Australsk fodbold »Australien » AFL » 2017

results
18
1490235362
0
fixtures
SA÷18¬~ZA÷AUSTRALIEN: AFL¬ZEE÷OICsE7P8¬ZB÷24¬ZY÷Australien¬ZC÷baAtfnCn¬ZD÷t¬ZE÷EVtHWs1B¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷24_OICsE7P8¬ZJ÷2¬ZL÷/australsk-fodbold/australien/afl/¬ZX÷14Australien 010ralien0000000000157000AFL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Australien¬~AA÷QBJdsCZ2¬AD÷1490257200¬ADE÷1490257200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Carlton Blues¬ER÷Runde 1¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷RIC¬AF÷Richmond Tigers¬WV÷richmond-tigers¬WM÷CAR¬AE÷Carlton Blues¬WU÷carlton-blues¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷KYI0tWl9¬AD÷1490345400¬ADE÷1490345400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Collingwood Magpies¬ER÷Runde 1¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷COL¬AE÷Collingwood Magpies¬WU÷collingwood-magpies¬WN÷WES¬AF÷Western Bulldogs¬WV÷western-bulldogs¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷6VjlXRBe¬AD÷1490420100¬ADE÷1490420100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷St Kilda Saints¬ER÷Runde 1¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷KIL¬AE÷St Kilda Saints¬WU÷st-kilda-saints¬WN÷MEL¬AF÷Melbourne Demons¬WV÷melbourne-demons¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷bPH4uj4F¬AD÷1490420100¬ADE÷1490420100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sydney Swans¬ER÷Runde 1¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SYD¬AE÷Sydney Swans¬WU÷sydney-swans¬WN÷POR¬AF÷Port Adelaide Power¬WV÷port-adelaide-power¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷CWcuZmsq¬AD÷1490430300¬ADE÷1490430300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Essendon Bombers¬ER÷Runde 1¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ESS¬AE÷Essendon Bombers¬WU÷essendon-bombers¬WN÷HAW¬AF÷Hawthorn Hawks¬WV÷hawthorn-hawks¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷fiBDwUYR¬AD÷1490432700¬ADE÷1490432700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gold Coast Suns¬ER÷Runde 1¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GOL¬AE÷Gold Coast Suns¬WU÷gold-coast-suns¬WN÷BRI¬AF÷Brisbane Lions¬WV÷brisbane-lions¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷G0C9vAJL¬AD÷1490494200¬ADE÷1490494200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷North Melbourne Kangaroos¬ER÷Runde 1¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷NOR¬AE÷North Melbourne Kangaroos¬WU÷north-melbourne-kangaroos¬WN÷WES¬AF÷West Coast Eagles¬WV÷west-coast-eagles¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷O61qY7dk¬AD÷1490502000¬ADE÷1490502000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Adelaide Crows¬ER÷Runde 1¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ADE¬AE÷Adelaide Crows¬WU÷adelaide-crows¬WN÷GRE¬AF÷Greater Western Sydney¬WV÷greater-western-sydney¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷pMkhWoR1¬AD÷1490517600¬ADE÷1490517600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Fremantle Dockers¬ER÷Runde 1¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷FRE¬AE÷Fremantle Dockers¬WU÷fremantle-dockers¬WN÷GEE¬AF÷Geelong Cats¬WV÷geelong-cats¬AW÷1¬AN÷y¬MW÷16¬~AA÷0nepcJun¬AD÷1490862000¬ADE÷1490862000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Richmond Tigers¬ER÷Runde 2¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷RIC¬AE÷Richmond Tigers¬WU÷richmond-tigers¬WN÷COL¬AF÷Collingwood Magpies¬WV÷collingwood-magpies¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷f9fldweh¬AD÷1490950200¬ADE÷1490950200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Western Bulldogs¬ER÷Runde 2¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WES¬AE÷Western Bulldogs¬WU÷western-bulldogs¬WN÷SYD¬AF÷Sydney Swans¬WV÷sydney-swans¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷YaghecAb¬AD÷1491018300¬ADE÷1491018300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Hawthorn Hawks¬ER÷Runde 2¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷HAW¬AE÷Hawthorn Hawks¬WU÷hawthorn-hawks¬WN÷ADE¬AF÷Adelaide Crows¬WV÷adelaide-crows¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷jylcfHP4¬AD÷1491028500¬ADE÷1491028500¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Greater Western Sydney¬ER÷Runde 2¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GRE¬AE÷Greater Western Sydney¬WU÷greater-western-sydney¬WN÷GOL¬AF÷Gold Coast Suns¬WV÷gold-coast-suns¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷Oln5hefH¬AD÷1491032400¬ADE÷1491032400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷West Coast Eagles¬ER÷Runde 2¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷WES¬AE÷West Coast Eagles¬WU÷west-coast-eagles¬WN÷KIL¬AF÷St Kilda Saints¬WV÷st-kilda-saints¬AW÷1¬AN÷n¬~AA÷URn1gyuB¬AD÷1491035100¬ADE÷1491035100¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Brisbane Lions¬ER÷Runde 2¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷ESS¬AF÷Essendon Bombers¬WV÷essendon-bombers¬WM÷BRI¬AE÷Brisbane Lions¬WU÷brisbane-lions¬AW÷1¬AN÷n¬~~
18
1490235362
198
Hjælp: Du er på AFL 2017 resultater sektionen indenfor Australsk fodbold. FlashScore.dk tilbyder AFL 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, AFL 2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden AFL 2017 resultater kan du følge over 5000 turneringer fra mere end 30 forskellige typer af sport omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering).AFL 2017 resultat service er real time og opdateres live.