Australsk fodbold »Australien » AFL » 2017

results
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷baAtfnCn¬ZD÷t¬ZE÷EVtHWs1B¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australsk-fodbold/australien/afl/¬ZX÷14Australien 010ralien0000000000169000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷vaFhoDaI¬AD÷1498372800¬ADE÷1498372800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷St Kilda Saints¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Suns¬WV÷gold-coast-suns¬AH÷.10.12.72¬BB÷.4.2.26¬BD÷.3.3.21¬BF÷.1.4.10¬BH÷.2.3.15¬WM÷KIL¬AE÷St Kilda Saints¬WU÷st-kilda-saints¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.14.20.104¬BA÷.3.6.24¬BC÷.5.5.35¬BE÷.2.3.15¬BG÷.4.6.30¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷dzQmngpC¬AD÷1498368000¬ADE÷1498368000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬WU÷richmond-tigers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.11.18.84¬BA÷.3.3.21¬BC÷.2.7.19¬BE÷.2.3.15¬BG÷.4.5.29¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬WV÷carlton-blues¬AH÷.8.10.58¬BB÷.4.1.25¬BD÷.0.1.1¬BF÷.2.4.16¬BH÷.2.4.16¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷IqRqmZU5¬AD÷1498360200¬ADE÷1498360200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Geelong Cats¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GEE¬AE÷Geelong Cats¬WU÷geelong-cats¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.10.14.74¬BA÷.2.0.12¬BC÷.2.5.17¬BE÷.3.4.22¬BG÷.3.5.23¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬WV÷fremantle-dockers¬AH÷.11.6.72¬BB÷.1.1.7¬BD÷.7.2.44¬BF÷.3.1.19¬BH÷.0.2.2¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷lAMulFFa¬AD÷1498297200¬ADE÷1498297200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Demons¬WV÷melbourne-demons¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.15.9.99¬BB÷.3.1.19¬BD÷.3.5.23¬BF÷.4.2.26¬BH÷.5.1.31¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬WU÷west-coast-eagles¬AG÷.14.12.96¬BA÷.2.5.17¬BC÷.3.2.20¬BE÷.6.3.39¬BG÷.3.2.20¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷AJNyke0g¬AD÷1498296300¬ADE÷1498296300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬WU÷western-bulldogs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.15.17.107¬BA÷.6.4.40¬BC÷.4.4.28¬BE÷.3.6.24¬BG÷.2.3.15¬WN÷NOR¬AF÷North Melbourne Kangaroos¬WV÷north-melbourne-kangaroos¬AH÷.16.10.106¬BB÷.3.4.22¬BD÷.4.1.25¬BF÷.5.2.32¬BH÷.4.3.27¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷SfYWkyom¬AD÷1498286100¬ADE÷1498286100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Brisbane Lions¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Lions¬WU÷brisbane-lions¬AG÷.12.14.86¬BA÷.2.4.16¬BC÷.2.1.13¬BE÷.3.5.23¬BG÷.5.4.34¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬WV÷greater-western-sydney¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.22.14.146¬BB÷.3.3.21¬BD÷.6.5.41¬BF÷.9.3.57¬BH÷.4.3.27¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷EiUSjHVt¬AD÷1498275900¬ADE÷1498275900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Collingwood Magpies¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Collingwood Magpies¬WU÷collingwood-magpies¬AG÷.9.8.62¬BA÷.1.0.6¬BC÷.3.3.21¬BE÷.2.4.16¬BG÷.3.1.19¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬WV÷port-adelaide-power¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.13.15.93¬BB÷.4.3.27¬BD÷.2.5.17¬BF÷.5.3.33¬BH÷.2.4.16¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷dCs1ecNP¬AD÷1498211400¬ADE÷1498211400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sydney Swans¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Swans¬WU÷sydney-swans¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.11.20.86¬BA÷.2.5.17¬BC÷.3.6.24¬BE÷.3.6.24¬BG÷.3.3.21¬WN÷ESS¬AF÷Essendon Bombers¬WV÷essendon-bombers¬AH÷.12.13.85¬BB÷.2.4.16¬BD÷.2.5.17¬BF÷.3.2.20¬BH÷.5.2.32¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷ILrcdw8J¬AD÷1498125000¬ADE÷1498125000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Adelaide Crows¬ER÷Runde 14¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ADE¬AE÷Adelaide Crows¬WU÷adelaide-crows¬AG÷.12.10.82¬BA÷.4.2.26¬BC÷.5.2.32¬BE÷.1.2.8¬BG÷.2.4.16¬WN÷HAW¬AF÷Hawthorn Hawks¬WV÷hawthorn-hawks¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.14.12.96¬BB÷.4.2.26¬BD÷.2.2.14¬BF÷.3.3.21¬BH÷.5.5.35¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷ITxMXgVI¬AD÷1497763200¬ADE÷1497763200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Runde 13¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬WU÷western-bulldogs¬AG÷.8.8.56¬BA÷.0.1.1¬BC÷.3.2.20¬BE÷.3.2.20¬BG÷.2.3.15¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Demons¬WV÷melbourne-demons¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.17.11.113¬BB÷.4.2.26¬BD÷.4.4.28¬BF÷.6.1.37¬BH÷.3.4.22¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷vwvIYZFC¬AD÷1497691500¬ADE÷1497691500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Runde 13¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬WU÷gold-coast-suns¬AG÷.11.7.73¬BA÷.1.1.7¬BC÷.2.1.13¬BE÷.4.4.28¬BG÷.4.1.25¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬WV÷carlton-blues¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.12.11.83¬BB÷.4.4.28¬BD÷.2.4.16¬BF÷.1.1.7¬BH÷.5.2.32¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷pGvEZF06¬AD÷1497681300¬ADE÷1497681300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Port Adelaide Power¬ER÷Runde 13¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷POR¬AE÷Port Adelaide Power¬WU÷port-adelaide-power¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.18.13.121¬BA÷.5.6.36¬BC÷.3.3.21¬BE÷.6.1.37¬BG÷.4.3.27¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Lions¬WV÷brisbane-lions¬AH÷.12.9.81¬BB÷.3.3.21¬BD÷.3.3.21¬BF÷.4.0.24¬BH÷.2.3.15¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷WCzAzdo0¬AD÷1497671100¬ADE÷1497671100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Runde 13¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬WU÷richmond-tigers¬AG÷.10.11.71¬BA÷.5.3.33¬BC÷.2.3.15¬BE÷.2.1.13¬BG÷.1.4.10¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Swans¬WV÷sydney-swans¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.12.8.80¬BB÷.0.4.4¬BD÷.3.1.19¬BF÷.4.1.25¬BH÷.5.2.32¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷llo5yxWg¬AD÷1497606600¬ADE÷1497606600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷North Melbourne Kangaroos¬ER÷Runde 13¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOR¬AE÷North Melbourne Kangaroos¬WU÷north-melbourne-kangaroos¬AG÷.10.12.72¬BA÷.2.5.17¬BC÷.0.1.1¬BE÷.2.3.15¬BG÷.6.3.39¬WN÷KIL¬AF÷St Kilda Saints¬WV÷st-kilda-saints¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.12.17.89¬BB÷.5.3.33¬BD÷.3.5.23¬BF÷.1.7.13¬BH÷.3.2.20¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Acn1xIGm¬AD÷1497521400¬ADE÷1497521400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Runde 13¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬WU÷west-coast-eagles¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.11.17.83¬BA÷.4.3.27¬BC÷.3.6.24¬BE÷.1.5.11¬BG÷.3.3.21¬WN÷GEE¬AF÷Geelong Cats¬WV÷geelong-cats¬AH÷.10.10.70¬BB÷.1.2.8¬BD÷.1.1.7¬BF÷.3.3.21¬BH÷.5.4.34¬AW÷1¬AN÷n¬~
18
1498436106
117
fixtures
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷baAtfnCn¬ZD÷t¬ZE÷EVtHWs1B¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australsk-fodbold/australien/afl/¬ZX÷14Australien 010ralien0000000000169000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷jZIdpXEO¬AD÷1498816200¬ADE÷1498816200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Melbourne Demons¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Demons¬WU÷melbourne-demons¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Swans¬WV÷sydney-swans¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷4x7v9GiP¬AD÷1498880700¬ADE÷1498880700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬WU÷western-bulldogs¬WN÷WES¬AF÷West Coast Eagles¬WV÷west-coast-eagles¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷6og64z0t¬AD÷1498882200¬ADE÷1498882200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Carlton Blues¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAR¬AE÷Carlton Blues¬WU÷carlton-blues¬WN÷ADE¬AF÷Adelaide Crows¬WV÷adelaide-crows¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷OMmB3fFn¬AD÷1498890900¬ADE÷1498890900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬WU÷gold-coast-suns¬WN÷NOR¬AF÷North Melbourne Kangaroos¬WV÷north-melbourne-kangaroos¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷dznJ1Yqa¬AD÷1498900200¬ADE÷1498900200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Port Adelaide Power¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷POR¬AE÷Port Adelaide Power¬WU÷port-adelaide-power¬WN÷RIC¬AF÷Richmond Tigers¬WV÷richmond-tigers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷2DnF2EUh¬AD÷1498901100¬ADE÷1498901100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Greater Western Sydney¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷GEE¬AF÷Geelong Cats¬WV÷geelong-cats¬WM÷GRE¬AE÷Greater Western Sydney¬WU÷greater-western-sydney¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷AwjN0ha5¬AD÷1498965000¬ADE÷1498965000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Essendon Bombers¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ESS¬AE÷Essendon Bombers¬WU÷essendon-bombers¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Lions¬WV÷brisbane-lions¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷h2uSaCEB¬AD÷1498972800¬ADE÷1498972800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hawthorn Hawks¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷COL¬AF÷Collingwood Magpies¬WV÷collingwood-magpies¬WM÷HAW¬AE÷Hawthorn Hawks¬WU÷hawthorn-hawks¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷WhvWbWTH¬AD÷1498977300¬ADE÷1498977300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Fremantle Dockers¬ER÷Runde 15¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FRE¬AE÷Fremantle Dockers¬WU÷fremantle-dockers¬WN÷KIL¬AF÷St Kilda Saints¬WV÷st-kilda-saints¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷QThZcjqO¬AD÷1499419200¬ADE÷1499419200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Adelaide Crows¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ADE¬AE÷Adelaide Crows¬WU÷adelaide-crows¬WN÷WES¬AF÷Western Bulldogs¬WV÷western-bulldogs¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷4KiwcAbU¬AD÷1499485500¬ADE÷1499485500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hawthorn Hawks¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HAW¬AE÷Hawthorn Hawks¬WU÷hawthorn-hawks¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬WV÷greater-western-sydney¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷UsJqIgUu¬AD÷1499487000¬ADE÷1499487000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Collingwood Magpies¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Collingwood Magpies¬WU÷collingwood-magpies¬WN÷ESS¬AF÷Essendon Bombers¬WV÷essendon-bombers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷roNmHDqn¬AD÷1499495700¬ADE÷1499495700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sydney Swans¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Swans¬WU÷sydney-swans¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Suns¬WV÷gold-coast-suns¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷x8MiGXbh¬AD÷1499505900¬ADE÷1499505900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Brisbane Lions¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Lions¬WU÷brisbane-lions¬WN÷GEE¬AF÷Geelong Cats¬WV÷geelong-cats¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷GbLeFiEb¬AD÷1499505900¬ADE÷1499505900¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷St Kilda Saints¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KIL¬AE÷St Kilda Saints¬WU÷st-kilda-saints¬WN÷RIC¬AF÷Richmond Tigers¬WV÷richmond-tigers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷YZF0EBT4¬AD÷1499569800¬ADE÷1499569800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷North Melbourne Kangaroos¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOR¬AE÷North Melbourne Kangaroos¬WU÷north-melbourne-kangaroos¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬WV÷fremantle-dockers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷6mE8CkbH¬AD÷1499575200¬ADE÷1499575200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬WU÷west-coast-eagles¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬WV÷port-adelaide-power¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷CQE4DVrB¬AD÷1499577600¬ADE÷1499577600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Carlton Blues¬ER÷Runde 16¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CAR¬AE÷Carlton Blues¬WU÷carlton-blues¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Demons¬WV÷melbourne-demons¬AW÷1¬AN÷n¬~
18
1498436106
81
Hjælp: Du er på AFL 2017 resultater sektionen indenfor Australsk fodbold. FlashScore.dk tilbyder AFL 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, AFL 2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden AFL 2017 resultater kan du følge over 5000 turneringer fra mere end 30 forskellige typer af sport omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering).AFL 2017 resultat service er real time og opdateres live.