Fodbold »Skotland » FA Cup » 2017/2018

results
SA÷1¬~ZA÷SKOTLAND: FA Cup¬ZEE÷O4voiHlk¬ZB÷199¬ZY÷Skotland¬ZC÷4dgLPukQ¬ZD÷p¬ZE÷6sXN5nS5¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷199_O4voiHlk¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/skotland/fa-cup/¬ZX÷00Skotland 008otland0070000000169000FA Cup 006FA Cup000¬ZCC÷0¬ZAF÷Skotland¬~AA÷nH4Vu8JQ¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Banks O' Dee¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAN¬AE÷Banks O' Dee¬WU÷banks-o-dee¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷SEL¬AF÷Selkirk¬WV÷selkirk¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷zswJW3tD¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Berwick¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BER¬AE÷Berwick¬WU÷berwick¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷ANN¬AF÷Annan¬WV÷annan¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷hI9qmPQg¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Buckie Thistle¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUC¬AE÷Buckie Thistle¬WU÷buckie-thistle¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷6¬BA÷4¬BC÷2¬WN÷BSC¬AF÷BSC Glasgow¬WV÷bsc-glasgow¬AK÷1¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷61o2znsl¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Civil Service Stroll¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CIV¬AE÷Civil Service Stroll¬WU÷civil-service-stroll¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷BRO¬AF÷Brora Rangers¬WV÷brora-rangers¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷5¬BB÷1¬BD÷4¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷K4Bykods¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cowdenbeath¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COW¬AE÷Cowdenbeath¬WU÷cowdenbeath¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷EAS¬AF÷East Kilbride¬WV÷east-kilbride¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷php6Z5df¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Deveronvale¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DEV¬AE÷Deveronvale¬WU÷deveronvale¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷GLE¬AF÷Glenafton¬WV÷glenafton¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷6LDmnqt0¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Edinburgh University¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDI¬AE÷Edinburgh University¬WU÷edinburgh-university¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷FRA¬AF÷Fraserburgh¬WV÷fraserburgh¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷hAohwIxi¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Elgin¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ELG¬AE÷Elgin¬WU÷elgin¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷EDU¬AF÷Edusport Academy¬WV÷edusport-academy¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷beAul5Bm¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Formartine Utd¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FOR¬AE÷Formartine Utd¬WU÷formartine-utd¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷4¬BA÷2¬BC÷2¬WN÷EAS¬AF÷East Stirlingshire¬WV÷east-stirlingshire¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷hImEXqR6¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Keith¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KEI¬AE÷Keith¬WU÷keith¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷CLY¬AF÷Clyde¬WV÷clyde¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷3¬BB÷0¬BD÷3¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷AoM7V5Jp¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Montrose¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MON¬AE÷Montrose¬WU÷montrose¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷4¬BA÷2¬BC÷2¬WN÷STI¬AF÷Stirling University¬WV÷stirling-university¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷vBT8gRmQ¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Nairn County¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NAI¬AE÷Nairn County¬WU÷nairn-county¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷COV¬AF÷Cove Rangers¬WV÷cove-rangers¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷OxdcySRs¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Peterhead¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷COL¬AF÷Colville Park¬WV÷colville-park¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬WM÷PET¬AE÷Peterhead¬WU÷peterhead¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷9¬BA÷5¬BC÷4¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷nHtNVNeJ¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Spartans¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SPA¬AE÷Spartans¬WU÷spartans¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷5¬BA÷3¬BC÷2¬WN÷CLA¬AF÷Clachnacuddin¬WV÷clachnacuddin¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷0KU4f7YJ¬AD÷1507989600¬ADE÷1507989600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Stirling¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STI¬AE÷Stirling¬WU÷stirling¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷LOT¬AF÷Lothian Thistle¬WV÷lothian-thistle¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷5¬BB÷2¬BD÷3¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷ERlAYPB0¬AD÷1507920300¬ADE÷1507920300¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Edinburgh City¬ER÷1/64 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷STE¬AF÷Stenhousemuir¬WV÷stenhousemuir¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬WM÷EDI¬AE÷Edinburgh City¬WU÷edinburgh-city¬AJ÷1¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷CYl679iI¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Rothes¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷2¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ROT¬AE÷Rothes¬WU÷rothes¬AG÷1¬WN÷EDU¬AF÷Edusport Academy¬WV÷edusport-academy¬AS÷2¬AZ÷2¬BZ÷1¬AH÷3¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 1-1. Samlet: 2-4. ¬AN÷n¬~AA÷EmW28kxC¬AD÷1506780000¬ADE÷1506780000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Stirling University¬ER÷1/128 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BW÷2¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STI¬AE÷Stirling University¬WU÷stirling-university¬AS÷1¬AZ÷1¬BY÷1¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷WIC¬AF÷Wick Academy¬WV÷wick-academy¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AM÷2. etape. Resultat af første kamp: 2-2. Samlet: 3-2. ¬AN÷n¬~
1
1508758655
36
fixtures
SA÷1¬~ZA÷SKOTLAND: FA Cup¬ZEE÷O4voiHlk¬ZB÷199¬ZY÷Skotland¬ZC÷4dgLPukQ¬ZD÷p¬ZE÷6sXN5nS5¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷2¬ZH÷199_O4voiHlk¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/skotland/fa-cup/¬ZX÷00Skotland 008otland0070000000169000FA Cup 006FA Cup000¬ZCC÷0¬ZAF÷Skotland¬~AA÷vPE7UrBj¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Airdrieonians¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷AIR¬AE÷Airdrieonians¬WU÷airdrieonians¬WN÷COV¬AF÷Cove Rangers¬WV÷cove-rangers¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷hS2kgSmi¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Arbroath¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ARB¬AE÷Arbroath¬WU÷arbroath¬WN÷BER¬AF÷Berwick¬WV÷berwick¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷6V6ghn3c¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Banks O' Dee¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAN¬AE÷Banks O' Dee¬WU÷banks-o-dee¬WN÷AYR¬AF÷Ayr¬WV÷ayr¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷lfdbi6I3¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Buckie Thistle¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BRE¬AF÷Brechin¬WV÷brechin¬WM÷BUC¬AE÷Buckie Thistle¬WU÷buckie-thistle¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷Spe2jQX9¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Clyde¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CLY¬AE÷Clyde¬WU÷clyde¬WN÷EAS¬AF÷East Fife¬WV÷east-fife¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷ML95kpmG¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Dumbarton¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DUM¬AE÷Dumbarton¬WU÷dumbarton¬WN÷ELG¬AF÷Elgin¬WV÷elgin¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷0C89l42M¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷East Kilbride¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷ALB¬AF÷Albion Rovers¬WV÷albion-rovers¬WM÷EAS¬AE÷East Kilbride¬WU÷east-kilbride¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷rybEmOHS¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Formartine Utd¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FOR¬AE÷Formartine Utd¬WU÷formartine-utd¬WN÷FOR¬AF÷Forfar¬WV÷forfar¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷KdktqrQq¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Livingston¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LIV¬AE÷Livingston¬WU÷livingston¬WN÷GLE¬AF÷Glenafton¬WV÷glenafton¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷EJlpr2uj¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Lothian Thistle¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LOT¬AE÷Lothian Thistle¬WU÷lothian-thistle¬WN÷MIR¬AF÷St. Mirren¬WV÷st-mirren¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷hAmlsMfd¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Montrose¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MON¬AE÷Montrose¬WU÷montrose¬WN÷QUE¬AF÷Queen of South¬WV÷queen-of-south¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷URWW55Xd¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Peterhead¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PET¬AE÷Peterhead¬WU÷peterhead¬WN÷RAI¬AF÷Raith¬WV÷raith¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷8IVz5Pn3¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Queen's Park¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷QUE¬AE÷Queen's Park¬WU÷queen-s-park¬WN÷DUN¬AF÷Dunfermline¬WV÷dunfermline¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷2uVv4q29¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Spartans¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SPA¬AE÷Spartans¬WU÷spartans¬WN÷FRA¬AF÷Fraserburgh¬WV÷fraserburgh¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷EFYr33HF¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stenhousemuir¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STE¬AE÷Stenhousemuir¬WU÷stenhousemuir¬WN÷ALL¬AF÷Alloa¬WV÷alloa¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~AA÷dvOm2NWL¬AD÷1511017200¬ADE÷1511017200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stranraer¬ER÷1/32 finalerne¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STR¬AE÷Stranraer¬WU÷stranraer¬WN÷BRO¬AF÷Brora Rangers¬WV÷brora-rangers¬AM÷1. etape. Ny kamp ved uafgjort.¬AN÷n¬~
1
1508758655
16
Hjælp: Du er på Skotsk Cup resultater sektionen indenfor Fodbold/Skotland. FlashScore.dk tilbyder Skotsk Cup livescore, slutresultater og deltidsresultat, Skotsk Cup stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden Skotsk Cup live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). Skotsk Cup resultat service er real time og opdateres live.