Australsk fodbold »Australien » AFL » 2017

results
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷baAtfnCn¬ZD÷t¬ZE÷EVtHWs1B¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australsk-fodbold/australien/afl/¬ZX÷14Australien 010ralien0000000000169000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷hGvOZqqE¬AD÷1493447700¬ADE÷1493447700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Brisbane Lions¬ER÷Runde 6¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Lions¬WU÷brisbane-lions¬AG÷.10.7.67¬BA÷.2.2.14¬BC÷.1.2.8¬BE÷.4.1.25¬BG÷.3.2.20¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬WV÷port-adelaide-power¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.22.18.150¬BB÷.7.4.46¬BD÷.4.7.31¬BF÷.7.3.45¬BH÷.4.4.28¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷GbeuB06D¬AD÷1493439000¬ADE÷1493439000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Carlton Blues¬ER÷Runde 6¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷CAR¬AE÷Carlton Blues¬WU÷carlton-blues¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.15.7.97¬BA÷.1.3.9¬BC÷.4.1.25¬BE÷.5.3.33¬BG÷.5.0.30¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Swans¬WV÷sydney-swans¬AH÷.11.12.78¬BB÷.3.2.20¬BD÷.3.4.22¬BF÷.2.4.16¬BH÷.3.2.20¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷x8dyCti7¬AD÷1493437500¬ADE÷1493437500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hawthorn Hawks¬ER÷Runde 6¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷HAW¬AE÷Hawthorn Hawks¬WU÷hawthorn-hawks¬AG÷.8.7.55¬BA÷.2.1.13¬BC÷.1.3.9¬BE÷.1.1.7¬BG÷.4.2.26¬WN÷KIL¬AF÷St Kilda Saints¬WV÷st-kilda-saints¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.19.16.130¬BB÷.3.5.23¬BD÷.3.3.21¬BF÷.8.5.53¬BH÷.5.3.33¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷rocXCMy1¬AD÷1493373000¬ADE÷1493373000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Greater Western Sydney¬ER÷Runde 6¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷GRE¬AE÷Greater Western Sydney¬WU÷greater-western-sydney¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.11.9.75¬BA÷.3.3.21¬BC÷.3.0.18¬BE÷.2.3.15¬BG÷.3.3.21¬WN÷WES¬AF÷Western Bulldogs¬WV÷western-bulldogs¬AH÷.9.19.73¬BB÷.2.4.16¬BD÷.4.8.32¬BF÷.1.5.11¬BH÷.2.2.14¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷p0vUD2Mf¬AD÷1493097600¬ADE÷1493097600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Essendon Bombers¬ER÷Runde 5¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷ESS¬AE÷Essendon Bombers¬WU÷essendon-bombers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.15.10.100¬BA÷.4.3.27¬BC÷.2.3.15¬BE÷.5.3.33¬BG÷.4.1.25¬WN÷COL¬AF÷Collingwood Magpies¬WV÷collingwood-magpies¬AH÷.11.16.82¬BB÷.1.2.8¬BD÷.4.7.31¬BF÷.4.3.27¬BH÷.2.4.16¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷2ykPEr7l¬AD÷1493025900¬ADE÷1493025900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Runde 5¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬WU÷richmond-tigers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.12.16.88¬BA÷.3.1.19¬BC÷.3.5.23¬BE÷.1.5.11¬BG÷.5.5.35¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Demons¬WV÷melbourne-demons¬AH÷.11.9.75¬BB÷.3.4.22¬BD÷.4.2.26¬BF÷.4.1.25¬BH÷.0.2.2¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷OpjLFOir¬AD÷1492929600¬ADE÷1492929600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hawthorn Hawks¬ER÷Runde 5¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷HAW¬AE÷Hawthorn Hawks¬WU÷hawthorn-hawks¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.19.11.125¬BA÷.3.4.22¬BC÷.6.4.40¬BE÷.3.1.19¬BG÷.7.2.44¬WN÷WES¬AF÷West Coast Eagles¬WV÷west-coast-eagles¬AH÷.11.8.74¬BB÷.2.2.14¬BD÷.3.3.21¬BF÷.2.3.15¬BH÷.4.0.24¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷WhbgK4qR¬AD÷1492924800¬ADE÷1492924800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷St Kilda Saints¬ER÷Runde 5¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷KIL¬AE÷St Kilda Saints¬WU÷st-kilda-saints¬AG÷.13.10.88¬BA÷.4.1.25¬BC÷.4.4.28¬BE÷.4.2.26¬BG÷.1.3.9¬WN÷GEE¬AF÷Geelong Cats¬WV÷geelong-cats¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.19.12.126¬BB÷.6.1.37¬BD÷.2.2.14¬BF÷.3.5.23¬BH÷.8.4.52¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷h2akLpUK¬AD÷1492854000¬ADE÷1492854000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Fremantle Dockers¬ER÷Runde 5¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷FRE¬AE÷Fremantle Dockers¬WU÷fremantle-dockers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.9.13.67¬BA÷.2.3.15¬BC÷.0.3.3¬BE÷.2.4.16¬BG÷.5.3.33¬WN÷NOR¬AF÷North Melbourne Kangaroos¬WV÷north-melbourne-kangaroos¬AH÷.9.8.62¬BB÷.2.3.15¬BD÷.4.2.26¬BF÷.1.2.8¬BH÷.2.1.13¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷AwApMQEE¬AD÷1492853100¬ADE÷1492853100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sydney Swans¬ER÷Runde 5¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Swans¬WU÷sydney-swans¬AG÷.9.9.63¬BA÷.4.1.25¬BC÷.0.3.3¬BE÷.4.3.27¬BG÷.1.2.8¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬WV÷greater-western-sydney¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.15.15.105¬BB÷.5.5.35¬BD÷.4.1.25¬BF÷.2.5.17¬BH÷.4.4.28¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷dz6tN6a8¬AD÷1492842900¬ADE÷1492842900¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Runde 5¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬WU÷gold-coast-suns¬AG÷.13.8.86¬BA÷.2.2.14¬BC÷.2.1.13¬BE÷.4.2.26¬BG÷.5.3.33¬WN÷ADE¬AF÷Adelaide Crows¬WV÷adelaide-crows¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.23.15.153¬BB÷.7.6.48¬BD÷.4.3.27¬BF÷.6.3.39¬BH÷.6.3.39¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷rXHbbNM7¬AD÷1492832700¬ADE÷1492832700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Runde 5¬AX÷1¬BX÷-1¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Lions¬WV÷brisbane-lions¬AH÷.14.6.90¬BB÷.5.0.30¬BD÷.7.3.45¬BF÷.0.2.2¬BH÷.2.1.13¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬WU÷western-bulldogs¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.17.20.122¬BA÷.3.7.25¬BC÷.2.6.18¬BE÷.4.5.29¬BG÷.8.2.50¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷4tJfa371¬AD÷1492768200¬ADE÷1492768200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Port Adelaide Power¬ER÷Runde 5¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷POR¬AE÷Port Adelaide Power¬WU÷port-adelaide-power¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷.20.17.137¬BA÷.5.3.33¬BC÷.3.3.21¬BE÷.6.10.46¬BG÷.6.1.37¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬WV÷carlton-blues¬AH÷.6.11.47¬BB÷.1.4.10¬BD÷.1.5.11¬BF÷.0.0.0¬BH÷.4.2.26¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷OU1c0qhe¬AD÷1492406400¬ADE÷1492406400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Hawthorn Hawks¬ER÷Runde 4¬AX÷1¬BX÷-1¬WM÷HAW¬AE÷Hawthorn Hawks¬WU÷hawthorn-hawks¬AG÷.6.12.48¬BA÷.2.0.12¬BC÷.0.6.6¬BE÷.2.4.16¬BG÷.2.2.14¬WN÷GEE¬AF÷Geelong Cats¬WV÷geelong-cats¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷.20.14.134¬BB÷.2.7.19¬BD÷.3.5.23¬BF÷.4.2.26¬BH÷.11.0.66¬AW÷1¬AN÷n¬~~
18
1493465271
49
fixtures
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷baAtfnCn¬ZD÷t¬ZE÷EVtHWs1B¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australsk-fodbold/australien/afl/¬ZX÷14Australien 010ralien0000000000169000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷W6wSY3bK¬AD÷1493457900¬ADE÷1493457900¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷46¬CX÷North Melbourne Kangaroos¬ER÷Runde 6¬AI÷y¬AX÷1¬AO÷1493465001¬BX÷-1¬WM÷NOR¬AE÷North Melbourne Kangaroos¬WU÷north-melbourne-kangaroos¬AG÷.12.9.81¬BA÷.3.4.22¬BC÷.4.4.28¬BE÷.5.1.31¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Suns¬WV÷gold-coast-suns¬AH÷.11.8.74¬BB÷.4.4.28¬BD÷.3.2.20¬BF÷.4.2.26¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷QTxWXNDQ¬AD÷1493460600¬ADE÷1493460600¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷38¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Runde 6¬AI÷y¬AX÷1¬AO÷1493464589¬BX÷-1¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬WU÷west-coast-eagles¬AG÷.10.5.65¬BA÷.7.2.44¬BC÷.3.3.21¬WN÷FRE¬AF÷Fremantle Dockers¬WV÷fremantle-dockers¬AH÷.3.2.20¬BB÷.1.2.8¬BD÷.2.0.12¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷2kUcTsMs¬AD÷1493521800¬ADE÷1493521800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Essendon Bombers¬ER÷Runde 6¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ESS¬AE÷Essendon Bombers¬WU÷essendon-bombers¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Demons¬WV÷melbourne-demons¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷pEJ2S1yl¬AD÷1493529600¬ADE÷1493529600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Geelong Cats¬ER÷Runde 6¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GEE¬AE÷Geelong Cats¬WU÷geelong-cats¬WN÷COL¬AF÷Collingwood Magpies¬WV÷collingwood-magpies¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷O4I6RLjf¬AD÷1493534400¬ADE÷1493534400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Adelaide Crows¬ER÷Runde 6¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ADE¬AE÷Adelaide Crows¬WU÷adelaide-crows¬WN÷RIC¬AF÷Richmond Tigers¬WV÷richmond-tigers¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷WUHAQu60¬AD÷1493977800¬ADE÷1493977800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷St Kilda Saints¬ER÷Runde 7¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KIL¬AE÷St Kilda Saints¬WU÷st-kilda-saints¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬WV÷greater-western-sydney¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷ALGEPaL6¬AD÷1494042300¬ADE÷1494042300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷North Melbourne Kangaroos¬ER÷Runde 7¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NOR¬AE÷North Melbourne Kangaroos¬WU÷north-melbourne-kangaroos¬WN÷ADE¬AF÷Adelaide Crows¬WV÷adelaide-crows¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷hp6JOJzD¬AD÷1494043800¬ADE÷1494043800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Collingwood Magpies¬ER÷Runde 7¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷COL¬AE÷Collingwood Magpies¬WU÷collingwood-magpies¬WN÷CAR¬AF÷Carlton Blues¬WV÷carlton-blues¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷6mANNwjJ¬AD÷1494050700¬ADE÷1494050700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Port Adelaide Power¬ER÷Runde 7¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷WES¬AF÷West Coast Eagles¬WV÷west-coast-eagles¬WM÷POR¬AE÷Port Adelaide Power¬WU÷port-adelaide-power¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷IPMUVzrt¬AD÷1494062700¬ADE÷1494062700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Runde 7¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬WU÷gold-coast-suns¬WN÷GEE¬AF÷Geelong Cats¬WV÷geelong-cats¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷dGLYUfcn¬AD÷1494062700¬ADE÷1494062700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Runde 7¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬WU÷western-bulldogs¬WN÷RIC¬AF÷Richmond Tigers¬WV÷richmond-tigers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷EiGwUECh¬AD÷1494126600¬ADE÷1494126600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sydney Swans¬ER÷Runde 7¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Lions¬WV÷brisbane-lions¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Swans¬WU÷sydney-swans¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷n5EoShs5¬AD÷1494132000¬ADE÷1494132000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Fremantle Dockers¬ER÷Runde 7¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷FRE¬AE÷Fremantle Dockers¬WU÷fremantle-dockers¬WN÷ESS¬AF÷Essendon Bombers¬WV÷essendon-bombers¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷hrFsTYRb¬AD÷1494134400¬ADE÷1494134400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Melbourne Demons¬ER÷Runde 7¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷MEL¬AE÷Melbourne Demons¬WU÷melbourne-demons¬WN÷HAW¬AF÷Hawthorn Hawks¬WV÷hawthorn-hawks¬AW÷1¬AN÷n¬~~
18
1493465271
149
Hjælp: Du er på AFL 2017 resultater sektionen indenfor Australsk fodbold. FlashScore.dk tilbyder AFL 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, AFL 2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden AFL 2017 resultater kan du følge over 5000 turneringer fra mere end 30 forskellige typer af sport omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering).AFL 2017 resultat service er real time og opdateres live.