Amerikansk fodbold »Brasilien » BFA » 2017

results
SA÷5¬~ZA÷BRASILIEN: BFA¬ZEE÷OUOzwL9R¬ZB÷39¬ZY÷Brasilien¬ZC÷AJNWJo7e¬ZD÷p¬ZE÷6X9WRyIj¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷39_OUOzwL9R¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/brasilien/bfa/¬ZX÷05Brasilien 009silien0270000000169000BFA 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Brasilien¬~AA÷hfmYJTtr¬AD÷1500742800¬ADE÷1500742800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Flamengo Imperadores¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷KLU¬AE÷Flamengo Imperadores¬WU÷flamengo-imperadores¬AG÷16¬WN÷PAT¬AF÷Patriotas FA¬WV÷patriotas-fa¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷30¬AN÷n¬~AA÷fq1aHF3n¬AD÷1500742800¬ADE÷1500742800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Joao Pessoa Espectros¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷JOA¬AE÷Joao Pessoa Espectros¬WU÷joao-pessoa-espectros¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷30¬BA÷3¬BC÷7¬BE÷14¬BG÷6¬WN÷BER¬AF÷Cavalaria 2 de Julho¬WV÷cavalaria-2-de-julho¬AH÷6¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷6¬BH÷0¬AN÷n¬~AA÷0Kth351P¬AD÷1500742800¬ADE÷1500742800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Juventude¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷JUV¬AE÷Juventude¬WU÷juventude¬AG÷6¬WN÷SAO¬AF÷Sao Jose Istepos¬WV÷sao-jose-istepos¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷28¬AN÷n¬~AA÷nHhAvMOO¬AD÷1500742800¬ADE÷1500742800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Santa Maria Soldiers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAN¬AE÷Santa Maria Soldiers¬WU÷santa-maria-soldiers¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷35¬WN÷BRO¬AF÷Brown Spiders¬WV÷brown-spiders¬AH÷12¬AN÷n¬~AA÷xtYJbP9t¬AD÷1500742800¬ADE÷1500742800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Timbo Rex¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TIM¬AE÷Timbo Rex¬WU÷timbo-rex¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷34¬WN÷PAR¬AF÷Parana HP¬WV÷parana-hp¬AH÷7¬AN÷n¬~AA÷AZ3BEDm5¬AD÷1500742800¬ADE÷1500742800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tropa Campina¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TRO¬AE÷Tropa Campina¬WU÷tropa-campina¬AG÷0¬WN÷CEA¬AF÷Ceara Cacadores¬WV÷ceara-cacadores¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷24¬AN÷n¬~AA÷Gbk8FgYb¬AD÷1500742800¬ADE÷1500742800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ufersa Petroleiros¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷REC¬AF÷Recife Pirates¬WV÷recife-pirates¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬BH÷0¬WM÷UFE¬AE÷Ufersa Petroleiros¬WU÷ufersa-petroleiros¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷21¬BA÷7¬BC÷0¬BE÷0¬BG÷14¬AN÷n¬~AA÷pGzMQvbc¬AD÷1500237000¬ADE÷1500237000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sinop Coyotes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SIN¬AE÷Sinop Coyotes¬WU÷sinop-coyotes¬AG÷13¬WN÷CUI¬AF÷Cuiaba Arsenal¬WV÷cuiaba-arsenal¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷34¬AN÷n¬~AA÷C055O9YQ¬AD÷1500224400¬ADE÷1500224400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Minas Locomotiva¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PER¬AE÷Minas Locomotiva¬WU÷minas-locomotiva¬AG÷0¬WN÷SAD¬AF÷Sada Cruzeiro¬WV÷sada-cruzeiro¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷42¬AN÷n¬~AA÷QRiJPbD3¬AD÷1500152400¬ADE÷1500152400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Goiania Rednecks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CGP¬AF÷CG Predadores¬WV÷campo-grande-predadores¬AH÷23¬WM÷GOI¬AE÷Goiania Rednecks¬WU÷goiania-rednecks¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷33¬AN÷n¬~AA÷ttceIelt¬AD÷1499626800¬ADE÷1499626800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ceara Cacadores¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CEA¬AE÷Ceara Cacadores¬WU÷ceara-cacadores¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷26¬BA÷6¬BC÷6¬BE÷0¬BG÷14¬WN÷UFE¬AF÷Ufersa Petroleiros¬WV÷ufersa-petroleiros¬AH÷7¬BB÷0¬BD÷7¬BF÷0¬BH÷0¬AN÷n¬~AA÷8Qg6u29I¬AD÷1499617800¬ADE÷1499617800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Parana HP¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PAR¬AE÷Parana HP¬WU÷parana-hp¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷34¬WN÷BRO¬AF÷Brown Spiders¬WV÷brown-spiders¬AH÷6¬AN÷n¬~AA÷Y961PkJK¬AD÷1499547600¬ADE÷1499547600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tritoes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TRI¬AE÷Tritoes¬WU÷tritoes¬AG÷18¬WN÷PAT¬AF÷Patriotas FA¬WV÷patriotas-fa¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷24¬AN÷n¬~AA÷t4N9trfC¬AD÷1499533200¬ADE÷1499533200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Juventude¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷JUV¬AE÷Juventude¬WU÷juventude¬AG÷0¬WN÷SAN¬AF÷Santa Maria Soldiers¬WV÷santa-maria-soldiers¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷22¬AN÷n¬~AA÷2DO5sOv6¬AD÷1499533200¬ADE÷1499533200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sao Jose Istepos¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAO¬AE÷Sao Jose Istepos¬WU÷sao-jose-istepos¬AG÷6¬WN÷CRO¬AF÷Coritiba Crocodiles¬WV÷coritiba-crocodiles¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷20¬AN÷n¬~
5
1501000788
19
fixtures
SA÷5¬~ZA÷BRASILIEN: BFA¬ZEE÷OUOzwL9R¬ZB÷39¬ZY÷Brasilien¬ZC÷AJNWJo7e¬ZD÷p¬ZE÷6X9WRyIj¬ZF÷2¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷39_OUOzwL9R¬ZJ÷2¬ZL÷/amerikansk-fodbold/brasilien/bfa/¬ZX÷05Brasilien 009silien0270000000169000BFA 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷Brasilien¬~AA÷bujRNxrG¬AD÷1501347600¬ADE÷1501347600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷CG Predadores¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CGP¬AE÷CG Predadores¬WU÷campo-grande-predadores¬WN÷SIN¬AF÷Sinop Coyotes¬WV÷sinop-coyotes¬AN÷n¬~AA÷Q7otI7Bf¬AD÷1501347600¬ADE÷1501347600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Corinthians Steamrollers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CRO¬AE÷Corinthians Steamrollers¬WU÷corinthians-steamrollers¬WN÷SAN¬AF÷Santos Tsunami¬WV÷santos-tsunami¬AN÷n¬~AA÷4IjNOIS9¬AD÷1501347600¬ADE÷1501347600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cuiaba Arsenal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CUI¬AE÷Cuiaba Arsenal¬WU÷cuiaba-arsenal¬WN÷TUB¬AF÷Tubaroes do Cerrado¬WV÷tubaroes-do-cerrado¬AN÷n¬~AA÷WpnxJmdl¬AD÷1501347600¬ADE÷1501347600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tritoes¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷SAO¬AF÷Sao Paulo Storm¬WV÷sao-paulo-storm¬WM÷TRI¬AE÷Tritoes¬WU÷tritoes¬AN÷n¬~AA÷vFeSAVnU¬AD÷1501952400¬ADE÷1501952400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cavalaria 2 de Julho¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BER¬AE÷Cavalaria 2 de Julho¬WU÷cavalaria-2-de-julho¬WN÷REC¬AF÷Recife Mariners¬WV÷recife-mariners¬AN÷n¬~AA÷WlhKCiIH¬AD÷1501952400¬ADE÷1501952400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Ceara Cacadores¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CEA¬AE÷Ceara Cacadores¬WU÷ceara-cacadores¬WN÷BUL¬AF÷Bulls Potiguares¬WV÷bulls-potiguares¬AN÷n¬~AA÷lQ2FDX2B¬AD÷1501952400¬ADE÷1501952400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Joao Pessoa Espectros¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷JOA¬AE÷Joao Pessoa Espectros¬WU÷joao-pessoa-espectros¬WN÷UFE¬AF÷Ufersa Petroleiros¬WV÷ufersa-petroleiros¬AN÷n¬~AA÷vBkpHRQ0¬AD÷1501952400¬ADE÷1501952400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Minas Locomotiva¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PER¬AE÷Minas Locomotiva¬WU÷minas-locomotiva¬WN÷BOT¬AF÷Botafogo Reptiles¬WV÷botafogo-reptiles¬AN÷n¬~AA÷MZvkGot7¬AD÷1501952400¬ADE÷1501952400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sada Cruzeiro¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷KLU¬AF÷Flamengo Imperadores¬WV÷flamengo-imperadores¬WM÷SAD¬AE÷Sada Cruzeiro¬WU÷sada-cruzeiro¬AN÷n¬~AA÷K4NOcqPn¬AD÷1501952400¬ADE÷1501952400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Santa Maria Soldiers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAN¬AE÷Santa Maria Soldiers¬WU÷santa-maria-soldiers¬WN÷CRO¬AF÷Coritiba Crocodiles¬WV÷coritiba-crocodiles¬AN÷n¬~AA÷beMSd3vg¬AD÷1501952400¬ADE÷1501952400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sao Jose Istepos¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAO¬AE÷Sao Jose Istepos¬WU÷sao-jose-istepos¬WN÷BRO¬AF÷Brown Spiders¬WV÷brown-spiders¬AN÷n¬~AA÷0QwgF5eD¬AD÷1501952400¬ADE÷1501952400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sao Paulo Storm¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷SAO¬AE÷Sao Paulo Storm¬WU÷sao-paulo-storm¬WN÷LUS¬AF÷Lusa Lions¬WV÷lusa-lions¬AN÷n¬~AA÷SUQWeNga¬AD÷1501952400¬ADE÷1501952400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Timbo Rex¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TIM¬AE÷Timbo Rex¬WU÷timbo-rex¬WN÷JUV¬AF÷Juventude¬WV÷juventude¬AN÷n¬~AA÷phdOBBXN¬AD÷1501952400¬ADE÷1501952400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tropa Campina¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TRO¬AE÷Tropa Campina¬WU÷tropa-campina¬WN÷REC¬AF÷Recife Pirates¬WV÷recife-pirates¬AN÷n¬~AA÷AHIf6ACr¬AD÷1502557200¬ADE÷1502557200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Cuiaba Arsenal¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CUI¬AE÷Cuiaba Arsenal¬WU÷cuiaba-arsenal¬WN÷CGP¬AF÷CG Predadores¬WV÷campo-grande-predadores¬AN÷n¬~AA÷SWRzvkYD¬AD÷1502557200¬ADE÷1502557200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Patriotas FA¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PAT¬AE÷Patriotas FA¬WU÷patriotas-fa¬WN÷CRO¬AF÷Corinthians Steamrollers¬WV÷corinthians-steamrollers¬AN÷n¬~AA÷ht8a5URl¬AD÷1502557200¬ADE÷1502557200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Tubaroes do Cerrado¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TUB¬AE÷Tubaroes do Cerrado¬WU÷tubaroes-do-cerrado¬WN÷GOI¬AF÷Goiania Rednecks¬WV÷goiania-rednecks¬AN÷n¬~
5
1501000788
60
Hjælp: Du er på BFA 2017 resultater sektionen indenfor Amerikansk fodbold/Brasilien. FlashScore.dk tilbyder BFA 2017 livescore, slutresultater og deltidsresultat, BFA 2017 stilling, tabeloversigt og kampdetaljer. Foruden dansk BFA 2017 live resultater kan du følge over 5000 turneringer fra mere end 30 forskellige typer af sport omkring i verden på FlashScore.dk. Bare klik på landets navn i venstre menu eller navnet på sporten i topmenuen og vælg din turnering (liga, pokalturnering eller turnering).BFA 2017 resultat service er real time og opdateres live.