Skotsk Cup live resultater, stillinger

Fodbold »Skotland » FA Cup » 2018/2019

results
SA÷1¬~ZA÷SKOTLAND: FA Cup¬ZEE÷O4voiHlk¬ZB÷199¬ZY÷Skotland¬ZC÷jkecdrxA¬ZD÷p¬ZE÷hSQd8J6n¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷199_O4voiHlk¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/skotland/fa-cup/¬ZX÷00Skotland 008otland0070000000179000FA Cup 006FA Cup000¬ZCC÷0¬ZAF÷Skotland¬~AA÷4deVzqY1¬AD÷1537711200¬ADE÷1537711200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Stirling University¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STI¬AE÷Stirling University¬JA÷M5iDGReL¬WU÷stirling-university¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷KEI¬AF÷Keith¬JB÷judHFoBR¬WV÷keith¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷IaqDaSA2¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Brora Rangers¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷TUR¬AF÷Turriff Utd¬JB÷zDXmAPYl¬WV÷turriff-united¬AH÷3¬BB÷0¬BD÷3¬WM÷BRO¬AE÷Brora Rangers¬JA÷hlrqB5Jr¬WU÷brora-rangers¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷4¬BA÷1¬BC÷3¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷j7WajOXl¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Burntisland Shipyard¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUR¬AE÷Burntisland Shipyard¬JA÷ENfZLMX0¬WU÷burntisland-shipyard¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷CUM¬AF÷Cumbernauld Colts¬JB÷dnpvLtm7¬WV÷cumbernauld-colts¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷4¬BB÷1¬BD÷3¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷xOYBmMH7¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Dalbeattie Star¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DAL¬AE÷Dalbeattie Star¬JA÷MTH0xrIs¬WU÷dalbeattie-star¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷KEL¬AF÷Kelty Hearts¬JB÷GjH4y2Xm¬WV÷kelty-hearts¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷UDJR4Nnr¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Deveronvale¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DEV¬AE÷Deveronvale¬JA÷UBWrxZNb¬WU÷deveronvale¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬WN÷BON¬AF÷Bonnyrigg Rose¬JB÷ANmtygw5¬WV÷bonnyrigg-rose¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷hIyQdQfL¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Edusport Academy¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDU¬AE÷Edusport Academy¬JA÷z9HnVQAE¬WU÷edusport-academy¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷3¬BC÷0¬WN÷BUC¬AF÷Buckie Thistle¬JB÷UVGjUpQK¬WV÷buckie-thistle¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷8rsei4Ir¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Forres Mechanics¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FOR¬AE÷Forres Mechanics¬JA÷S6dRNr3l¬WU÷forres-mechanics¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷2¬WN÷CIV¬AF÷Civil Service Stroll¬JB÷zXeVM2If¬WV÷civil-service-stroll¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷2¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷djrHbnQ8¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gala Fairydean¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GAL¬AE÷Gala Fairydean¬JA÷nmyh9qle¬WU÷gala-fairydean-rovers¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷6¬BA÷3¬BC÷3¬WN÷LOS¬AF÷Lossiemouth¬JB÷tAzd8331¬WV÷lossiemouth¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷bXZ7l221¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gretna 2008¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRE¬AE÷Gretna 2008¬JA÷2qyUs4fK¬WU÷gretna-2008¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷2¬BC÷1¬WN÷VAL¬AF÷Vale Of Leithen¬JB÷KKVYtO9Q¬WV÷vale-of-leithen¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷84IV3s2l¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Huntly¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷HUN¬AE÷Huntly¬JA÷lEnpzDhB¬WU÷huntly¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷EAS¬AF÷East Stirlingshire¬JB÷rynlZW7H¬WV÷east-stirlingshire¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷4¬BB÷1¬BD÷3¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷UcV3krme¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Linlithgow Rose¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LIN¬AE÷Linlithgow Rose¬JA÷AklrK02D¬WU÷linlithgow-rose¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬WN÷FOR¬AF÷Fort William¬JB÷OhxQrpuE¬WV÷fort-william¬AH÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷nuyUepAR¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Nairn County¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NAI¬AE÷Nairn County¬JA÷rZKfT4uR¬WU÷nairn-county¬AG÷1¬WN÷BEI¬AF÷Beith¬JB÷lGcNOOmr¬WV÷beith¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷3¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷vTCfC5f8¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Rothes¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ROT¬AE÷Rothes¬JA÷Eyz8zMnf¬WU÷rothes¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷4¬WN÷CLA¬AF÷Clachnacuddin¬JB÷d0PCZu20¬WV÷clachnacuddin¬AH÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷QqF693vR¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Strathspey Thistle¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷COL¬AF÷Coldstream¬JB÷jLXvwF8h¬WV÷coldstream¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷2¬WM÷STR¬AE÷Strathspey Thistle¬JA÷dbYzvegn¬WU÷strathspey-thistle¬AG÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷hWGbBP9E¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Whitehill Welfare¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WHI¬AE÷Whitehill Welfare¬JA÷ziOGYaH6¬WU÷whitehill-welfare¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷EDI¬AF÷Edinburgh University¬JB÷4QSKXJWC¬WV÷edinburgh-university¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷ngG2AqPK¬AD÷1537624800¬ADE÷1537624800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Wick Academy¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WIC¬AE÷Wick Academy¬JA÷rHROWwnJ¬WU÷wick-academy¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷AUC¬AF÷Auchinleck Talbot¬JB÷reUWvyvt¬WV÷auchinleck-talbot¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~AA÷ERxMc6uF¬AD÷1537556400¬ADE÷1537556400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Inverurie Loco Works¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷INV¬AE÷Inverurie Loco Works¬JA÷K0Za7NI7¬WU÷inverurie-loco-works¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷FRA¬AF÷Fraserburgh¬JB÷dIIrW6e8¬WV÷fraserburgh¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷4¬BB÷4¬BD÷0¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬~
1
1537932562
17
fixtures
SA÷1¬~ZA÷SKOTLAND: FA Cup¬ZEE÷O4voiHlk¬ZB÷199¬ZY÷Skotland¬ZC÷jkecdrxA¬ZD÷p¬ZE÷hSQd8J6n¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷199_O4voiHlk¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/skotland/fa-cup/¬ZX÷00Skotland 008otland0070000000179000FA Cup 006FA Cup000¬ZCC÷0¬ZAF÷Skotland¬~AA÷4K1cKoX9¬AD÷1538229600¬ADE÷1538229600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Civil Service Stroll¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CIV¬AE÷Civil Service Stroll¬JA÷67n7sz10¬WU÷civil-service-stroll¬WN÷FOR¬AF÷Forres Mechanics¬JB÷pboBtfG6¬WV÷forres-mechanics¬AM÷Resultat af første kamp: 2-2.¬AN÷n¬~AA÷bs11J5nG¬AD÷1538229600¬ADE÷1538229600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Kelty Hearts¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷DAL¬AF÷Dalbeattie Star¬JB÷jelJvYpJ¬WV÷dalbeattie-star¬WM÷KEL¬AE÷Kelty Hearts¬JA÷vLpFuEVC¬WU÷kelty-hearts¬AM÷Resultat af første kamp: 0-0.¬AN÷n¬~AA÷4fMA6yMg¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Albion Rovers¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ALB¬AE÷Albion Rovers¬JA÷46rIO653¬WU÷albion-rovers¬WN÷FOR¬AF÷Formartine Utd¬JB÷nVXMNQK9¬WV÷formartine-utd¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷roLE5ey0¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Beith¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BEI¬AE÷Beith¬JA÷b5yRMpzG¬WU÷beith¬WN÷LIN¬AF÷Linlithgow Rose¬JB÷hSzVL4kM¬WV÷linlithgow-rose¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷CKPI4Fj6¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Berwick¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BER¬AE÷Berwick¬JA÷WIZYKO4S¬WU÷berwick¬WN÷GRE¬AF÷Gretna 2008¬JB÷CCH1GrDq¬WV÷gretna-2008¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷jBOM3Z5C¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Brora Rangers¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BRO¬AE÷Brora Rangers¬JA÷j3G5F2Sk¬WU÷brora-rangers¬WN÷COL¬AF÷Coldstream¬JB÷pQF9EMsd¬WV÷coldstream¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷YZDR2gLI¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cove Rangers¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COV¬AE÷Cove Rangers¬JA÷bTJDDtc2¬WU÷cove-rangers¬WN÷AUC¬AF÷Auchinleck Talbot¬JB÷21pfMY02¬WV÷auchinleck-talbot¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷WKWU1DzP¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cowdenbeath¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COW¬AE÷Cowdenbeath¬JA÷thqbLhG8¬WU÷cowdenbeath¬WN÷CLY¬AF÷Clyde¬JB÷lIr2KCVE¬WV÷clyde¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷pOKCQdDP¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cumbernauld Colts¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CUM¬AE÷Cumbernauld Colts¬JA÷S8s6JWpL¬WU÷cumbernauld-colts¬WN÷BSC¬AF÷BSC Glasgow¬JB÷AXWAIj0R¬WV÷bsc-glasgow¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷KCofInbj¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Deveronvale¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DEV¬AE÷Deveronvale¬JA÷0x0La483¬WU÷deveronvale¬WN÷STI¬AF÷Stirling University¬JB÷Eu4PbON9¬WV÷stirling-university¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷nX6vMGLt¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷East Kilbride¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EAS¬AE÷East Kilbride¬JA÷ngOxEA8r¬WU÷east-kilbride¬WN÷SPA¬AF÷Spartans¬JB÷tGNtDUNl¬WV÷spartans¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷481qLzym¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Edusport Academy¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDU¬AE÷Edusport Academy¬JA÷K6MpClwe¬WU÷edusport-academy¬WN÷FRA¬AF÷Fraserburgh¬JB÷xrHkB8h1¬WV÷fraserburgh¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷ra0mKfjg¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Elgin¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ELG¬AE÷Elgin¬JA÷GYFgAS77¬WU÷elgin¬WN÷WHI¬AF÷Whitehill Welfare¬JB÷Uy4yZBp8¬WV÷whitehill-welfare¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷xMaiJE5a¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gala Fairydean¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GAL¬AE÷Gala Fairydean¬JA÷SMMvYVaE¬WU÷gala-fairydean-rovers¬WN÷EAS¬AF÷East Stirlingshire¬JB÷AoCqXkFK¬WV÷east-stirlingshire¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷jP3eIYK5¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Rothes¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ROT¬AE÷Rothes¬JA÷lxBmW9UQ¬WU÷rothes¬WN÷ANN¬AF÷Annan¬JB÷tU2FRTxr¬WV÷annan¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷Ymg0HhzC¬AD÷1540044000¬ADE÷1540044000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stirling¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷QUE¬AF÷Queen's Park¬JB÷2qiOP77f¬WV÷queen-s-park¬WM÷STI¬AE÷Stirling¬JA÷KK1JQmhl¬WU÷stirling¬AM÷Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~
1
1537932562
16
Hjælp: Du er på Skotsk Cup resultater sektionen indenfor Fodbold/Skotland. FlashScore.dk tilbyder Skotsk Cup livescore, slutresultater og deltidsresultat, Skotsk Cup stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden Skotsk Cup live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). Skotsk Cup resultat service er real time og opdateres live.