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Manchester Giants¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAN¬AE÷Manchester Giants¬WU÷manchester-giants¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷99¬BA÷26¬BC÷23¬BE÷26¬BG÷24¬WN÷PLY¬AF÷Plymouth Raiders¬WV÷plymouth-raiders¬AH÷93¬BB÷28¬BD÷27¬BF÷25¬BH÷13¬AN÷n¬~AA÷6uENFsof¬AD÷1492959600¬ADE÷1492959600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Leicester Riders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LEI¬AE÷Leicester Riders¬WU÷leicester-riders¬AG÷77¬BA÷26¬BC÷21¬BE÷13¬BG÷17¬WN÷WOR¬AF÷Worcester Wolves¬WV÷worcester-wolves¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷80¬BB÷21¬BD÷15¬BF÷16¬BH÷28¬AN÷n¬~AA÷dU6zDuVC¬AD÷1492959600¬ADE÷1492959600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Surrey Scorchers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GUI¬AE÷Surrey Scorchers¬WU÷surrey-scorchers¬AG÷71¬BA÷19¬BC÷17¬BE÷14¬BG÷21¬WN÷BRI¬AF÷Bristol Flyers¬WV÷bristol-flyers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷79¬BB÷23¬BD÷13¬BF÷16¬BH÷27¬AN÷n¬~AA÷277WDLF6¬AD÷1492952400¬ADE÷1492952400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sheffield Sharks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SHE¬AE÷Sheffield Sharks¬WU÷sheffield-sharks¬AG÷82¬BA÷20¬BC÷22¬BE÷18¬BG÷22¬WN÷NEW¬AF÷Newcastle Eagles¬WV÷newcastle-eagles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷84¬BB÷27¬BD÷10¬BF÷29¬BH÷18¬AN÷n¬~ZA÷STORBRITANNIEN: BBL - Play Offs¬ZEE÷4UagCA6s¬ZB÷197¬ZY÷Storbritannien¬ZC÷GtbeNaTd¬ZD÷p¬ZE÷lQAKlFD1¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷197_4UagCA6s¬ZJ÷11¬ZL÷/basketball/storbritannien/bbl/¬ZX÷04Storbritanni014annien0220000000225000BBL - Play O015y Offs000¬ZCC÷0¬ZAF÷Storbritannien¬~AA÷hWxKAHDk¬AD÷1494774000¬ADE÷1494774000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Leicester Riders¬ER÷Finale¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LEI¬AE÷Leicester Riders¬WU÷leicester-riders¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷2¬AG÷84¬BA÷29¬BC÷18¬BE÷25¬BG÷12¬WN÷NEW¬AF÷Newcastle Eagles¬WV÷newcastle-eagles¬AH÷63¬BB÷11¬BD÷16¬BF÷17¬BH÷19¬AN÷n¬~AA÷OENenLQ9¬AD÷1494169200¬ADE÷1494169200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Leicester Riders¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LEI¬AE÷Leicester Riders¬WU÷leicester-riders¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷72¬BA÷13¬BC÷16¬BE÷26¬BG÷17¬WN÷LON¬AF÷London Lions¬WV÷london-lions¬AH÷55¬BB÷17¬BD÷13¬BF÷10¬BH÷15¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 90-71. Samlet: 162-126. ¬AN÷n¬~AA÷pOOim1B3¬AD÷1494009360¬ADE÷1494009360¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Worcester Wolves¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WOR¬AE÷Worcester Wolves¬WU÷worcester-wolves¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷111¬AT÷103¬BA÷31¬BC÷23¬BE÷29¬BG÷20¬BI÷8¬WN÷NEW¬AF÷Newcastle Eagles¬WV÷newcastle-eagles¬BZ÷1¬AH÷94¬AU÷84¬BB÷32¬BD÷13¬BF÷24¬BH÷15¬BJ÷10¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 86-105. Samlet: 197-199. ¬AN÷n¬~AA÷I1helsdc¬AD÷1494009000¬ADE÷1494009000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷London Lions¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LON¬AE÷London Lions¬WU÷london-lions¬AG÷71¬BA÷19¬BC÷21¬BE÷23¬BG÷8¬WN÷LEI¬AF÷Leicester Riders¬WV÷leicester-riders¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷90¬BB÷24¬BD÷23¬BF÷22¬BH÷21¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷vBgikNti¬AD÷1493836200¬ADE÷1493836200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Newcastle Eagles¬ER÷Semifinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NEW¬AE÷Newcastle Eagles¬WU÷newcastle-eagles¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷105¬BA÷23¬BC÷30¬BE÷28¬BG÷24¬WN÷WOR¬AF÷Worcester Wolves¬WV÷worcester-wolves¬AH÷86¬BB÷18¬BD÷31¬BF÷21¬BH÷16¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷YkAxlvvf¬AD÷1493568000¬ADE÷1493568000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Glasgow Rocks¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷LON¬AF÷London Lions¬WV÷london-lions¬BZ÷1¬AH÷62¬BB÷10¬BD÷23¬BF÷12¬BH÷17¬WM÷VER¬AE÷Glasgow Rocks¬WU÷glasgow-rocks¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷71¬BA÷12¬BC÷20¬BE÷21¬BG÷18¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 70-91. Samlet: 141-153. ¬AN÷n¬~AA÷faBYlKOm¬AD÷1493568000¬ADE÷1493568000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Newcastle Eagles¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NEW¬AE÷Newcastle Eagles¬WU÷newcastle-eagles¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷84¬BA÷21¬BC÷25¬BE÷21¬BG÷17¬WN÷BRI¬AF÷Bristol Flyers¬WV÷bristol-flyers¬AH÷82¬BB÷26¬BD÷21¬BF÷18¬BH÷17¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 97-94. Samlet: 181-176. ¬AN÷n¬~AA÷nZBUk09s¬AD÷1493564400¬ADE÷1493564400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Leicester Riders¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GUI¬AF÷Surrey Scorchers¬WV÷surrey-scorchers¬AH÷58¬BB÷12¬BD÷13¬BF÷20¬BH÷13¬WM÷LEI¬AE÷Leicester Riders¬WU÷leicester-riders¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷94¬BA÷28¬BC÷23¬BE÷24¬BG÷19¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 73-73. Samlet: 167-131. ¬AN÷n¬~AA÷GEasmbg0¬AD÷1493564400¬ADE÷1493564400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Worcester Wolves¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WOR¬AE÷Worcester Wolves¬WU÷worcester-wolves¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷86¬BA÷21¬BC÷29¬BE÷20¬BG÷16¬WN÷SHE¬AF÷Sheffield Sharks¬WV÷sheffield-sharks¬AH÷84¬BB÷16¬BD÷18¬BF÷20¬BH÷30¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 73-71. Samlet: 159-155. ¬AN÷n¬~AA÷zerCXIgD¬AD÷1493404560¬ADE÷1493404560¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Surrey Scorchers¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷LEI¬AF÷Leicester Riders¬WV÷leicester-riders¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷73¬BB÷13¬BD÷18¬BF÷19¬BH÷23¬WM÷GUI¬AE÷Surrey Scorchers¬WU÷surrey-scorchers¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷73¬BA÷12¬BC÷20¬BE÷20¬BG÷21¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷lbWgd2WD¬AD÷1493404200¬ADE÷1493404200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Bristol Flyers¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷NEW¬AF÷Newcastle Eagles¬WV÷newcastle-eagles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷97¬BB÷30¬BD÷23¬BF÷24¬BH÷20¬WM÷BRI¬AE÷Bristol Flyers¬WU÷bristol-flyers¬AG÷94¬BA÷9¬BC÷26¬BE÷18¬BG÷41¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷21zbeMoK¬AD÷1493404200¬ADE÷1493404200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷London Lions¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LON¬AE÷London Lions¬WU÷london-lions¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷91¬BA÷28¬BC÷16¬BE÷24¬BG÷23¬WN÷VER¬AF÷Glasgow Rocks¬WV÷glasgow-rocks¬AH÷70¬BB÷12¬BD÷33¬BF÷15¬BH÷10¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~AA÷pQP2ft1Q¬AD÷1493404200¬ADE÷1493404200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sheffield Sharks¬ER÷Kvartfinalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SHE¬AE÷Sheffield Sharks¬WU÷sheffield-sharks¬AG÷71¬BA÷14¬BC÷15¬BE÷21¬BG÷21¬WN÷WOR¬AF÷Worcester Wolves¬WV÷worcester-wolves¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷73¬BB÷22¬BD÷21¬BF÷15¬BH÷15¬AM÷1. etape.¬AN÷n¬~
3
1498559113
211
fixtures
3
1498559113
0
Hjælp: Du er på BBL 2016/2017 resultater sektionen indenfor Basketball/Storbritannien. FlashScore.dk tilbyder BBL 2016/2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, BBL 2016/2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden dansk BBL 2016/2017 live resultater kan du følge over 150 basketball turneringer fra mere end 30 forskellige lande omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). BBL 2016/2017 resultat service er real time og opdateres live.