Fodbold »England » Checkatrade Trophy » 2017/2018

results
SA÷1¬~ZA÷ENGLAND: Checkatrade Trophy¬ZEE÷4STIHq2f¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷0vakgqUt¬ZD÷p¬ZE÷dAxXVY8B¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷198_4STIHq2f¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/england/checkatrade-trophy/¬ZX÷00England 007ngland0210000000169000Checkatrade 018Trophy000¬ZCC÷0¬ZAF÷England¬~AA÷4jpXFium¬AD÷1502909100¬ADE÷1502909100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Portsmouth¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷POR¬AE÷Portsmouth¬WU÷portsmouth¬AZ÷0¬AG÷3¬AT÷3¬BA÷0¬BC÷3¬WN÷FUL¬AF÷Fulham U23¬WV÷fulham¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷4¬AU÷3¬BB÷1¬BD÷2¬AN÷n¬~AA÷A9j3rYK7¬AD÷1502822700¬ADE÷1502822700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cheltenham¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CHE¬AE÷Cheltenham¬WU÷cheltenham¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷SWA¬AF÷Swansea U23¬WV÷swansea¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AN÷n¬~AA÷dvjAzpNT¬AD÷1502822700¬ADE÷1502822700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Luton¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LUT¬AE÷Luton¬WU÷luton¬AS÷1¬AZ÷0¬AG÷3¬AT÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷TOT¬AF÷Tottenham U23¬WV÷tottenham¬AZ÷0¬AH÷2¬AU÷2¬BB÷1¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷fy7KyEp9¬AD÷1502822700¬ADE÷1502822700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Notts County¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOT¬AE÷Notts County¬WU÷notts-county¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬WN÷EVE¬AF÷Everton U23¬WV÷everton¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷nZ1NQ8g5¬AD÷1502822700¬ADE÷1502822700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Swindon¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SWI¬AE÷Swindon¬WU÷swindon¬AG÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷WES¬AF÷West Ham U23¬WV÷west-ham¬AS÷2¬AZ÷2¬AK÷1¬AH÷3¬BB÷1¬BD÷2¬AN÷n¬~AA÷IFossUwn¬AD÷1502820000¬ADE÷1502820000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Plymouth¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PLY¬AE÷Plymouth¬WU÷plymouth¬AS÷1¬AZ÷0¬AG÷3¬AT÷2¬BA÷0¬BC÷2¬WN÷CHE¬AF÷Chelsea U23¬WV÷chelsea¬AZ÷0¬AH÷2¬AU÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AN÷n¬~AA÷x0zfLh0S¬AD÷1502820000¬ADE÷1502820000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Rotherham¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ROT¬AE÷Rotherham¬WU÷rotherham¬AZ÷0¬AG÷1¬AT÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷MAC¬AF÷Manchester City U23¬WV÷manchester-city¬AS÷2¬AZ÷0¬AH÷2¬AU÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~
1
1503454472
7
fixtures
SA÷1¬~ZA÷ENGLAND: Checkatrade Trophy¬ZEE÷4STIHq2f¬ZB÷198¬ZY÷England¬ZC÷0vakgqUt¬ZD÷p¬ZE÷dAxXVY8B¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷198_4STIHq2f¬ZJ÷2¬ZL÷/fodbold/england/checkatrade-trophy/¬ZX÷00England 007ngland0210000000169000Checkatrade 018Trophy000¬ZCC÷0¬ZAF÷England¬~AA÷rwVH00Io¬AD÷1504029600¬ADE÷1504029600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Blackpool¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BLA¬AE÷Blackpool¬WU÷blackpool¬WN÷WIG¬AF÷Wigan¬WV÷wigan¬AN÷n¬~AA÷b9yjMYpM¬AD÷1504029600¬ADE÷1504029600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Chesterfield¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CHE¬AE÷Chesterfield¬WU÷chesterfield¬WN÷BRA¬AF÷Bradford¬WV÷bradford¬AN÷n¬~AA÷SUUdAm9O¬AD÷1504031400¬ADE÷1504031400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Colchester¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Colchester¬WU÷colchester¬WN÷REA¬AF÷Reading U23¬WV÷reading¬AN÷n¬~AA÷UDeBAynA¬AD÷1504031400¬ADE÷1504031400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Crewe¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CRE¬AE÷Crewe¬WU÷crewe¬WN÷NEW¬AF÷Newcastle U23¬WV÷newcastle¬AN÷n¬~AA÷d6naqE51¬AD÷1504031400¬ADE÷1504031400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Forest Green¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷NEW¬AF÷Newport¬WV÷newport¬WM÷FOR¬AE÷Forest Green¬WU÷forest-green¬AN÷n¬~AA÷jNd7BHW3¬AD÷1504031400¬ADE÷1504031400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Oldham¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OLD¬AE÷Oldham¬WU÷oldham¬WN÷POR¬AF÷Port Vale¬WV÷port-vale¬AN÷n¬~AA÷xQJpfG1T¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Blackburn¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷STO¬AF÷Stoke U23¬WV÷stoke¬WM÷BLA¬AE÷Blackburn¬WU÷blackburn¬AN÷n¬~AA÷jouf2Dgj¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Coventry¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷SHR¬AF÷Shrewsbury¬WV÷shrewsbury¬WM÷COV¬AE÷Coventry¬WU÷coventry¬AN÷n¬~AA÷QaoTGXPt¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Crawley Town¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CRA¬AE÷Crawley Town¬WU÷crawley-town¬WN÷CHA¬AF÷Charlton¬WV÷charlton¬AN÷n¬~AA÷vPnwrAOu¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Exeter¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EXE¬AE÷Exeter¬WU÷exeter¬WN÷YEO¬AF÷Yeovil¬WV÷yeovil¬AN÷n¬~AA÷v7VhdoRa¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Fleetwood¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FLE¬AE÷Fleetwood¬WU÷fleetwood¬WN÷LEI¬AF÷Leicester U23¬WV÷leicester¬AN÷n¬~AA÷lvWhBTgI¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gillingham FC¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GIL¬AE÷Gillingham FC¬WU÷gillingham¬WN÷SOU¬AF÷Southend¬WV÷southend¬AN÷n¬~AA÷4At4Tkhk¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Grimsby Town¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷GRI¬AE÷Grimsby Town¬WU÷grimsby-town¬WN÷DON¬AF÷Doncaster¬WV÷doncaster¬AN÷n¬~AA÷Gp8GxfV2¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Mansfield¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MAN¬AE÷Mansfield¬WU÷mansfield¬WN÷LIN¬AF÷Lincoln City¬WV÷lincoln-city¬AN÷n¬~AA÷fZHzi57A¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Milton Keynes¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BRI¬AF÷Brighton U23¬WV÷brighton¬WM÷MKD¬AE÷Milton Keynes¬WU÷milton-keynes¬AN÷n¬~AA÷0GWlcRBg¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Morecambe¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷MOR¬AE÷Morecambe¬WU÷morecambe¬WN÷CAR¬AF÷Carlisle¬WV÷carlisle¬AN÷n¬~AA÷QNeJrsFj¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Northampton¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NOR¬AE÷Northampton¬WU÷northampton¬WN÷CAM¬AF÷Cambridge Utd¬WV÷cambridge-utd¬AN÷n¬~AA÷2uu27Qii¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Peterborough¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PET¬AE÷Peterborough¬WU÷peterborough¬WN÷SOU¬AF÷Southampton U23¬WV÷southampton¬AN÷n¬~AA÷r1u8S97e¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Scunthorpe¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SCU¬AE÷Scunthorpe¬WU÷scunthorpe¬WN÷SUN¬AF÷Sunderland U23¬WV÷sunderland¬AN÷n¬~AA÷n9IWioh4¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Stevenage¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷STE¬AE÷Stevenage¬WU÷stevenage¬WN÷OXF¬AF÷Oxford Utd¬WV÷oxford-utd¬AN÷n¬~AA÷8r3JRlva¬AD÷1504032300¬ADE÷1504032300¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Wycombe¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WYC¬AE÷Wycombe¬WU÷wycombe¬WN÷BRI¬AF÷Bristol Rovers¬WV÷bristol-rovers¬AN÷n¬~AA÷v3e5yQ7N¬AD÷1504033200¬ADE÷1504033200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Barnet¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BAR¬AE÷Barnet¬WU÷barnet¬WN÷WIM¬AF÷Wimbledon¬WV÷wimbledon¬AN÷n¬~AA÷MTTLaKXi¬AD÷1505844000¬ADE÷1505844000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Accrington¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ACC¬AE÷Accrington¬WU÷accrington¬WN÷MID¬AF÷Middlesbrough U23¬WV÷middlesbrough¬AN÷n¬~AA÷bZKtednN¬AD÷1505846700¬ADE÷1505846700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Bury¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUR¬AE÷Bury¬WU÷bury¬WN÷ROC¬AF÷Rochdale¬WV÷rochdale¬AN÷n¬~AA÷Uyvb1X8d¬AD÷1505846700¬ADE÷1505846700¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Walsall¬ER÷Runde 1¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WAL¬AE÷Walsall¬WU÷walsall¬WN÷WBA¬AF÷West Brom U23¬WV÷west-brom¬AN÷n¬~
1
1503454472
89
Hjælp: Du er på Checkatrade Trophy 2017/2018 resultater sektionen indenfor Fodbold/England. FlashScore.dk tilbyder Checkatrade Trophy 2017/2018 livescore, slutresultater og deltidsresultat, Checkatrade Trophy 2017/2018 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden Checkatrade Trophy 2017/2018 live resultater kan du følge over 1000 fodbold turneringer fra mere end 90 lande rundt omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering). Checkatrade Trophy 2017/2018 resultat service er real time og opdateres live.